• Головна
  • Щодо діяльності ДФС України, наповнення бюджетів усіх рівнів, легалізація заробітної плати
податкова інформує
15:00, 12 грудня 2017 р.

Щодо діяльності ДФС України, наповнення бюджетів усіх рівнів, легалізація заробітної плати

податкова інформує

Особливості захисту прав робітників у відносинах з роботодавцями в частині отримання легальної заробітної плати.

У наш час однією з найбільших проблем у відносинах працедавців та найманих працівників на сьогодні є виплата заробітної плати у „конвертах”, нелегальне працевлаштування, відсутність записів у трудовій книжці та реалізація гарантій оплати праці.

Контроль за дотриманням законодавства про працю покладається на Державну службу України з питань праці, органи Державної фіскальної служби та органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

В разі виявлення факту нелегального працевлаштування, особа може звернутися до контролюючого органу з заявою про проведення перевірки.

Зокрема, Податковим кодексом України визначено, що у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації, працівниками податкового органу здійснюється фактична перевірка без попередження платника податків (особи).

Одним із дієвих механізмів легалізації трудових відносин є обстеження суб’єктів підприємницької діяльності щодо встановлення факту використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, проведення співбесід з роботодавцями та влаштування різноманітних заходів щодо легального працевлаштування та отримання офіційної заробітної плати.

Отримання працівником офіційної заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску є гарантією зарахування трудового стажу для отримання в майбутньому пенсії по віку, що в світлі останніх реформ є вкрай важливим.

Не варто також забувати, що офіційне оформлення на роботу гарантує право на отримання відпустки, права не працювати у вихідний та святковий день, а також легальне працевлаштування унеможливлює звільнення такого працівника в будь-який час, без жодних компенсацій.

Згідно норм Кодексу законів про працю забороняється звільняти з ініціативи роботодавця офіційно працевлаштованих вагітних жінок, жінок , які мають дітей віком до 3 років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років. Держава забезпечує обов'язкове працевлаштування зазначених жінок у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Контролюючі органи в разі виявлення факту нелегального працевлаштування та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків мають право застосовувати штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника (на даний час - 96 000 тис. грн).

Окрім суми штрафу також законодавством передбачається адміністративна відповідальність, яку сплатить підприємство чи фірма. На його керівника чи підприємця-порушника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян (а це від 8 500 до 17 000 тис. грн.).

Отже, посилення відповідальності до роботодавців за неофіційне працевлаштування є важливим кроком в усуненні нелегальної заробітної плати а виплата офіційних достойних зарплат – пріоритетний напрямок державної політики європейської України.

За 11 місяців показники місцевих бюджетів Нікопольського регіону виконано на 105,4 відсотка

Надходження до місцевих бюджетів за січень – листопад 2017 року Нікопольського регіону склали 992 млн 566 тис. грн, додатково від планових показників отримано 51,0 млн гривень. Відносно аналогічного періоду 2016 року надходження зросли на 225,2 млн грн, темп росту склав 129,3 відсотки. Про це повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Володимир Джавун.

Основним джерелом надходжень до бюджетів громад є податок на доходи фізичних осіб. За січень-листопад 2017 року фактично надійшло майже 626,8 млн грн цього податку, що складає 63,1 відсоток від загальних надходжень до місцевого бюджету. У порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження зросли на 174,9 млн гривень.

Крім того, за 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів платники Нікопольського регіону перерахували майже 190,7 млн грн земельного податку та орендної плати, що на 23,3 млн грн більше ніж минулоріч.

Позитивна динаміка надходжень сум єдиного податку. Так, якщо у січні-листопаді 2016 року було сплачено 65,9 млн грн, то у цьому році надходження від користування землею за 11 місяців склали майже 93,8 млн гривень.

Бізнес Нікопольського регіону сплатив до держбюджету 552,8 мільйонів гривень

Платники податків Нікопольського регіону з початку року направили до державного бюджету понад 552,8 мільйонів гривень. Про це повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Володимир Джавун. Він зазначив, що рівень минулорічної сплати перевищено на 125,7 млн гривень.

Із загальної суми майже 214,9 млн грн – це надходження з податку на додану вартість, що на 49,6 мільйона більше, ніж торік. Також, держбюджет отримав 208,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з січнем-листопадом 2016 року зростання склало 58,3 мільйони. Крім того, підприємства регіону направили близько 63,9 млн грн рентної плати за користування надрами, що перевищує минулорічну суму майже на 19,0 млн гривень.

Більша частина податкових надходжень забезпечена завдяки сумлінній сплаті податків. Бізнес Нікопольського регіону своєчасно виконує свої податкові зобов'язання. У свою чергу, фіскальна служба продовжує розвивати сервіси для платників, передусім, електронний формат взаємодії. Це дозволяє удосконалювати сервісну складову для потреб суб'єктів підприємництва і громадян, – підкреслив Володимир Джавун.

Стан розгляду звернень громадян за січень - листопад 2017 року

З початку року до Нікопольської ОДПІ надійшло 6 письмових звернень громадян, що на 17 звернень менше, ніж за відповідний період 2016 року (23). Про це повідомила заступник начальника Нікопольської ОДПІ Вікторія Радецька.

Найчастіше у зверненнях громадяни порушували наступні питання:

- відмова в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків;

- інформування про ухилення від сплати податків;

На всі звернення громадян було надано ґрунтовні відповіді без порушень термінів чинного законодавства.

У Центрах обслуговування платників Нікопольського регіону отримали адміністративні та інші послуги понад 333 тисячі платників

Як повідомила начальник управління обслуговування платників Нікопольської ОДПІ Наталія Міщенко, за січень - листопад 2017 року до Центрів обслуговування платників податків Нікопольського регіону за наданням адміністративних та інших послуг звернулось майже 333 тисячі платників. Найчастіше громадяни відвідують ЦОП для отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (10647). Також зареєстровано 1219 платників єдиного податку, надано 1912 витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстровано 1753 книги обліку доходів та книг обліку доходів і витрат суб’єктів господарювання, зареєстровано 1306 книг обліку розрахункових операцій.

Центр обслуговування платників працює за принципом оперативного та якісного обслуговування бізнесу та громадян. Тут видаються довідки, приймається звітність від суб’єктів господарювання, забезпечується швидкий доступ до інформації.

Мирослав Продан: Необхідно впровадити жорстку відповідальність за контрабанду і порушення митних правил

Для успішної боротьби з контрабандою та порушенням митних правил необхідно посилити відповідальність за скоєння цих злочинів. Про це наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан 2 грудня у програмі «Фінансовий тиждень» на 5 каналі.

«Я абсолютно підтримую ініціативу як Президента, так і Прем’єр-Міністра України, що внесення змін в законодавство на предмет жорсткої відповідальності за контрабанду та порушення митних правил буде запорукою успіху у боротьбі з цим явищем», – зазначив Мирослав Продан. Необхідність повернення кримінальної відповідальності за контрабанду та порушення митних правил прозвучала на зустрічі президента з бізнесом минулої п‘ятниці.

За словами Мирослава Продана, всі світові країни розпочинали боротьбу з контрабандою саме з підвищення відповідальності, оскільки без цього не можливо досягти успіху у ліквідації цього негативного явища.

«Суб’єкт, який займається порушенням митних правил або супроводжує процеси, пов’язані з контрабандою, має розуміти, що після зупинення цієї діяльності він понесе за це жорстке покарання», – наголосив очільник ДФС.

Водночас, підкреслив Мирослав Продан, на сьогоднішній день боротьба з контрабандою не призводить до суттєвих успіхів, оскільки після вирішення справ в суді, як правило, суб’єкти продовжують займатися тим, чим займалися до цього. Тому підвищення відповідальності дозволить вирішити це питання.

Нагадаємо, відповідальність за контрабанду була декриміналізована в 2012 році.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: За 11 місяців цього року ДФС забезпечено до зведеного бюджету 764,5 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня-листопада 2017 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 764,5 млрд. грн., що на 166,2 млрд. грн., або на 27,8 відс., більше січня-листопада 2016 року. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

За його словами, до державного бюджету забезпечено 592,5 млрд. грн., місцеві бюджети отримали – 172,0 млрд. гривень.

«Динаміка та темп росту надходжень є результатом злагодженої роботи фахівців фіскальної служби та платників податків. Успішний розвиток та впровадження електронних сервісів, таких як електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, система моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних, електронний кабінет платника податків, та заходи з детінізації економіки – все це у кінцевому результаті і дозволило забезпечити додаткові надходження», – зазначив Мирослав Продан.

Протягом 2017 року до зведеного бюджету спрямовано понад 474,3 млрд. грн. податкових платежів та 291,1 млрд. грн. – митних. Це перевищує надходження за аналогічний період минулого року на 87 млрд. грн. та 79,1 млрд. грн. відповідно.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету у січні-листопаді 2017 року склали 576,7 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,3 відс., додатково забезпечено 7,5 млрд. гривень.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 108,7 млрд. грн. податку на додану вартість.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: На розвиток дорожньої інфраструктури ДФС спрямовано понад 11 млрд. грн.

ДФС докладає максимальні зусилля для допомоги у вирішенні проблематики українських доріг. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Так, у рамках митного експерименту завдяки перевиконанню індикативів з митних надходжень до бюджету за 11 місяців поточного року ДФС спрямовано на розвиток дорожньої інфраструктури понад 11 млрд. 71 млн. грн.

«Це достатньо велика цифра, ці кошти  разом з тими, які виділялися безпосередньо на ремонт доріг, дають можливість сьогодні активно будувати дороги. Планується, що даний експеримент діятиме й у наступному році», - зазначив Мирослав Продан.

Зокрема, за результатами січня – листопада 2017 року серед лідерів по перерахуванню коштів на реконструкцію доріг - Одеська митниця ДФС, яка спрямувала понад 2 млрд. грн., Київська – 1,7 млрд. грн., Львівська – понад 1 млрд. грн., Київська міська – понад 830,6 млн. грн. та Донецька митниця – майже 816 млн. грн.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: Податок на виведений капітал суттєво спростить ведення обліку та зменшить податковий тиск

Впровадження податку на виведений капітал спростить процедуру ведення як бухгалтерського, так і податкового обліку, а також суттєво знизить податковий тиск на бізнес. Про це повідомив в. о. Голови ДФС Мирослав Продан 2 грудня в програмі «Фінансовий тиждень» на 5 каналі.

«В п'ятницю на зустрічі Президента України і Прем'єр-міністра з бізнесом саме це питання було одним із порядку денного. Сьогодні ще є дискусії на предмет того, коли все ж таки краще його втілювати в життя: це буде друге півріччя 2018 року або з 1 січня 2019 року. Але в принципі запровадження цього податку суттєво спростить як ведення обліку, так і зменшить податковий тиск на бізнес. Однак при його введенні можуть бути суттєві втрати бюджету, тому Президент акцентував увагу на необхідності знайти відповідні компенсатори, оскільки попередні підрахунки при запровадженні податку на виведений капітал протягом року, коли він буде запроваджений, будуть складати на рівні 40 млрд. гривень», – зазначив Мирослав Продан.

Компенсаторними механізмами очільник ДФС назвав боротьбу з тіньовим сектором економіки, незаконним обігом підакцизної групи товарів, боротьбою з контрабандою та порушенням митних правил та інші заходи, які сьогодні здійснюються фіскальною службою.

«Якраз саме ці компенсатори і можуть задовольнити той мінус, який при запровадженні податку на виведений капітал ляже на державний бюджет», – наголосив Мирослав Продан.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Увага! ГУ ДФС у Дніпропетровській області попереджає про дії телефонних шахраїв

Нікопольська ОДПІ інформує про дії телефонних шахраїв – невідомих осіб від імені керівництва ГУ ДФС з вимогою неправомірної вигоди.

Наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

У разі отримання такої інформації та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за номерами телефонів: (056) 374-31-64, (0562) 47-59-49, а також особисто звертатись за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-а.

Щодо розділу «Ставки податків і зборів»

Нікопольська ОДПІ нагадує, що з метою забезпечення належного рівня поінформованості платників податків, систематизації інформації для зручності її пошуку та аналізу, в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі діє розділ «Ставки податків і зборів», де можна оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись із ставками загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з інформацією щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму.

Актуально для платників податків!

Нікопольська ОДПІ звертає увагу, що для безкоштовного отримання на електронну адресу повідомлень про зміни у законодавстві з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи митному законодавстві необхідно направити електронний лист на електронну адресу [email protected] з обов’язковим зазначенням у полі «Тема»: 6011.

Про це повідомила Державна фіскальна служба України на офіційному веб-порталі (електронний сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», розділ «Необхідно знати»).

У «ЗІР» функціонує розділ «Електронний цифровий підпис»

Нікопольська ОДПІ інформує, що в електронному сервісі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс» («ЗІР») функціонує розділ «Електронний цифровий підпис».

Цей розділ містить:

- актуальні запитання щодо послуг електронного цифрового підпису;

- інформацію щодо Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) за посиланням www.acskidd.gov.ua;

- місцезнаходження та режим роботи відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС за посиланням www.acskidd.gov.ua/contacts;

- можливість переходу до усіх запитань-відповідей за напрямком «Електронний цифровий підпис».

Нагадуємо, що скористатись електронним сервісом «ЗІР» можна на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС або за посиланням http://zir.sfs.gov.ua.

Антикорупційний сервіс «Пульс»

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності територіальних органів Фіскальної служби України нагадуємо платникам податків про функціонування антикорупційного сервісу Фіскальної служби України «Пульс», який доступний клієнтам податкової служби та митниці. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Ефективний сервіс за гарячою лінією попереджує: труднощі в спілкуванні; некоректне ставлення; перевищення повноважень; неякісне обслуговування; та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує

Сектор організації роботи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...