Оприлюднено текст Звернення з засідання від 17.08.2017 року

Як ми вже і повідомляли 17 серпня в Нікополі відбувся офіційний збір підписів за відставку мера Нікополя Фісаки А.П.

Отже, Віталій Журавльов , голова ради Громадської спілки «Нікопольці», на своїй сторінці в фейсбук оприлюднив текст Звернення з засідання від 17.08.2017 року, яке було прийняте на зборах виборців міста Нікополь.

"ЗВЕРНЕННЯ до мешканців міста Нікополя

У листопаді 2015 року на високий пост Нікопольського міського голови було обрано Фісака Андрія Петровича. Висувався він від «Блоку Петра Порошенка « СОЛІДАРНІСТЬ ».

З обранням нового міського голови у територіальної громади Нікополя з'явилися надії на поліпшення у всіх сферах міського життя. Обіцянки А.П.Фісака були переконливі і красномовні.

Однак, після 20-ти місяців перебування Андрія Фісака на своїй посаді, на жаль доводиться констатувати, що з цілої низки життєво важливих напрямків він не впорався з виконанням покладених на нього обов'язків.

Зокрема:

1. В порушення своєї передвиборчої програми міський голова А.П.Фісак не забезпечив широку участь громадськості у вирішенні міських проблем. За особистою ініціативою Андрія Фісака були виведені зі складу Виконавчого комітету п'ять представників територіальної громади. Таким чином, виконком Нікопольської міської ради перетворився в «КЛУБ підлеглих міського голови», який фактично без обговорення і поправок приймає найважливіші Рішення, що стосуються кожного жителя міста Нікополя.

2. В порушення Статуту міста Нікополя, в порушення своєї передвиборної програми, А.П.Фісак підписав і ввів в дію кілька Рішень Нікопольської міської ради, які привели до ліквідації статутного органу громадського контролю - Громадської спостережної ради. За кожне з цих Рішень, які обмежують права мешканців Нікополя з контролю за тарифами, за роботою комунальних підприємств і за ефективним використанням матеріальних ресурсів, наш міський голова Андрій Фісак голосував ОСОБИСТО, без попередніх консультацій з громадськістю.

3. В порушення вимог статті 53 Статуту міста Нікополя, прийнятого у 2011 році, до теперішнього часу не введена посада міського Уповноваженого з прав людини. Наш міський голова вважає цю посаду непотрібною для територіальної громади.

4. В порушення вимог статті 28 Статуту міста Нікополя, в порушення своєї передвиборної програми до теперішнього часу міський голова А.П.Фісак не вжив необхідних заходів для своєчасної розробки і прийняття Положення про порядок реалізації місцевих ініціатив, що істотно обмежило права жителів Нікополя на участь в вирішенні міських проблем.

5. В порушення вимог статті 26 Статуту міста Нікополя, в порушення своєї передвиборної програми до теперішнього часу міський голова А.П.Фісак не вжив необхідних заходів для своєчасної розробки і прийняття Положення про порядок проведення громадських слухань, що істотно обмежило права жителів Нікополя на участь в вирішенні міських проблем.

6. В порушення вимог статті 25 Статуту міста Нікополя, в порушення своєї передвиборної програми до теперішнього часу міський голова А.П.Фісак не вжив необхідних заходів для своєчасної розробки і прийняття Положення про порядок проведення Зборів громадян за місцем проживання, що істотно обмежило права жителів Нікополя на участь у вирішенні міських проблем.

7. Нікопольським міським головою А.П Фісаком систематично не виконуються вимоги законодавства України, що передбачає обов'язкову публікацію проектів Рішень сесій міської ради за 20 днів до їх прийняття. У 2016 і в 2017 роках більше третини від загального числа проектів Рішень вносилася на сесійних засіданнях «з голосу», без попередньої публікації, що істотно обмежило права жителів Нікополя на участь у вирішенні міських проблем. А.П.Фісак ОСОБИСТО голосував за ці Рішення, підписував їх і вводив в дію. Пропозиції громадськості про зміну статті 17 Регламенту міської ради, яка фактично суперечить низці законів України, до теперішнього часу міським головою ігнорується.

8. У 2015 році була припинена діяльність Громадської ради при Нікопольській міській раді. До теперішнього часу міський голова А.П.Фісак, в порушення вимог Постанови КМУ № 996 від 3.11.2010 року, не вжив заходів щодо скликання ініціативної групи для створення вищевказаної Громадської ради, що істотно обмежило права жителів Нікополя на участь у вирішенні міських проблем. Звернення громадських організацій з цього приводу А.П.Фісаком ігноруються.

9. Нікопольським міським головою не вжито належних заходів до припинення розграбування території Садового товариства «Ромашка». На території більш ніж 15 гектарів знищений родючий шар землі, викопаний величезний котлован і створена екологічно небезпечна ситуація. Міська влада навіть не хоче встановити, хто розкопав міську землю з метою пошуку металевого брухту. Пропозиції органу громадського контролю - Громадської Спостережної ради з цієї ситуації міським головою фактично проігноровані.

10. Міським головою не вжито своєчасних заходів по списанню, демонтажу та оприбуткуванню теплових мереж КП «Нікопольтеплоенерго». Пропозиції органу громадського контролю - Громадської наглядової ради з цієї ситуації міським головою фактично проігноровані.

У підсумку - міський голова і депутати прийняли протиправне Рішення про оцінку всіх теплових мереж за 7 мільйонів 193 тисячі гривень і про продаж їх без обов'язкового аукціону. Міський голова ОСОБИСТО голосував за ці Рішення. Фактично навіть за вартістю металевого брухту тепломережі повинні бути оцінені більш ніж в 15 мільйонів гривень. З урахуванням продажу частини демонтованих мереж в якості б\у труб, вартість цього майна громади складе кілька десятків мільйонів гривень. При прийнятті Рішення про затвердження Оцінки, грубо порушено вимоги чинного законодавства, а саме: не проведено обов'язкове рецензування Оцінки. Однак, міський голова Фісак А.П. дане Рішення підписав і ввів в дію.

11. Міський голова А.П.Фісак не в повній мірі виконує свої обов'язки в частині виконання Плану роботи виконавчих органів. Вибіркова перевірка показала, що у 2016 році і за 5 місяців 2017 року А.П.Фісак не видав 58 Розпоряджень міського голови, які були заплановані. Йдеться про щомісячні планові розпорядження «Про підсумки перевірок та проведення службових розслідувань» та «Про підсумки виконавської дисципліни». Таким чином, громадськість не в повній мірі інформується про стан справ з вищевказаних напрямків.

12. Відповідно до статті 42 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова забезпечує дотримання вимог законодавства по роботі зі зверненнями громадян. У поточному році міською радою та її виконавчими органами неодноразово порушувалися норми Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян». Громадяни та громадські організації не мали належного доступу до відомостей про роботу міського голови, міської ради та виконавчих органів.

13. Нікопольський міський голова не забезпечив належного рівня претензійної роботи з боку розпорядників бюджетними коштами. Зокрема, в 2016 році УЖКГ жодного разу не звернулося до Господарського суду з позовами про неякісне виконання підрядниками робіт, які виконувалися за бюджетні кошти. Якість виконуваних робіт в Нікополі низька, що, наприклад, яскраво проявляється в незадовільному стані міських доріг.

14. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про засади державної РЕГУЛЯТОРНОЇ політики у сфері господарської діяльності» всі «Звіти про відстеження результативності регуляторних актів» повинні підписуватися або міським головою, або секретарем міської ради. Однак, за час перебування на посаді міського голови А.П.Фісак не підписав ЖОДНОГО «Звіту ...». Всі 43 «Звіти ...» підписали начальники відділів та управлінь міськвиконкому, що є грубим порушенням Закону. А.П.Фісак фактично усунувся від виконання своїх обов'язків в цьому напрямку і не бажає брати на себе відповідальність.

15. Нікопольський міський голова не має належної взаємодії з депутатами обласної ради, обраними від Нікополя і з депутатом Верховної ради. Зокрема, депутат обласної ради Сергій Орлов відзначає, що по ряду значущих для міста об'єктів так і не вирішений цілий ряд організаційних питань - не виділена земля, невчасно розробляється проектна документація, хоча гроші з обласного бюджету були виділені. Йдеться про наступні об'єкти:

- будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в парку Перемоги (виділено 10,1 млн. грн.);

- реконструкція стадіону «Металург» (472 тис. грн.);

- будівництво двох дитячих садків по вул. Першотравневій та вул. І. Куценка (400 тис. грн.).

У минулому році було виділено з обласного бюджету 4 мільйони гривень на будівництво амбулаторії по вул. Чалого. Роботи ще не розпочато.

У минулому році в державний бюджет повернулися невикористані нікопольськими чиновниками 5 млн. грн., що призначалися для реконструкції дитячого діагностичного відділення. Таким чином, міський голова не може налагодити роботу підлеглих йому відділів і управлінь з метою своєчасного освоєння коштів з обласного бюджету."

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
28 октября отмечают 76-ю годовщину освобождения Украины от нацистских захватчиков. В 9:00 возле мемориала «Вечная слава» возложили цветы. Об этом Информатор сообщает с места события. Освобождение Украины от нацистов в ходе Второй мировой войны происходило в период с января 1943 года по октябрь 1944 года. Сегодня возле мемориала «Вечная слава» в Никополе собрались представители городской власти, общественности, духовенство города и неравнодушные жители. Уча...
Новости компаний
Громкий смех переходящий в неудержимый хохот, именно так проходит игра в рулетку с конфетами Jelly Belly. Конфеты появившиеся на свет благодаря одному эпизоду из фильма про Гарри Поттера в котором упоминаются конфеты с разнообразными вкусами, даже со вкусом требухи и "козявки из носа". Почти моментально после своего появления конфеты с непредсказуемыми вкусами Jelly Belly покорили весь мир. Одной из причин такой популярности Jelly Belly стала подача конфет...
Криминал
25 октября, около 2:00 в Никополе случилась кража. Из частного дома на Новопавловке неизвестный мужчина похитил вещи и велосипед. Об этом Информатору стало известно от потерпевших. О данном факте заявили в полицию. По фото и видео с камер наблюдения можно проследить, как орудовал ночной вор. Он позарился не только на велосипед, но и прихватил с собой обувь, которая стояла у порога, а также вынес из дому личные вещи хозяев. В Никополе на Новопавловке ночью...
Общество
В Никополе продолжается благоустройство набережной. Возле спуска в парк Александра Пушкина установили фотозону «Я люблю НИКОполь». Новый арт-объект появился пару дней назад. Об этом Информатор сообщает с места события. Благоустройством набережной усиленно занимается одно из металлургических предприятий. Этим летом набережная преобразилась: появились новые лавочки, зеленая зона, освещение. На сей раз предприятие решило установить красивую фотозону в виде на...
Общество
Обнародованы результаты голосования жителей Никополя на 50-ти избирательных участках. В лидерах, по результатам местных выборов, по-прежнему остаются кандидаты в мэры Александр Саюк и Руслан Олейник. Результаты голосования на своей странице опубликовал заместитель городского головы Никополя Евгений Тутуров. 26 октября, по состоянию на 13:30 провели подсчет голосов на 50-ти избирательных участках в Никополе. Подсчет голосов показал следующие результаты: Але...
Общество
С 27 октября дорога по понтонному мосту в селе Алексеевка перекрыта. Это связано с проведением плановых работ. Понтон закрыли в 9:00 утра. Проезд транспорта будет ограничен до 18:00 30 октября 2020 года. За это время военные проведут технические работы на мосту, который перегружен транспортом. В сутки здесь проезжает до 4 тысяч единиц транспортных средств. В указанный период водителям необходимо выбрать альтернативный маршрут движения. Со схемой объезда вы...
Общество
В Никополе паром изменил график движения. Как и прежде, плавательное судно будет ходить дважды в день, но в другое время. Паром курсирует по маршруту Никополь — Каменка. Об этом Информатор узнал из социальной сети Facebook. Публикация появилась в официальной группе Никопольского речного порта. Стало известно, что с 25 октября изменился график паромной переправы по маршруту Никополь — Каменка-Днепровская: из Никополя судно будет выходить в 7:00 и в 14:00; и...
Общество
В период с 26 октября по 1 ноября в Никополе прогнозируют облачную и пасмурную погоду. Практически всю неделю будет идти дождь. Ветер будет менять свое направление. Gismeteo прогнозирует дождливую неделю. Синоптики отмечают, что солнце из-за туч появится лишь в среду. Температура воздуха в дневные часы +16…+15 °С, ночью +10…+12 °С.
Общество
25 октября в Никополе отключили воду. Причиной отключения стали ремонтные работы. Коммунальщики просят извинения за временные неудобства. В связи с аварией водопроводной сети по адресу: улица Чайковского, 14, перекрыта подача воды в данном районе. Водоснабжение будет восстановлено в полном объеме по окончанию работ. Подписывайтесь и узнавайте новости на нашей странице в Instagram. Сегодня Украина перешла на «зимнее» время: зачем это нужно и почему хотят от...