• Головна
  • Щодо діяльності Державної фіскальної служби України
податкова інформує
15:00, 2 жовтня 2017 р.

Щодо діяльності Державної фіскальної служби України

податкова інформує

Мирослав Продан: Зупинка тендерів на закупівлю скануючих систем зупиняє процес оснащення пунктів пропуску

Скасувавши торги на закупівлю сканерів для оснащення пунктів пропуску, АМКУ пішов на безпрецедентний крок. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, додавши, що завершення процедур та закупка систем вивела б на якісно новий рівень контроль та принесла б додаткові мільярди гривень у бюджет країни.

«Скасування тендерів на закупівлю сканерів є фактично зупинкою цього процесу. Додаткові мільярди могли б бути направлені на підвищення боєздатності армії, на соціальні програми», – зазначив Мирослав Продан.

Для проведення закупівель сканерів ДФС було оголошено два тендери. За одним здійснювалося придбання 2 скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів очікуваною вартістю закупівлі понад 169 млн. грн. (процедура розпочата 22 червня 2017 року, на участь у торгах було подано шість тендерних пропозицій) та за другим – 4 таких системи вартістю майже 339 млн. грн. (процедуру розпочато 4 липня, подано вісім пропозицій).

У рамках відкритих торгів було опрацьовано всі тендерні пропозиції, подані учасниками. По першому тендеру всі пропозиції були відхилені на підставі абзацу другого пункту 1 та/або пункту 4 частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: у зв’язку з невідповідністю наданих учасниками пропозицій вимогам тендерної документації.

По другому – з восьми учасників допущено тендерні пропозиції двох.

За словами Мирослава Продана, об’єктивної причини для скасування другого тендеру немає.

Однак, обидва рішення тендерного комітету ДФС були оскаржені одним з недопущених учасників торгів. На підставі скарг цієї компанії тендери були заблоковані.

Хоча по першому тендеру адміністративною колегією АМКУ прийнято рішення про припинення розгляду скарги зазначеного підприємства, і відповідно до закону система електронних закупівель повинна автоматично оприлюднити прийняті органом оскарження рішення на веб-порталі Уповноваженого органу. На сьогодні статус скарги в електронній системі закупівель не змінився і залишився «Очікує прийняття до розгляду», а процедура закупівлі на сьогодні має статус «Заблоковано».

По другому тендеру розгляд скарги підприємства було призначено на 14 вересня. Водночас рішення колегії, в якому ДФС зобов’язано відмінити процедуру закупівлі, було прийнято на день раніше, тобто 13 вересня 2017 року. При цьому у рішенні не зазначалася підстава, за якою необхідно було відмінити торги, що унеможливлює виконання зазначеного рішення у зв’язку з тим, що при опублікуванні повідомлення про відміну торгів на веб-порталі Уповноваженого органу замовник повинен обов’язково вибрати із списку підставу для відміни торгів.

Варто зауважити, що підприємство, на підставі скарг якого були відмінені закупівлі, вимагало відхилити тендерну пропозицію одного з учасників, що б призвело до звуження кола пропозицій до одного виробника.

«У світі існує три основних виробника техніки, яку намагається закупити ДФС, – компанії з Китаю, Великобританії, Франції та США. Всі пропозиції компаній були опрацьовані, всі три були залучені до участі у тендері. Але скаргу, яку використали для скасування торгів, подав не виробник, а невідома фірма з офшорної зони», – підкреслив Мирослав Продан.

Він також зазначив, що блокування оснащення пунктів пропуску знизить результативність роботи митників щодо упередження потрапляння на митну територію України контрабандних товарів.

«Країна може досягти успіху, коли влада працює як єдина команда, коли у всіх членів цієї команди є спільна мета. Так має бути й в Україні», – наголосив очільник ДФС.

Отже, враховуючи відміну другого тендеру, ДФС вимушена звернутися до суду для прийняття відповідного рішення. На сьогодні вже підготовлений позов на неправомірні, як на думку служби, дії АМКУ.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: З 1 квітня проблема з відшкодуванням ПДВ для бізнесу зникла

З початком впровадження електронного відшкодування ПДВ у бізнесу більше немає проблем із поверненням цього податку. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан 26 вересня під час зустрічі з представниками галузі машинобудування, виробництва турбінного та іншого устаткування – членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС.

«На сьогодні вже немає системної проблеми, яка існувала раніше, з відшкодуванням податку на додану вартість. 96% заявок відшкодовується протягом 30 календарних днів за результатами камеральних перевірок. Ми усунули людський фактор від цього процесу, усе відбувається автоматично», – зазначив Мирослав Продан.

У свою чергу, позитивну ситуацію з отриманням бюджетного відшкодування ПДВ підтвердили і представники бізнесу. За їх словами, наразі всі заявлені кошти відшкодовуються вчасно та оперативно, водночас потребує вирішення питання із повернення заборгованих сум ПДВ, які були сформовані у попередні періоди.

Очільник ДФС звернув увагу присутніх, що частина заборгованої суми, яка склалася цього року до 1 квітня, зменшується динамічно.

З початку впровадження Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ з 1 квітня 2017 року заборгованість з відшкодування цього податку, за деклараціями поданими до 01 квітня2017 року, скорочено на 93,65 %, або майже на 14,3 млрд. грн.

Якщо на початок квітня – на момент запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ – загальна заборгованість становила 15,3 млрд. грн., то в перший місяць роботи електронного режиму борг скоротився на 11,5 млрд грн – до 3,8 млрд грн.

На 26 вересня цей показник вже склав 932 млн. гривень. Сума заборгованості складається із сум: 756,9 млн. грн., по яким тривають оскарження, та 121,3 млн. грн., по яким наявні заперечення правоохоронних органів.

Наразі проводиться робота з правоохоронними органами, за застереженнями яких суми були заблоковані, для можливого повернення їх платникам.

«Ми проводимо інвентаризацію заборгованих сум, звертаємося до наших колег з інших органів влади для з’ясування ситуації із цими заблокованими коштами», – розповів Мирослав Продан.

Окремим питанням залишається відшкодування ПДВ згідно з тимчасовим реєстром (за періоди до 01.02.2016). Реалізація більшої частини невідшкодованих сум ПДВ наразі не залежить від ДФС (справи в судах). Станом на 01.09.2017 така сума складає 4,7 млрд. грн.

Під час зустрічі також наголошувалося на необхідності доопрацювання критеріїв автоматизованої системи моніторингу ризиків та блокування накладних. На думку бізнесу, реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі автоматично має означати реальність проведених по ній операцій.

«Це ідеал роботи системи аналізу ризиків, до якого ми прагнемо – якщо накладна зареєстрована, пройшла всі етапи перевірки на відповідність критеріям, то і перевіряти немає чого. На сьогодні система працює ефективно, фіктивні накладні блокуються. Однак, враховуючи постійні пошуки махінаторів нових лазівок для обходу системи, ми маємо постійно їх контролювати та відповідно переглядати критерії для унеможливлення використання подібних схем в подальшому», – підкреслив Мирослав Продан.

Саме над цим в ДФС і працюють, ініціюючи відповідні зміни перед Міністерством фінансів України.

Поінформував Мирослав Продан і про ситуацію з поверненням переплат з податку на прибуток, що є актуальним питанням для бізнесу. Так, фіскальна служба, враховуючи побажання членів Інвестради, виступила з ініціативою закласти в бюджет на 2018 рік кошти для разового повернення переплат з цього податку. Водночас, враховуючи наявні ресурси, в ДФС вже скорочено суму переплат з 28,6 млрд. грн. до 14,4 млрд. грн.

«Ми щоквартально зменшуємо суму переплат за рахунок погашення податкових зобов’язань з податку на прибуток. Більше того, на сьогодні сплата податку наперед взагалі не розглядається як резерв для виконання планових показників», – наголосив Мирослав Продан.

Він також повідомив, що в ДФС зараз працюють над розробкою системи єдиного казначейського рахунку для всіх податків, що дозволить проводити взаємозарахування податків. Наразі цю ініціативу ДФС опрацьовує з Казначейством та іншими зацікавленими відомствами.

Під час зустрічі також порушувалися питання щодо деяких аспектів оподаткування податком на доходи фізичних осіб працівників підприємства, зокрема, членів профспілкових організацій та тих працівників, які в них не задіяні. Було вирішено звернутися до Міністерства фінансів з відповідним листом для врегулювання ситуації.

Крім того, враховуючи побажання бізнесу, буде опрацьоване звернення платників щодо законодавчої ініціативи, якою пропонується внести зміни до ст. 168 Податкового кодексу, зокрема, здійснювати сплату ПДФО за місцем реєстрації фізичної особи. За пропозицією бізнесу, сплата має відбуватися за місцем, де створені робочі місця, як це є і зараз. Після аналізу питання відповідне звернення буде передано Міністерству фінансів України.

«Державна фіскальна служба відкрита до ініціатив бізнесу і у рамках своєї компетенції готова їх презентувати законотворцям після аналізу та опрацювання», – підкреслив керівник ДФС.

Довідково:

Протягом січня-серпня 2017 року платниками податків – представниками важкої промисловості забезпечено сплату податкових платежів на суму майже 13,4 млрд. гривень. За цей період підприємствам – платникам ПДВ, які займаються машинобудуванням, відшкодовано майже 3 млрд. грн. податку на додану вартість.

(Інформація прес-служби ДФС України).

У ДФС обговорили шляхи розвитку ринку виробництва алкогольної та тютюнової продукції

Шляхи ліквідації тіньового ринку алкогольних і тютюнових виробів та перспективи розвитку виробництва цієї підакцизної продукції – саме ці теми стали основними для обговорення під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з представниками підприємств алкогольної та тютюнової галузі – членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС.

Це вже четверта зустріч із циклу секторальних зустрічей, ініційованих керівництвом ДФС та членами Інвестради, для більш об’єктивного та повного аналізу проблемних питань функціонування галузей економіки.

У сфері виробництва алкогольної та тютюнової продукції одним із головних чинників ефективного розвитку цих сфер економіки представники бізнесу назвали необхідність створення довгострокової акцизної політики. Саме її впровадження, на думку бізнесу, не лише створить стабільні умови для її функціонування, але й може стати стимулом для подальшого зростання. Пропозиції щодо основних аспектів акцизної політики з боку представників галузі пивоваріння були передані в.о. Голови ДФС Мирославу Продану для розгляду та подальшого опрацювання.

Серед інших питань, які порушувалися бізнесом і врегулювання яких має суттєвий вплив на виробництво цієї підакцизної продукції в Україні, були законодавчі ініціативи. Так, обговорювалися законопроекти, якими передбачається наближення ставок акцизного податку на алкогольні напої до вимог директиви ЄС. Зокрема, керівники підприємств наголошували на прийнятності запропонованих темпів зростання ставок податку, але із зауваженням, що акциз має встановлюватися у гривні, а не в євро, як це запропоновано в одному із проектів.

Враховуючи відсутність в ДФС законодавчої функції, очільник ДФС доручив підготувати відповідне звернення на Міністерство фінансів з аргументованим викладенням позиції бізнесу у цьому питанні.

«ДФС готова сприяти у рамках своєї компетенції бізнесу у врегулюванні певних спірних законодавчих моментів. Всі напрацьовані бізнесом пропозиції ми передаємо на розгляд Мінфіну для подальшого вирішення та, звичайно, відстоюємо їх перед законотворцями. Хоча остаточне рішення від фіскальної служби не залежить, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб слушні та важливі ідеї та пропозиції бізнесу були почуті», – підкреслив Мирослав Продан.

Активне обговорення викликало і питання щодо можливості зміни механізму збирання акцизного податку. Так, зокрема, пропонувалося запровадити його сплату після реалізації продукції, що дозволить підприємствам втримати обігові кошти.

Порушувалося під час зустрічі і питання щодо митної вартості. Так, за словами Мирослава Продана, це питання не вирішиться, доки існуватиме можливість продажу завезеного товару без реєстраторів розрахункових операцій.

«Поки завезений в Україну вантаж можна буде продати не обліковано, доки й існуватиме проблема митної вартості. Необхідно створити такі умови, коли такий товар не можливо буде продати, тоді й стане невигідно занижувати митну вартість», – розповів керівник ДФС.

Так, ДФС вже ініціювала застосування реєстраторів розрахункових операцій всіма суб’єктами господарської діяльності при реалізації підакцизної продукції. Водночас для тих платників, для яких вартість касового апарату є зависокою, пропонується альтернатива - запровадження спрощених моделей касових апаратів.

У свою чергу представники бізнесу підтримали ініціативу фіскальної служби щодо впровадження РРО для малого бізнесу без додаткового на них навантаження. Фахівці ДФС також поінформували присутніх, що у рамках своїх повноважень опрацьовували законопроект, яким передбачено розширення застосування РРО, створення відповідного інформаційного порталу в ДФС, де кожний громадянин зможе перевірити свій чек, який отримав, або подати інформацію про порушення при застосуванні РРО.

Учасники зустрічі також розглянули питання знищення контрафактних цигарок, повернення авансових плат з акцизного податку тощо.

Довідково:

Протягом 8 місяців 2017 року платниками податків – представниками галузі з виробництва алкогольних напоїв та пива сплачено до бюджету понад 10,7 млрд, грн.., з виробництва тютюнових виробів – понад 29 млрд. гривень.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: Завдяки роботі СМКОР сплата податку на додану вартість суттєво збільшилась

Ефективна робота системи моніторингу ризиків та блокування накладних дозволила значно збільшити надходження з податку на додану вартість до бюджету. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання Громадської ради при ДФС.

За його словами, запуск СМКОР дозволив перекрити низку лазівок, які використовувались для створення фіктивного податкового кредиту.

«Завдяки роботі СМКОР сплата податку на додану вартість суттєво збільшилась. Кошти, які раніше знаходилися «в тіні», сьогодні надходять до бюджету. Про це свідчить динаміка зборів з податку на додану вартість», - зазначив Мирослав Продан.

Довідково:

Загалом, з початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних (з 03.07.2017р.) в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровано понад 59 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ майже 332,6 млрд. грн. За період роботи СМКОР зупинена реєстрація 216,8 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 3,6 млрд. грн. З кожним днем питома вага заблокованих податкових накладних зменшується. Якщо за перший тиждень роботи системи відсоток зупинених становив 1,1%, то на сьогодні цей показник складає 0,37% до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.

Станом на 28 вересня 2017 року комісією ДФС прийнято до розгляду майже 148,4 тис. повідомлень з підтвердженням реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним від 10 тис. платників. За результатами розгляду вже прийнято рішення по 137,8 тис. документів.

Так, позитивні рішення винесено по понад 98,3 тис. податкових накладних, відмовлено у реєстрації – 39,5 тис.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Наталія Калєніченко: Щоденно ДФС обробляє 1 300 000 запитів щодо доходів фізичних осіб для отримання субсидії

Для забезпечення призначення та надання населенню житлових субсидій ДФС з 1 вересня 2017 року оброблено та надано відповіді структурним підрозділам з питань соціального захисту населення щодо 13,5 млн. фізичних осіб.

«Щоденно ДФС забезпечує обробку близько 1 300 000 запитів на отримання інформації про доходи фізичних осіб для призначення субсидій. Запити обробляються в день надходження», – розповіла директор Департаменту обслуговування платників ДФС Наталія Калєніченко.

Вона також повідомила, що отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків є одним з популярних сервісів Електронного кабінету платника. За потребою фізичні особи можуть отримати відомості про зазначені суми за останні три роки (поквартально).

«За допомогою цього сервісу з початку року фізичними особами подано до ДФС близько 200 тис. запитів. Середня тривалість обробки запиту складає 1 годину. Таким чином, оперативно, не відвідуючи центрів обслуговування платників, такі особи можуть отримати необхідну їм інформацію», – зазначила Наталія Калєніченко.

Нагадаємо, що окрім отримання довідки про суми виплачених доходів та утриманих податків на сьогодні в Електронному кабінеті платника для користувачів діють також такі сервіси – створення та направлення Декларації про майновий стан і доходів в електронному вигляді, подання запитів на отримання інформації, направлення листів в електронному вигляді до органів ДФС та отримання відповіді, доступ до публічної інформації, сплата податків. Зборів, платежів, а також перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Ірина Удачина: Наголос у податковому аудиті переміщено на плановий контроль

За 8 місяців поточного року проведено 3,2 тис. планових перевірок. Це на 25 відс. більше, ніж за аналогічний період 2016 року (2,6 тисячі). Про це повідомила заступник директора Департаменту аудиту ДФС Ірина Удачина.

Водночас, за її словами, на 8 відсотків скоротилась кількість позапланових перевірок: з 11,3 тис. за січень – серпень 2016 року – до 10,4 тис. у січні - серпні поточного року.

«Основний акцент у роботі підрозділів аудиту ставиться на відпрацюванні найбільш ризикових платників податків саме у межах планового контролю, адже практично всі ризики, з якими були відібрані суб’єкти господарювання до перевірок, у ході роботи підтверджуються», - зазначила Ірина Удачина.

Вона наголосила, що у більшості випадків (60 відс.) проведення позапланових перевірок не залежить від ДФС. Зокрема, у зв’язку з припиненням юридичної особи проведено 5 тис. перевірок (48 відс.), за проханням платників податків – 0,7 тис. (7 відс.), за отриманими судовими рішеннями – 0,6 тис. (6 відс.).

Ризикоорієнтований підхід при плануванні перевірок приводить до збільшення нарахувань за результатами перевірок та обсягів сплати до бюджету.

Так, за 8 міс. поточного року за результатами перевірок донараховано 17,8 млрд. грн., що на 685 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року. При цьому, середня сума донарахованих грошових зобов’язань на 1 планову перевірку становить 2,4 млн. грн., на 1 позапланову – 1 млн. гривень.

Загалом забезпечено надходжень до бюджету 3,4 млрд. грн., що на 1,5 млрд. грн. більше, ніж за цей період у минулому році (1,9 млрд. гривень).

(Інформація прес-служби ДФС України).

ДФС: При плануванні перевірок застосовуються виключно ризикоорієнтовані методи

За 8 місяців 2017 року за результатами проведених ДФС перевірок у сфері готівкового обігу застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 272,7 млн. грн. Це більше ніж за аналогічний період 2016 року на 35 відсотків.

За даними ДФС, завдяки підвищенню рівня суспільної свідомості збільшилась кількість громадян, які вимагають видачу розрахункових документів під час проведення розрахунків за придбані товари або надані послуги. При цьому почастішали випадки інформування ДФС про такі зловживання з боку суб’єктів господарювання.

Слід зазначити, що органи державної фіскальної служби при організації та проведенні контрольно-перевірочних заходів (як документальних, так і фактичних перевірок) застосовують виключно ризикоорієнтовані методи планування перевірок.

Так, ДФС з метою удосконалення організації контролю за проведенням розрахункових операцій розроблено перелік критеріїв відбору для перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері готівкового обігу.

Критерії поділені на три ступені ризику: високого, середнього та незначного. Усі без виключення фактичні перевірки в 2016-2017 роках організовані за допомогою розроблених критеріїв.

Найбільше спрацювали такі ризики:

- наявність систематичних порушень Податкового кодексу України, законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні тощо;

- сума виторгів господарського об'єкта є суттєво меншою, порівняно з сумою виторгів інших господарських об'єктів суб'єктів господарювання, які працюють на одній території, займаються однаковим видом діяльності і мають однакові умови для отримання доходу;

- інформація від правоохоронних органів, органів державної влади та громадян щодо порушень вимог законодавства на господарському об'єкті суб'єкта господарювання.

Використання критеріїв відбору для перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері готівкового обігу, є ефективним інструментом для відбору до перевірки платників податків щодо дотримання вимог чинного законодавства при проведенні розрахункових операцій.

ДФС звертає увагу керівників суб’єктів господарювання на обов’язковість дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні готівкових розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) та інших операцій з готівкою.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Митницями ДФС викрито порушення митних правил на суму 1,2 млрд. гривень

Станом на 25 вересня 2017 року митницями ДФС порушено понад 23 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму 1,2 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість порушених справ зросла майже на 39%. Так, протягом майже 9 місяців 2016 року було порушено 16,7 тис. справ на суму 1,6 млрд. грн.

Із загальної кількості справ, порушених у цьому році, понад 5 тис. – це ті справи, за якими реально вилучені предмети правопорушень, на суму 519 млн. гривень. За результатами міжнародної взаємодії порушено 502 справи на суму 550 млн. гривень.

Найчастіше митні правила порушували під час переміщення промислових товарів, сировини та матеріалів. Загальна сума вилученого товару складає 379 млн. грн.

Продовольчих товарів та сільгосппродукції вилучено на 42 млн. грн., валюти – на загальну суму 53 млн. грн.., транспортних засобів – 38 млн. гривень.

За вказаний період митницями ДФС у повному обсязі розглянуто 14 тис. справ, за результатами яких накладено 383 млн. грн.. штрафів. До суду передано майже 5,9 тис. справ про порушення митних правил на суму 1 млрд. грн.

Також винесено майже 5 тис. постанов про накладення адміністративного стягнення, за результатами яких накладено штрафів майже на 348 млн. грн. Судами прийнято рішення про конфіскацію товарів на суму 362 млн. грн.

(Інформація прес-служби ДФС України).

За порушення законодавства з питань державної митної справи донараховано 153,6 млн. грн. грошових зобов’язань

За січень-серпень 2017 року підрозділами митного аудиту ДФС проведено 339 документальних перевірок на дотримання законодавства України з питань державної митної справи. За вказаний період донараховано грошових зобов’язань на суму 153,6 млн. грн. З них 89,3 млн. грн.., або 58,1% від нарахованих сум – узгоджено, до бюджету вже сплачено 14,2 млн. гривень.

Додатково проведено 15 перевірок, призначених відповідно до кримінального процесуального законодавства, за результатами яких донараховано 1 619,4 млн. грн. податкових зобов’язань.

Динаміка проведених перевірок у порівнянні з показниками за аналогічний період попередніх років свідчить як про збільшення кількості перевірок більш ніж в 1,5 раза, так і про розширення напрямів виявлених порушень. Для порівняння – за 8 місяців 2015 року було проведено 221 перевірку, 2016 року – 213.

Зокрема, питома вага донарахованих сум в розрізі виявлених порушень становить:

- 31% – заниження митної вартості товарів ( 47,2 млн. грн.);

- 50% – порушення вимог митних режимів (75,7 млн. грн.);

- 9% – порушення вимог правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД (13,4 млн. грн.);

- 4% – неправомірне застосування пільг (5,5 млн. грн.);

- 6% - інші порушення митного законодавства (8,6 млн. грн.).

Активізацію роботи у напрямі митного аудиту досягнуто за рахунок підвищення ефективності взаємодії, налагодження обміну інформації з департаментами митного напрямку.

Зокрема, лише в 2017 році за отриманою інформацією від Департаментів адміністрування митних платежів та організації протидії митним правопорушеннями, яка свідчила про ознаки порушення митного законодавства, підрозділами митного аудиту проведено 167 перевірок, за результатами яких донараховано 93,8 млн. грн.

Виявлені порушення стосувались правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД, визначення країни походження (недійсність сертифікатів про походження), недекларування складових митної вартості та порушення вимог митних режимів.

За поданням Департаменту аудиту до 13 суб’єктів господарювання Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було застосовано спеціальні санкції – індивідуальне ліцензування зовнішньоекономічної діяльності, передбачені статтею 37 Закону України від 16.04.1991 № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність».

(Інформація прес-служби ДФС України).

Податкові надходження від великого бізнесу перевищили 176 млрд грн.

З початку року великий бізнес сплатив понад 176 млрд грн, що на 21% перевищує рівень відповідного періоду минулого року.

Частка податкових платежів великих платників, що обслуговуються Офісом великих платників податків ДФС, склала 58,3% від загального збору державного бюджету податкових платежів по Україні.

У розрізі основних податків державна скарбниця за 8 місяців отримала: податку на додану вартість – 76 млрд грн, акцизного податку – 41 млрд грн, податку на прибуток – 36,3 млрд грн та частину чистого прибутку – 6,6 млрд грн.

За результатами проведеного аналізу спостерігається значний ріст податку на додану вартість в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 13,4 млрд грн, або на 21%, податку на прибуток на 9,3 млрд грн., або на 34% та акцизного податку на 6,9 млрд грн., або на 20%.

Позитивна динаміка зростання надходжень протягом останніх місяців пов’язана насамперед із зростанням відрахувань підприємств добувної промисловості, переробної промисловості, постачальниками електроенергії і газу, торгівлі.

(Інформація прес-служби ДФС України).

ДФС: Сума податкового боргу скорочена на 10 млрд. гривень

Протягом січня-серпня поточного року за результатами вжитих заходів ДФС забезпечено 10 млрд. грн. надходжень до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу. Із зазначеної суми 7,7 млрд. грн. спрямовано до державного бюджету.

Сума податкового боргу зведеного бюджету, без урахування новоствореного, скорочена до рівня 59,1 млрд. грн., державного бюджету – до 51 млрд. грн.

Загалом загальна сума податкового боргу зведеного бюджету станом на 1 вересня 2017 року складала 81,6 млрд. грн. З них 12,5 млрд. грн. – це борг підприємств, який сформувався протягом 8 місяців 2017 року. Тобто порівняно з 1 січнем 2017 року заборгованість підприємств перед бюджетом зросла на 18,1%.

Загальна сума податкового боргу державного бюджету станом на 1 вересня 2017 року складала 69,3 млрд. грн.., з яких 10,6 млрд. грн.. сформовано у поточному році.

Найбільша сума податкового боргу – це борг підприємств, не забезпечений активами для погашення. Такі підприємства заборгували 25,6 млрд. грн.., або 31,45% від загальної суми боргу.

Також 15,7 млрд. грн. боргу мають підприємства системи ПАТ «Укрнафта», податковий борг підприємств, які перебувають у процедурах банкрутства або щодо яких прийнято рішення суду про призупинення стягнення, – 10,3 млрд. грн. Таку ж суму – 10,3 млрд. грн. – заборгували підприємства АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей.

Банківські установи, які перебувають у процедурі ліквідації мають заборгованість 7,5 млрд. грн.

Найменші суми боргу у підприємств реального сектору економіки – 6,9 млрд. грн.. та фізичних осіб, стягнення заборгованості з яких здійснюється виключно органами ДВС, - 5,1 млрд. гривень.

(Інформація прес-служби ДФС України).

З початку року виявлено 2,5 тис. найманих осіб, які працювали неофіційно

З початку 2017 року органами ДФС під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено в 60 відс. перевірених платників.

До бюджетів донараховано понад 305 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 98 млн. грн. єдиного внеску та 22 млн. грн. військового збору.

Завдяки заходам податкового контролю було виявлено 2,5 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Крім цього, за результатами роботи працівників ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснено обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місця здійснення підприємницької діяльності та проведено роз’яснювальну роботу з роботодавцями. За результатами цих заходів роботодавцями додатково укладено близько 29 тис. трудових угод з найманими працівниками.

У січні – серпні 2017 року за рахунок спільних дій територіальних органів ДФС та місцевих органів влади, індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств – боржників та вжитих заходів з контролю погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1 354,7 млн. грн., надійшло 152,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 466,9 млн. грн. єдиного внеску.

До органів прокуратури спрямовано матеріали щодо 40 юридичних осіб, які мали довготривалу заборгованість із виплати заробітної плати.

Для підвищення рівня сплати податку на доходи фізичних осіб у січні – серпні 2017 року на засіданнях комісій та робочих груп при органах виконавчої влади заслухано понад 11,7 тис. працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня. За результатами проведеної роботи 10,8 тис. працедавців підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло: податку на доходи фізичних осіб – 29,4 млн. грн., єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 36,3 млн. грн., військового збору – 2,3 млн. грн.

Крім того, для підвищення рівня заробітної плати працівниками контролюючих органів проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з працедавцями, за рахунок якої у січні – серпні цього року підвищили рівень виплат понад 27,5 тис. працедавців, до бюджету додатково надійшло майже 83 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

До органів прокуратури спрямовано матеріали та відомості щодо 352 підприємств, на яких виплата заробітної плати проводилась у розмірах нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Сектор організації роботиНікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...