• Головна
  • У МОЗ порадили, як очистити воду в домашніх умовах
15:04, 18 січня 2023 р.

У МОЗ порадили, як очистити воду в домашніх умовах

У МОЗ порадили, як очистити воду в домашніх умовах

У Міністерстві охорони здоров‘я нагадали, що споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин та річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які спричиняють захворювання, тривалий час живуть та розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно у домашніх умовах.

Як пише сайт 0564.ua, відповідні поради опублікувала прес-служба МОЗ.

Перед очищенням воду слід оцінити за кольором та запахом.

Вода не повинна бути офарбленою: подивитись на воду в білому або прозрачному посуді на білому тлі.

Наберіть половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусіть. Якщо на поверхні є піна, то така вода не є придатною для споживання.

Перевірте запах води. Якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний/підозрілий запах, воду заборонено використовувати для пиття та готування їжі.

Правила профілактики інфекційних захворювань, які передаються через воду:

Пийте тільки кип'ячену або продезінфіковану питну воду.

Часто мийте руки безпечною водою з милом, коли повертаєтеся додому, після відвідування туалету, перед і під час приготування їжі та прийому їжі.

Для приготування їжі користуйтеся кип'яченою або бутильованою водою.

Ретельно готуйте та безпечно зберігайте їжу.

Воду з відкритих водойм можна використовувати лише для технічних цілей.

Не вживайте лід, якщо не впевнені, що він зроблений з безпечної води.

Якщо з'являються ознаки інфекційних захворювань — підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, біль у животі, тошнота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо, то негайно зверніться за медичною допомогу, не допускайте самолікування.

Як ми писали раніше, експерти організації "Досить труїти Кривий Ріг" дослідили 10 водних об’єктів у різних районах Кривого Рогу: джерела, скважини, ставки та водосховища. За результатами дослідження лише 2 з цих джерел без спец інструкцій та застережень придатні до нецентралізованого водопостачання після загальної підготовки. Це Карачунівське водосховище, яке і є джерелом питного водопостачання у Кривому Розі, та ставок у північній частині міста.

Така вода у надзвичайних умовах потребує загальної схеми підготовки: забір, фільтрування, вугільне кондиціонування, знезараження, використання без довготривалого зберігання. Інші проби води виявилися гіршої якості, посередньої або поганої. Спільна проблема – це високий вміст розчинених солей, катіонів твердості води. Вода з цих джерел потребує додаткового пом’якшення та використання фільтрів з іонообмінними смолами або катіон-обмінними цеолітами. Такі фільтри доступні для побутових споживачів, наприклад, це вкладиші у фільтри-глечики. Цю воду можна використовувати для санітарно-технічних потреб.

У МОЗ порадили, як очистити воду в домашніх умовах, фото-5

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #0564ua #війна #очищення води
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...