• Головна
  • У школах заборонили чергування учнів та батьківські комітети
12:00, 6 лютого 2018 р.

У школах заборонили чергування учнів та батьківські комітети

У школах заборонили чергування учнів та батьківські комітети

Якщо  у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії, для початку йому потрібно звернутися з заявою до директора школи, а якщо той відмовиться звільнити від робіт — написати скаргу до управління освіти. Якщо і це не подіє – батьки можуть подати на навчальну установу до суду.

«У ст. 52 Закону України «Про освіту» написано, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється», так само прописано у ст. 43 Конституції України: «Використання примусової праці забороняється». Це означає, що жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету», — зазначає керівник столичного управління юстиції Станіслав Куценко, про це повідомила прес-служба ГУ, говорить "Українське Право".

А от Міністр освіти та науки Лілія Гриневич прийняла рішення заборонити батьківські комітети у школах. Це стало відомо завдяки громадськомуактивісту Віталію Фурманюку, після оприлюдненню запитуна сторінці у соцмережі Facebook.

Згідно із наказом, розпорядження від 2 червня 2004 року №440 «Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)» втрачає свою силу.

«Передбачаю, що багато педагогів та батьків критикуватимуть Лілію Михайлівну за це рішення, але я впевнений, що вона зробила важливий та сміливий крок у боротьбі з корупцією та порушеннями прав в закладах освіти. Бо саме рішеннями «Батьківських Комітетів» адміністрації закладів виправдовують збір необлікованих готівкових коштів, наймання охорони та навіть відрахування дітей із закладів», – написав активіст.

Отже, у Законі України «Про освіту» прописано, що фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Тобто, батьки можуть бути додатковими джерелами, але виключно на добровільних умовах. І в разі, якщо вони вирішили виконати якусь благодійну місію, то кошти краще перераховувати на банківський рахунок або передавати у бухгалтерію. А потім – взяти звіт яким чином були витрачені ці кошти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...