• Головна
  • Відновлення у зв’язку з бойовими діями гостро потребує довкілля Дніпропетровщини
08:14, 14 червня

Відновлення у зв’язку з бойовими діями гостро потребує довкілля Дніпропетровщини

У громадах Дніпропетровщини місцеві та іноземні фахівці проводять інвентаризацію екологічних ризиків, пов’язаних із війною. За її результатами окремі території зможуть отримати підтримку задля вирішення своїх проблем та запобігти критичним наслідкам.

Про це Відкритому розповіли координаторка проєкту “Чисте повітря для України” (Чеська Республіка) Марцела Чернохова, експерт з екології та сталого розвитку програми “Чисте повітря для України” Олексій Ангурець. З перекладом допомогла Юлія Больбіт.

“Чисте повітря для України” – це міжнародна довгострокова програма, яку реалізує чеська неурядова організація “Arnika” у співпраці з українськими партнерами “Free Arduino” (Івано-Франківськ) та “Зелений світ” (Дніпро). Вони мають 3 основні напрямки роботи: промислове забруднення повітря, екологічні збитки, спричинені війною, та підготовка до процесу післявоєнного відновлення.

“Наш проект має кілька рівнів. Перший – це інвентаризація екологічних ризиків на територіях громад, пов’язаних не лише з війною, а й з історичною діяльністю. Цим першим етапом ми хочемо охопити 90 громад України. Наразі вже розпочали співпрацю з 16 громадами Дніпропетровської області, 3 з них ми вже відвідали та провели польові дослідження на їхніх територіях. Ми хотіли б долучити до нашого проєкту і Нікопольську громаду, вона дуже страждає, і наслідки війни величезні, зокрема для довкілля. Ми розуміємо, що влада зараз зайнята іншими питаннями. З іншого боку, однією з цілей інвентаризації є також картографування збитків, завданих війною навколишньому середовищу, і результати нашої роботи можуть бути використані для отримання компенсації. Територія Нікополя, безумовно, буде однією з тих, де екологічні збитки також будуть величезними. Тож ми готові і, безумовно, хочемо допомогти. Все залежить від ситуації, і ми дуже сподіваємося, що зможемо виконати свою роботу і в Нікополі. Крім того, на Дніпропетровщині ми плануємо реалізувати 2-3 пілотні проєкти з конкретними екологічними заходами – наприклад, невелика фотоелектрична станція, план управління відходами або станція з виробництва біокомпосту. Потім вони будуть використані як кейси та приклади належної практики”, – розповідає Марцела Чернохова. 

Серед критичних проблем громад України та Дніпропетровщини зокрема, експерти називають наслідки знищення Каховської греблі і проблеми з водою. Існують і локальні проблеми із забрудненим атмосферним повітрям, потреба у встановленні моніторингових станцій. Окрім цього, відходи та засмічення територій є не менш значущим викликом для громад. Існує й біда з незаконною вирубкою лісів, лісосмуг. Дуже багато знищено. А це все негативно впливає на екологію.

“Ще цікаво, яких результатів ми дочекаємося щодо аналізу стану води. Станція обласного центру моніторингу вже почала роботу. Зараз триває період лабораторного калібрування для розуміння відповідних показників. Перші дані та результати ми вже будемо мати за кілька тижнів. Їх ми аналізуємо разом з колегами Дніпровського національного університету імені Гончара. Звіт буде надано громадськості вже незабаром. І ми дізнаємося, яка ситуація з водою Дніпра”, – додає Олексій Ангурець

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нікополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...