Новини компаній
11:00, 20 жовтня
Які книги читають сучасні жінки?
Новини компаній
Головними читачками книжок є жінки різного віку. Читають юні школярки, закохані студентки, молоді працівниці, мами малюків та школярів, жінки середнього віку й пенсіонерки. У кожної вікової категорії свої уподобання, улюблені жанри й автори. Жінки не лінуються багато читати й дізнаватися про щось нове, самовдосконалюватися, активно займатися спортом, ходити в музеї й театри, читати книги різних жанрів. Саме зараз цільова аудиторія отримала потужну відповідь від письменників: дуже часто героїнею романів виступають цілеспрямовані, професійні, сміливі жінки. В інтернет-магазині Бук Шеф читачки знайдуть багато творів, в яких головними персонажами є представниці прекрасної статі.
Образ активної жінки в літературі
Бібліотека сучасної жінки суттєво помінялася за 2-3 десятиліття. Класичні британські романи – «Гордість та упередження», «Джен Ейр», «Грозовий перевал», французькі вишукані тексти Ф. Саган про страждання, самопожертву заради кохання відтіснили книги про активних жінок, що діють і часто перемагають.
Не завжди героїні мали зразковий обліко моралє, особливо, коли виживали у важких умовах, як, наприклад, Скарлетт зі «Звіяних вітром» М. Мітчелл. Вона може бути підступною, брехливою, жадібною. Без особливих душевних мук виходить заміж за нареченого сестри, бо їй потрібно заплатити податок на маєток. Вона цинічна й цілеспрямована. В кінці роману Скарлетт втрачає дитину й кохання, але лишається багатою.
Друга світова війна породжує нові образи: жертв, зрадниць, борчинь. Заслужену популярність в категорії історичні романи отримала книга «Соловей», яку написала американська авторка К. Генна. (Письменниця відома у нас романом «Провулок світлячків» – вишуканим текстом про дорослішання, дружбу та життєві складнощі). Соловей – це псевдонім тендітної француженки Ізабель, яка впродовж війни проводила збитих британських пілотів, що прилітали бомбардувати фашистів, через Піренеї в Іспанію. Нескорена нацистськими таборами, героїчна дівчина показала приклад сили й мужності. Її сестра проявила не менше рішучості й людяності, рятуючи єврейських дітей.
Роман української авторки Тамари Горіха Зерня «Доця» – це історія про опір у 2014 р. на Донбасі. І знову героїня – творча дівчина, дизайнерка, яка допомагала ЗСУ. Попри ризик і страх вона не боялася боротися, їй було не байдуже, що роблять з землею, на якій вона живе. Війна в Україні вивела на передову сотні жінок, які захищають країну, волонтерять для ЗСУ, виховують дітей і чекають своїх чоловіків з війська. Тому виникає потреба героїні-борчині.
Сильні жінки у романах-фентезі
Реальність і вигадка в літературі завжди йдуть пліч-о-пліч. Справжній героїзм породжує нові тенденції в інших популярних жанрах. Прихильники фентезі спостерігають закономірність: Відьмака – відомого харизматичного борця зі злом з романів А. Сапковського потіснили молоді та вправні дівчата. На передній план в літературі фентезі виходить не діва в біді, а діва-воїн:
- відважна Малкія Денмір – головна героїня роману української авторки А. Achell «Клинок королеви: Танок із тінями»;
- Серафена Мієрель – героїчна дівчина з циклу романів «Плоть і вогонь» Д. Арментраут:
- Пенеллафі Балфур – ключовий персонаж з серії Д. Арментраут «Кров і попіл».
Всі дівчата гарно володіють холодною зброєю, Малкія, ще й вміє стріляти. Всесвіт Арментраут побудований без вогнепальної зброї, що дивно, електрика в романі є, бойлери й душові є, а гармат і рушниць немає, але Серафена віртуозно стріляє з лука. Дівчата не тільки боронять себе й друзів від ворогів. Пенеллафі Маківка рятує свого чоловіка з полону кривавої королеви, а Серафена прикриває свого Предвічного.
Українська спільнота не просто позитивно відреагувала на ці твори, вона їх прийняла з захватом. Поряд з героїнями Арментраут є чоловіки, що готові захистити своїх коханих, але жінок авторка наділяє достатньою силою і робить їх більш яскравими й привабливими.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
12:31
4 листопада
08:30
4 листопада
Оголошення
00:00, 30 листопада 2016 р.
00:00, 24 листопада 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 5 грудня 2016 р.
00:00, 22 листопада 2016 р.
live comments feed...