![](https://s.0566.com.ua/section/logo/upload/pers/96/logo.png?20240727)
10:28, 1 листопада 2017 р.
Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку
![Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку Що буде із пільгами після монетизації: Погляд з іншого боку](/dist-assets/images/cap.jpg)
З 1 січня 2018 року в Україні планують започаткувати проведення повної монетизації пільг.
Про це розповідає в українських ЗМІ міністр соціальної політики Андрій Рева та заступник міністра фінансів Сергій Марченко.
Монетизація – це процес перетворення на гроші. «Монетизація субсидій» означає перехід на розрахунки за субсидіями «живими» грошима.
«В кінцевому варіанті монетизація полягає в тому, що на рахунок людини буде надходити певна сума коштів, і вже з них людина буде розраховуватися за комунальні послуги», – пояснює заступник міністра фінансів Сергій Марченко.
В зв'язку з цим виникають конфліктні ситуації навколо пільгового проїзду, виникають вонм переважно з причини невідшкодування перевізникам вартості послуг за перевезення пільговиків.
Саме тому, на думку чиновників, пільги потрібно монетизувати як найшвидше.
Після повної монетизації пільг видатки лягатимутьвже на місцеві бюджети.
В рамках експерименту з 18 жовтня на Черкащині почали вже діяти нові правила проїзду пільговиків.
Були в рамках цього експеременту розміщені на автостанціях Черкащини оголошення про те, що відтепер АТОвцям, дітям з багатодітних сімей, дітям-інвалідам та іншим пільговим категоріям доведеться платити повну вартість проїзду, а потім кошти за квитки їм відшкодовуватимуть з міського бюджету.
Але ця подія збентежила активістів Шполянської районної спілки учасників АТО, які наголосили на тому, що це створить додатковий клопіт для цих категорій населення.
" Це означає, що АТОвці, чорнобильці, інваліди й інші пільговики повинні платити за проїзд автобусним транспортом, а потім їм, буцімто, гроші повертатимуть. Вразило і те, що АТОвцям ще й обмежили кількість поїздок на рік до 40! — каже голова Шполянської районної спілкиучасників АТОВіктор Савчук. — Виходить, в державі прийнято Закон про пільгове перевезення, а фінансувати це перевезення повинні на місцях. Тепер будемо платити за квиток, а тоді ходити з ним по інстанціям, аби повернули кошти. Держава заборгувала перевізникам, а тепер вона буде винна не їм, а нам, пільговикам. Вважаю це приниженням! Навіщо підігрівати і без того кип’ячу ситуацію в суспільстві?", - пишуть вони.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
00:00, 30 листопада 2016 р.
00:00, 24 листопада 2016 р.
00:00, 22 листопада 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
live comments feed...