• Головна
  • Чи з’явиться у Нікополі проспект як у Чикаго
12:00, 25 травня 2017 р.

Чи з’явиться у Нікополі проспект як у Чикаго

Чи з’явиться у Нікополі проспект як у Чикаго

Як ми вже і повідомляли у Нікополі планують реконструкцію головної вулиці міста – пр. Трубників.

Свою думку з цього приводу висловив голова спілки «Громадянський дозор», ось що він написав на своїй сторінці в фейсбуці:

«Проект виглядає на фото непогано, але не враховує жодних екологічних вимог. Ще на початку 2013 року спілка «Громадянський дозор» звернулася до тодішнього керівника міста Руслана Токаря із закликом вжити заходи щодо обмеження розпорошення коштів компенсації ризику проживання в 30-ти км. зоні Запорізької АЕС для нескінченного латання дір, дахів і т.п. , а сконцентрувати їх спрямування на цілі подальшого екологобезпечного розвитку міста, використовуючи для цього досвід американського міста Чікаго, де нещодавно відкрили «найзеленішу вулицю Америки» - перший відрізок двохмильної ділянки нової магістралі району Пілсен.

Цей досвід і ця ділянка повинні стати для промислово забрудненого Нікополя прикладом, що наочно демонструє, яким чином передові екологічні технології можуть бути упроваджені у міську інфраструктуру. За словами Гейба Клейна (Gabe Klein), комісара міського департаменту Чікаго «Цей проект демонструє повний спектр стійких методів проектування, яке покращує міську екосистему і сприяє економічному розвитку, підвищує безпеку і зручність вулиць

для всіх користувачів, сприяє будівництву здорового суспільства».

Кожен сантиметр нової магістралі наповнений екологічними нововведеннями. Вперше в комерційній практиці для облаштування проїжджої частини використаний фотокаталітичний цемент. Під дією ультрафіолету він очищає поверхню і видаляє окисли азоту з повітря. Майже чверть всіх будівельних матеріалів одержана в результаті вторинної переробки відходів, 60% може бути перероблено після закінчення терміну експлуатації.

Тротуарний бетон вперше містить до 30% вторинних матеріалів. Асфальтове покриття дорожнього полотна виготовлено за технологією гарячого укладання з використанням вторинного асфальту і гравію з додаваннями шлаку і гумової крихти. До 80% середньорічної кількості атмосферних опадів, видалятиметься з використанням зливової каналізації, газонів і «дощових

садів». Планується будівництво двох майданчиків для прийому і фільтрації зливових стоків.

Зрошування об'єктів ландшафту не передбачає використовування питної води. Для газонів і

біофільтрів вибрано 95 видів місцевих, стійких до засухи рослин.

«Зелена вулиця» споживає на 42% менше енергії, ніж звичайна. Світлодіодні світильники, перші в Чікаго, включаються автоматично з настанням темноти.

Також вперше в місті пішохідний перехід обладнаний світловою сигналізацією з автономним живленням від відновлюваних джерел, сонця і вітру. Дорожнє покриття володіє підвищеною здатністю, що відбиває та знижує нагрів від сонячного проміння. Окрім того проїжджа частина укрита тінню від дерев на третину більше решти вулиць. Разом із тим, проект передбачає наявність пішохідних зон поблизу соціальних об'єктів і будівництво велосипедних доріжок.

Більш детальну інформацію для її використання у Нікополі Ви можете отримати на сайті міста City of Chicago за посиланням:

http://www.cityofchicago.org/…/cdot_opens_the_pilsensustain…

На тому ж сайті можливо вивчити та запровадити корисний досвід використання веб-камер у міській раді, щоб діяльність місцевого уряду завжди залишалась прозорою для громади.

голова спілки Юрій Бабінін».

Читайте також: Які рішення прийняла Нікопольська Міська архітектурно-містобудівна рада

Чи з’явиться у Нікополі проспект як у Чикаго  , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...