• Головна
  • Нікопольський лікар-статистик про ситуацію із щепленнями в місті Нікополь
10:30, 13 липня 2017 р.

Нікопольський лікар-статистик про ситуацію із щепленнями в місті Нікополь

Нікопольський лікар-статистик про ситуацію із щепленнями в місті Нікополь , фото-1

Уже не перший рік в Україні досить гостро стоїть питання щеплень.

Навколо цієї теми вже давно в нашому суспільстві ведеться дискусія. Противакцинальний настрій існує і в нашому місті, через недовіру, та брак перевіреної інформації люди більш охоче вірять розповідям знайомих ніж лікарів.

Так ось про що розповіла лікар-статистик Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Нікополя Ірина Дацуник про ситуацію із щепленнями на сьогоднішній день в нашому місті.

Вона зауважила що існує три проблеми вакцинації, на які слід звертати увагу: 1) Якість препарату; 2) Стан здоров’я дитини; 3) Умови проведення щеплення.

Вона розповіла про те, що практика показує, якість препарату є причиною, яка найменше впливає на реакцію вакцинації.  І якщо  процедуру  проводять мільйонам дітей одночасно, а реагують лише одиниці, то слід звернути увагу на стан здоров’я дитини.

Уникнути факторів ризику можна, якщо самі батьки, безпосередньо будуть дотримуватись рекомендацій за для уникення небажаної реакції на вакцинацію, а саме,  завдяки гармонійним умовам виховання, дотримання режиму прийому їжі та прогулянок на свіжому повітрі, можна цього уникнути. Все інше, що стосується умов проведення щеплення – це відповідальність працівників медицини. Щорічно, медсестри проходять курс закріплення та підвищення рівня підготовки при проведенні щеплень та здають письмові тести. Не набравши відповідну кількість балів, працівник не допускається до роботи, доки не здасть тест.

Що стосовно вакцин, то зберігаються вони в спеціальних холодильниках, призначених для імунобіологічних препаратів, в яких двічі на день ведеться контроль температури та рівень вологості.

За для ефективності проведення вакцинації батьки та медичні працівники повинні неухильно дотримуватись календаря, від цього залежить здоров'я дитини та стан її імунітету.

Стосовно календаря уже в перший день життя дитини передбачено  щеплення від Гепатиту В і має відбутись ще на третьому та п’ятому місяці. Від Туберкульозу щеплення проводиться на 3 день життя, потім у 7 та 14 років. Щеплення від Дифтерії, Кашлюку, Правця та Поліомеліту проводиться частіше, загалом до 10 раз за життя, проти Кору, Краснухи, Паротиту 4 рази.

Хочемо звернути вашу увагу, що з квітня 2017 року відсутня вакцина проти Поліомеліту, яка складає перші два щеплення дітям до одного року. Причиною стало закриття на реконструкцію заводу-виробника у Франції, прямого офіційного поставника цієї вакцини. Як вихід із ситуації – самостійне придбання комбінованого препарату в аптеці, дотримуючись усіх норм та правил зберігання й транспортування.

Лікар наголосила, що в дорослому віці громадяни нехтують вакцинацією, чого робити не слід, особливо, що ця процедура є безкоштовною та необхідною для збереження не лише здоров’я, а й життя.

Джерело: Прес-служба міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...