• Головна
  • Штрих к «портрету» депутатского корпуса Никополя
11:03, 29 квітня 2015 р.

Штрих к «портрету» депутатского корпуса Никополя

Депутаты не поддержали отчет временной контрольной комиссии горсовета по эффективности использования имущества приюта для бездомных животных.

Вже вдруге перед народними обранцями виступив голова цієї комісії, депутат Віталій Журавльов. Він зачитав вже доповнений звіт про висновки роботи 9 депутатів, які ввійшли до її складу.

Проект КП «Підприємство по санітарній очистці м.Нікополь» (притулок для бездомних тварин) виконаний не належним суб’єктом - криворізькою організацією, яка не мала законного права на такий вид робіт, бо він не зазначений в її статуті. Відсутнє, передбачене нормативною базою, технічне завдання на проектування, в якому замовник мав вказати всі необхідні параметри об’єкта. Конкурсні торги щодо виконавця проведені із порушенням діючого законодавства, тому мали бути відмінені, чого не сталося. У ході будівництва спеціалістами виявлено значне перевищення об’ємів виконаних робіт на інші порушення. Притулок має завищені характеристики і не відповідає потребам міста. Так, на його території побудовано та розташовано 148 вольєрів, для чого відведено величезну територію. За прикладом Харківського притулку, в якому нікопольські спеціалісти і черпали свій досвід, там встановлено 55 вольєрів. Але населення нашого міста вдесятеро менше, ніж Харкова. Відповідно і кількість безпритульних собак в десятки разів менша (складає приблизно 1,5 тисячі). Тому на початкових етапах планується експлуатувати всього 10-12 вольєрів. Решту непотрібних треба або демонтувати, або здавати в оренду. Зайву територію можна використовувати з логістичною метою зацікавленими комунальними підприємствами, або за договором оренди з комерційними структурами. До того ж, всі побудовані вольєри не відповідають умовам утримання тварин, бо мають багато конструктивних помилок (зроблені із стружкової плити, багато щілин у підлозі, відсутність можливості для якісного прибирання без демонтажу дерев’яного настилу, відсутність системи стоку із вольєрів). Всі порушення на стадіях проектування, тендерної процедури та контролю над будівельною роботою стали можливими через неналежне виконання своїх обов’язків попередніми посадовцями Нікопольської міськради (2012-2013 роки).

В ході взаємодії комісії зі слідчими органами з’явились перспективи повернення до місцевого бюджету коштів, витрачених на стадіях проектування та будівництва притулку для бездомних собак. Нагадаємо, що на цей об’єкт було витрачено 2 мільйони 700 тисяч гривень.

За ініціативи контрольної комісії, спеціалістами Управління ЖКГ підготовлені пропозиції стосовно впровадження в Нікополі науково обґрунтованої програми щодо масової стерилізації та вакцинації безпритульних тварин. Розроблена програма дозволить за рік обробити до 80% собак, а максимальна ефективність буде досягнута через 4-5 років, коли популяція цих тварин зменшиться та стабілізується.

По закінченні звіту Віталій Журавльов запропонував депутатам підтримати даний проект рішення. Але він не знайшов потрібної підтримки серед народних обранців, тому комісія і надалі продовжуватиме свою роботу.

                                                                                                                 Прес-служба міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...