• Головна
  • У Нікопольському регіоні на соціальні виплати спрямовано 323,3 мільйони гривень єдиного внеску
Податкова інформує
15:00, 14 вересня 2017 р.

У Нікопольському регіоні на соціальні виплати спрямовано 323,3 мільйони гривень єдиного внеску

Податкова інформує

З початку року платники єдиного соціального внеску нашого регіону перерахували 323,3 гривень.

У порівнянні з січнем-серпнем минулого року бюджет додатково отримав 79,6 млн грн, темп росту складав 132,7 відсотків. Про це повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Володимир Джавун.

Єдиний соціальний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для незахищених верств населення. Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Робота на умовах неповного робочого дня (за основним місцем роботи): база нарахування єдиного внеску Нікопольська ОДПІ повідомляє наступне.

Відповідно до частини 5 статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Пунктом 12 частини першої статті 1 Закону №2464 визначено, що основне місце роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.

Отже у разі, якщо працівник за своїм основним місцем роботи виконує певну роботу на умовах неповного робочого дня і при цьому за фактично відпрацьований час сума заробітної плати становить менше законодавчо встановленого рівня, роботодавцю слід здійснювати нарахування єдиного внеску з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ у розділі «військовий збір» зазначається інформація про всі доходи, що нараховані (виплачені) фізичним особам

Як повідомив заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ Григорій Будимко, за січень – серпень 2017 року платниками податків сплачено 24,3 млн грн військового збору або 6,4 відсотки від загальної суми податкових надходжень до державного бюджету.

Нагадуємо, що у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) у рядку "Військовий збір" загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). 

Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 № 4.

Оскільки Порядок № 4 не передбачає виключення будь-яких доходів, зокрема тих, які не підлягають обкладенню військовим збором, то в графах «Загальна сума нарахованого доходу» та «Загальна сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» необхідно зазначати інформацію про всі доходи, що були нараховані (виплачені) фізичним особам, у т.ч. фізичним особам – підприємцям.

Продаж овочів і фруктів, вирощених на власній садибі, не оподатковується

Нікопольська ОДПІ нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України, не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (за ставками - ПДФО 18 % і військовим збором - 1,5 %).

Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).

Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Про податкову знижку

Нікопольська ОДПІ нагадує , що статтею 166 Податкового кодексу, визначено право кожного громадянина на отримання компенсації з бюджету раніше сплаченого податку з доходів фізичних осіб. Оформити податкову знижку можна упродовж всього року – до 31 грудня. У громадян ще є час, аби звернутися до органів фіскальної служби за місцем реєстрації та подати декларацію. Адже витрати, понесені у звітному році, на наступний не переносяться. Перелік витрат для оформлення податкової знижки визначений законодавством. Зокрема, це: 

відсотки, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом, витрати на благодійність,

оплата навчання у вищих навчальних закладах платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення,

страхові платежі і пенсійні внески, сплачені страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення,

також витрати за переобладнання власного транспортного засобу,

вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини, оплату допоміжних репродуктивних технологій.

Для оформлення податкової знижки необхідно подати декларацію та додати копії платіжних і розрахункових документів: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг і їх покупця. Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, яка завершилась 3 травня 2017 року (граничний термін надання податкової декларації про майновий стан і доходи).

Так, протягом поточного року громадянами Дніпропетровської області та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, надано близько 43 тисяч декларацій. Загальна сума задекларованих доходів складає понад 2,5 млрд. грн., а сума податкових зобов’язань зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – майже 112 млн. грн.

Як зазначив виконуючий обов’язки заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Кулик, відповідно до пункту 179.1 статті 179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).

Пунктом 54.1 статті 54 Кодексу визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації, що подається контролюючому органу і така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п.179.7 ст.179 Кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Отже, граничний термін сплати самостійно нарахованих платником у податковій декларації за 2016 рік зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 31 липня 2017 року.

Сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом, є податковим боргом (п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу).

Згідно з п.п.14.1.153 п.14.1 ст.14 Кодексу податкова вимога – письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Умови, строки, порядок формування, надіслання (вручення) та форма податкових вимог передбачена Кодексом та Порядком направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року №576, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1840/24372.

Статтею 59 Кодексу та Порядком визначено, що податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційної системи органів ДФС та надсилаються (вручаються) платнику не раніше першого робочого дня після закінчення встановленого Кодексом граничного строку сплати суми грошового зобов’язання (тобто 1 серпня 2017 року – для податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, визначених у податкових деклараціях про майновий стан і доходи за 2016 рік).

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно статті 60 Кодексу та Порядку, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо, зокрема, сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення. Така податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми боргу в повному обсязі.

Відповідно до п.8.1 ст.8 Закону України від 05 квітня 2001 року №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зі змінами та доповненнями банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.

Одночасно звертаємо увагу, що у разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу, банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

З метою інформування громадян про обов’язок надання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік органами ДФС у Дніпропетровській області протягом 2017 року на постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія з цього напрямку.

Так, з початку року питання щодо декларування фізичними особами отриманих у минулому році доходів розглядалося, зокрема, під час проведення 240 семінарів з платниками податків та було предметом обговорення на 180 засіданнях «круглого столу». (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини з початку року зросли більш як на 2,9 мільярдів гривень

У Дніпропетровській області за вісім місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів становлять 13 млрд. 297,5 млн. гривень, що на 2 млрд. 890 млн. гривень більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Так, на 1 млрд. 851,5 млн. гривень збільшилися надходження з податку на доходи фізичних осіб, всього їх надійшло 7 млрд. 74,1 млн. гривень. На 379,2 млн. гривень більше, ніж в минулому році, сплатили юридичні і фізичні особи земельного податку та орендної плати. Всього до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону надійшло 2 млрд. 618,2 млн. гривень плати за землю.

На 295,4 млн. гривень збільшилися надходження з єдиного податку, який сплачують суб’єкти малого підприємництва, загалом надходження становлять 1 млрд. 176,1 млн. гривень. (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області). 

Діє новий порядок застосування податкової застави

Нікопольська ОДПІ інформує, що Міністерство фінансів України наказом від 16.06.2017 № 586 затвердив Порядок застосування податкової застави контролюючими органами.

Дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування відповідно до Податкового кодексу України або податкових законів, і на яких покладено обов'язок із сплати податків, зборів, платежів.

З метою забезпечення виконання платником податків обов'язків, визначених Податковим кодексом, майно такого платника податків у встановлених випадках передається у податкову заставу.

Право податкової застави виникає згідно з Податковим кодексом та не потребує письмового оформлення.

Право податкової застави виникає:

у разі несплати у строки, встановлені Податковим кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

у разі несплати у строки, встановлені Податковим кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу;

у випадку, визначеному в пункті 100.11 статті 100 Податкового кодексу, - з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань.

Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розстрочення, відстрочення податкового боргу не звільняють майно платника податків з-під податкової застави.

Довідник типів об'єктів оподаткування для подання форми №20-ОПП оновлено

Нікопольська ОДПІ повідомляє, що 04.09.2017 ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу у розділі «Довідники» за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki-- reestri--perelik/dovidniki-/127294.html оприлюднено новий довідник типів об’єктів оподаткування.

Нагадуємо, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Форма вказаного повідомлення передбачає заповнення типу об’єкта оподаткування.

Майже 58 мільйонів гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Нікопольського регіону

Про це повідомила начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ Юлія Пушко.

З початку року від платників, які використовують спрощену систему оподаткування, місцеві бюджети Нікополя, Нікопольського району, Марганця, Покрова та Томаківки отримали 57,8 млн грн єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року підприємці збільшили сплату на 17,4 млн грн або на 43,1 відсоток.

«Єдиний податок є суттєвим фінансовим підґрунтям для місцевих бюджетів. У складі доходів загального фонду місцевих бюджетів за платежами, що адмініструє інспекція, його частка становить 8,3 відсотки. Ці кошти спрямовуються на фінансування потреб територіальних громад», – зазначила Юлія Пушко.

Протягом календарного року суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз

Нікопольська ОДПІ нагадує, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо обмеження кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

Зазначені норми визначені п.298.1.4 ст.298 Податкового кодексу України.

Сектор організації роботи Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...