• Головна
  • Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку
10:28, 1 листопада 2017 р.

Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку

Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку

З 1 січня 2018 року в Україні планують започаткувати проведення повної монетизації пільг.

Про це розповідає в українських ЗМІ міністр соціальної політики Андрій Рева та заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Монетизація – це процес перетворення на гроші. «Монетизація субсидій» означає перехід на розрахунки за субсидіями «живими» грошима.

«В кінцевому варіанті монетизація полягає в тому, що на рахунок людини буде надходити певна сума коштів, і вже з них людина буде розраховуватися за комунальні послуги», – пояснює заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

В зв'язку з цим виникають конфліктні ситуації навколо пільгового проїзду, виникають вонм переважно з причини невідшкодування перевізникам вартості послуг за перевезення пільговиків.

Саме тому, на думку чиновників, пільги потрібно монетизувати як найшвидше.

Після повної монетизації пільг видатки лягатимутьвже на місцеві бюджети.

 В рамках експерименту з 18 жовтня на Черкащині почали вже діяти нові правила проїзду пільговиків.

Були в рамках цього експеременту розміщені на автостанціях Черкащини оголошення про те, що відтепер АТОвцям, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам та іншим пільговим категоріям доведеться платити повну вартість проїзду, а потім кошти за квитки їм відшкодовуватимуть з міського бюджету.

Але ця подія збентежила активістів Шполянської районної спілки учасників АТО, які наголосили на тому, що це створить додатковий клопіт для цих категорій населення.

" Це означає, що АТОвці, чорнобильці, інваліди й інші пільговики повинні платити за проїзд автобусним транспортом, а потім їм, буцімто, гроші повертатимуть. Вразило і те, що АТОвцям ще й обмежили кількість поїздок на рік до 40! — каже голова Шполянської районної спілкиучасників АТОВіктор Савчук. — Виходить, в державі прийнято Закон про пільгове перевезення, а фінансувати це перевезення повинні на місцях. Тепер будемо платити за квиток, а тоді ходити з ним по інстанціям, аби повернули кошти. Держава заборгувала перевізникам, а тепер вона буде винна не їм, а нам, пільговикам. Вважаю це приниженням! Навіщо підігрівати і без того кип’ячу ситуацію в суспільстві?", - пишуть вони.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...