• Головна
  • Платники Нікопольської ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 83,1 млн грн єдиного податку
податкова інформує
15:00, 16 листопада 2017 р.

Платники Нікопольської ОДПІ сплатили до місцевого бюджету 83,1 млн грн єдиного податку

податкова інформує

Про це повідомила начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Юлія Пушко. Це складає 9,4 відсотків від загальної суми податкових надходжень до місцевих бюджетів. Проти минулого року надходження зросли на 25,0 млн грн, темп росту склав 143,1 відсоток.

Нагадуємо, що відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

У разі прийняття на роботу працівника – повідомте про це податкові органи

Про легалізацію найманих працівників та запобігання отримання заробітної плати «в конверті», а також сплату єдиного соціального внеску повідомив під час зустрічі зі ЗМІ заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Григорій Будимко.

«Трудові відносини між найнятим робітником і фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності - повинні оформлятися відповідно до чинного законодавства», - розпочав розмову Григорій Будимко і нагадав, що Постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413 визначено порядок повідомлення ДФС і її територіальних органів про прийом працівника на роботу. А саме: повідомлення повинне подаватися працедавцем до податкової інспекції по місцю обліку як платника ЄСВ по розробленій формі до початку роботи працівника згідно з укладеною трудовою угодою.

Нагадуємо, якщо фізичні особи – підприємці використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), до органів доходів і зборів за найманих працівників обов’язково подається щомісячно звіт з ЄСВ та щоквартально звіт форми 1 ДФ.

При цьому, фізособи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подавати Звіт за себе незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність (крім фізичних осіб - підприємців, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу).

Григорій Будимко зазначив, що «тіньова зарплата» є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій.

Для роздрібної торгівлі пивом необхідний касовий апарат та ліцензія

Головний державний ревізор-інспектор Криворізького відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Леонід Бабкін пояснив, які є особливості при торгівлі пивом підприємцями.

Оскільки пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Також звернули увагу, що однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Отже, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.

Водночас, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.

Однак, при перевищенні річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим.

Наповнення бюджету від платників Нікопольщини

Як повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Володимир Джавун, за січень – жовтень 2017 року від платників Нікопольського регіону надійшло 1 млрд 369,3 млн грн, що на 312,8 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.

До Державного бюджету України за січень – жовтень надійшло 481,4 млн грн, що на 108,7 млн грн більше аналогічного періоду 2016 року.

Основними джерелами наповнення державного бюджету є:

- податок на доходи фізичних осіб;

- податок на додану вартість;

- рентна плата за користування надрами;

- військовий збір.

Надходження місцевих бюджетів за десять місяців 2017 року склади 887,9 млн грн, що на 204,1 млн грн більше аналогічного періоду 2016 року.

Бюджетоутворюючими джерелами наповнення місцевого бюджету є:

- податок на доходи фізичних осіб;

- плата за землю;

- єдиний податок.

На соціальні видатки роботодавці Нікопольського регіону направили
409,9 млн гривень

У січні-жовтні 2017 року платники податків Нікопольського регіону спрямували до соціальних фондів 409,9 млн гривень єдиного соціального внеску. Про це повідомив перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський.

Він зазначив, що відносно аналогічного періоду минулого року надходження ЄСВ зросли на 104,3 млн гривень, темп росту 134,1 відсоток.

Більшість платників єдиного внеску, а це передусім, роботодавці, свідомо ставляться до підвищення соціальних стандартів в країні. В регіоні поступово зростає рівень середньої зарплати, збільшується фонд оплати праці, як результат – бюджети отримують додаткові ресурси для подальших соціальних виплат найбільш уразливим верствам населення, – підкреслила Володимир Малиновський.

Так, на початок поточного року рівень середньої заробітної плати по Нікопольському регіону складав 5,3 тис. грн., а в вересні -6,6 тис. гривень.

Водночас, як наголосив перший заступник начальника, зараз органи виконавчої влади реалізують спільні заходи з органами Державної фіскальної служби з легалізації доходів працюючого населення, проводять роботу з працедавцями щодо підвищення зарплат до законодавчо встановленого рівня тощо. Адже запобігання "тіньовій" зайнятості і ухиленню від оподаткування дозволяє залучати надходження та гарантувати працівникам право на соціальний захист.

Порядок оподаткування спадщини змінено

Про це нагадав під час брифінгу перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський.

25 березня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 року № 1910-VIII (опублікований в газеті «Голос України» № 54 від 24.03.2017).

Норми Закону застосовуються до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року у вигляді спадщини/дарунка.

Оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

При цьому, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.

Як повідомив перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ, за результатами декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році до Нікопольської ОДПІ подано 3682 декларації про майновий стан і доходи. З них 445 громадян подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини.

Загальна сума задекларованих доходів склала понад 166,5 млн гривен, до бюджету надійшло 6,2 млн гривень ПДФО та 1,1 млн гривень військового збору.

Крім того, з початку 2017 року 1188 громадянина подали декларацію про майновий стан і доходи з метою скористатися правом на податкову знижку. Зазначеній категорії громадян буде повернуто з бюджету 1,7 млн грн податку на доходи з фізичних осіб.

Звертаємо вашу увагу, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

На офіційному веб-порталі ДФС розміщена інформація щодо РРО

Про це повідомила заступник начальника Нікопольської ОДПІ Вікторія Радецька.

Для інформування суб’єктів господарювання Державна фіскальна служба щодекади оприлюднює на своєму веб-сайті:

- дані щодо фіскальних номерів реєстраторів розрахункових операцій із зазначенням найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дати реєстрації РРО, а також номера останньої книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на такий РРО, та дати її реєстрації;

- дані щодо фіскальних номерів РРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи контролюючого органу, із зазначенням найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дати, причини та підстави для скасування реєстрації РРО.

Інформація оприлюднюється із зазначенням дати оприлюднення і дати оновлення інформації.

Така інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС: «Інформація про РРО» (http://sfs.gov.ua/rro) та «Інформація про книги ОРО» сервісу «Інформація щодо РРО та книг ОРО» (http://sfs.gov.ua/koro).

Зазначена норма передбачена п. 19 глави 2 розд. II «Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)», затвердженого наказом МФУ від 14.06.2016 № 547.

На офіційному веб-сайті ДФС розміщено Реєстр неприбуткових установ та організацій

На офіційному веб-сайті ДФС України забезпечено відкритий доступ до відомостей, що містяться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Про це повідомила заступник начальника Нікопольської ОДПІ Вікторія Радецька.

Реєстр включає ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, зокрема: - код згідно з ЄДРПОУ; - найменування неприбуткової організації; - дату включення неприбуткової організації до Реєстру, починаючи з якої визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації; - ознаку неприбутковості; - дату присвоєння ознаки неприбутковості або її зміни; - дату та номер рішення про включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру або зміну ознаки неприбутковості; - дату скасування ознаки неприбутковості; - дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру; - найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу.

В реєстрі не передбачається відображення довідкових відомостей про місцезнаходження організації, даних про керівників, головних бухгалтерів, засновників та фінансово-економічних показників господарської діяльності неприбуткової організації.

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру визначений постановою КМУ від 13.07.2016 р. № 440.

Землекористувачі та власники землі сплатили 173,9 мільйонів гривень

Платники податків, юридичні та фізичні особи, що перебувають на обліку у Нікопольській ОДПІ, сплатили протягом січня - жовтня 2017 року 173,9 млн грн плати за землю. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів. Якщо порівнювати надходження цього податкового платежу з аналогічним періодом минулого року, то коштів у поточному році до місцевих скарбниць перераховано на 22,7 млн грн більше. Про це повідомила заступник начальника Нікопольської ОДПІ Вікторія Радецька.

Відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у звітному році.

Мирослав Продан: У жовтні надходження ЄСВ склали 15,8 млрд. гривень

У жовтні 2017 року Державною фіскальною службою України забезпечено надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 15,8 млрд. грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, надходження жовтня цього року на 4,6 млрд. грн. більше, ніж минулого року.

Загалом з початку року органи ДФС зібрали 145 млрд. грн. ЄСВ, що на 39,3 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.

«Аналогічну суму єдиного внеску було зібрано лише за 10 місяців 2015 року, але тоді його розмір був у двічі більший, ніж сьогодні. Такі обсяги надходження ЄСВ забезпечені завдяки підвищенню рівня мінімальної заробітної плати до розміру 3 200 грн. з січня 2017 року.  Зарплати почали виходити з «тіні» і втрати бюджету Пенсійного фонду від зниження ЄСВ на 50% повністю компенсовані», – наголосив Мирослав Продан.

Як зазначив очільник ДФС, такий результат є яскравим прикладом того, що зниження податків за умови їх сплати усіма без винятку дозволяє компенсувати різницю в надходженнях. Так, збільшення відрахувань з ЄСВ дозволили достроково – з 1 жовтня - підвищити пенсії.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Корисний довідник для платників ПДВ

Інформація для платників ПДВ, підготовлена за результатами проведеної 19 жовтня 2017 року зустрічі в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук з представниками бізнесу та громадськості.

Додаток 1 – ПАМ’ЯТКА дій платників ПДВ, яким зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Додаток 2 – ПРАКТИЧНИЙ ПРИКЛАД.

Додаток 3 – Зразок заповнення на умовному прикладі Таблиці даних платника податків.

Додаток 4 – Зразок заповнення на умовному прикладі ПОВІДОМЛЕННЯ щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено.

Додаток 5 – АКТУАЛЬНО ДЛЯ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ!

Ознайомитися з додатками 1-5 можна на офіційному порталі ДФС у Дніпропетровській області за посиланням: http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/316170.html

З початку року майже 87% судових справ вирішено на користь органів ДФС Дніпропетровщини

Станом на 1 листопада 2017 року на розгляді у судах за участю податкових органів фіскальної служби Дніпропетровської області перебувало 10,3 тис. справ на суму 11,7 млрд. грн. Протягом січня – жовтня поточного року судами розглянуто 1722 справи на суму 1,49 млрд. грн., з них 1496 справ на суму 1,19 млрд. грн. вирішено на користь органів ДФС області.

У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року показник позитивного вирішення на користь органів ГУ ДФС збільшився по кількості на 30,4%, по сумі на 34,0%.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь органів ДФС області є існуюча практика досудового вирішення спорів із платниками та підвищення рівня претензійно - позовної роботи», - зауважив начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

Про оголошення конкурсу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2018 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави (далі – Єдиний реєстр).

Заява для участі у конкурсі приймається ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.

Інформація про документи, які необхідно подати на розгляд комісії для участі у конкурсі розміщено на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» посиланням http://dp.sfs.gov.ua/.

Увага! ГУ ДФС у Дніпропетровській області попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що останнім часом збільшилась кількість випадків шахрайських дій, здійснених невідомими особами  від імені керівництва ГУ ДФС.

Зловмисники телефонують на мобільні і службові телефони посадовим особам підприємств, фізичним особам – підприємцям та вимагають неправомірну вигоду.

Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Тож, у разі отримання такої інформації та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056) 374-31-64, (0562) 47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м.Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.

Звертаємося до всіх з проханням максимально поширити дану інформацію, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв!

Майже 236,6 тис. автомобілів з іноземною реєстрацію знаходяться на території України незаконно

За 10 місяців поточного року в Україну було ввезено 865 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них майже 681,6 тис. авто ввезено у режимі «транзиту» та майже 183,4 тис. автомобілів – у режимі «тимчасового ввезення».

Станом на 1 листопада 2017 року на території України загалом перебуває понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну – майже 236,6 тис. автомобілів.

Так, з ввезених в режимі «транзиту» 100,8 тис. авто, понад 67 тис. перебувають на території України з порушенням терміну.

Із понад 282,5 тис. транспортних засобів, ввезених в режимі «тимчасового ввезення», майже 169,5 тис. – з порушенням терміну.

ТОП-5 країн-членів ЄС, з яких були завезені транспортні засоби (станом на 1.10.2017):

- Польща – 118 тис. авто

- Литва – 54,7 тис.

- Німеччина – 19,9 тис.

- Чехія –14,2 тис.

- Болгарія – 12,4 тис.

Загалом, протягом січня-жовтня 2017 року митниками було складено 17,9 тис. протоколів про порушення митних правил при ввезенні автомобілів, за результатами яких порушникам нараховано 127,7 млн. грн. штрафів.

Так, за ст. 470 Митного кодексу України (порушення термінів транзиту) складено 14544 протоколи, за якими застосовано 84,8 млн. грн. штрафів.

За ст.481 Митного кодексу України (порушення термінів тимчасового ввезення) – 3356 протоколів із сумою штрафів на 42,9 млн. гривень.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Антикорупційний сервіс «Пульс»

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності територіальних органів Фіскальної служби України нагадуємо платникам податків про функціонування антикорупційного сервісу Фіскальної служби України «Пульс», який доступний клієнтам податкової служби та митниці. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Ефективний сервіс за гарячою лінією попереджує: труднощі в спілкуванні; некоректне ставлення; перевищення повноважень; неякісне обслуговування; та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...