• Головна
  • Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму
11:55, 13 серпня 2015 р.

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму

«Неправда гнобить і протидіє, але
тим дужче бажання боротися з нею».
Григорій Сковорода

10-го серпня до нашого міста у зв’язку з ювілеєм благочинного району УПЦ Московського Патріархату о. Миколи Марущака завітали неабиякі гості, на чолі з митрополитом Чорнобильським Павлом, намісником Києво – Печерської Лаври та архієпископом Криворізьким Єфремом. Для довідки, обидва ці архієреї, як і сам о. Микола Марущак є священнослужителями Московського Патріархату в Україні. В знак підтвердження зліва на стіні можете побачити фото - портрет патріарха Московського Кирила.

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму, фото-1


Вся ця новина цим би і завершилась, якби не прес-конференція у Недільній школі по вул. Шевченко (10.08.2015) скандального ієрарха митрополита Павла (Лебедя), який запевнив усіх присутніх, що війни з Росією на Донбасі апріорі немає, жодного російського солдата чи військової техніки там нема і ніколи не було. Уся техніка яка залишилась з радянських часів на території двох окупованих областей і є авангардом їх так званої «армії».

Між іншим, на прес-конференцію духовенство УПЦ Київського Патріархату на чолі з благочинним ігуменом Никифором (Салімоновим) не допустили.

Далі чорнобильський архієрей Московського Патріархату митр. Павло на запитання про мову запевнив усіх, що української мови ніколи не було в природі, і що це є помісь цитуючи з його слів: «польської з жидовською». Мабуть Пересопницьке Євангеліє випадково з луни звалилось у ХVI столітті?

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму, фото-2

І справді, це казав не якийсь чужинець, а наш «рідненький» архієрей УПЦ МП, нащадок рівненського національного краю. За часи свого служіння митрополит Чорнобильський Павло справді створив «духовний чорнобиль» по знищенню українського духу в Києво – Печерській лаврі. Варто згадати лише одні часи його депутатства в Київраді від комуністичної партії. Ось він «православний комунізм» в усій своїй красі під маркою архієрейського достоїнства!

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму, фото-3

Фото, коли Предстоятель та архієреї УПЦ МП не встали під час зачитування імен посмертно Героїв України у Верховній Раді.

Для інформації, гостям о. Миколи Марущака треба нагадати, що з древнє- слов`янської транскрипції слово «народ» перекладається, як «мова». Якщо у одіозного ієрарха УПЦ МП немає «мови», то відповідно, з його «колокольні» і народу українського теж немає. Можливо він забув, що українська мова за 400 років переживала 134 заборони. Але вона і м. Павла (Лебедя) теж переживе, із такими ж перевертнями – яничарами, які пропагують «Русский мир» на наших козацьких теренах.

Саме московські ієрархи на чолі з патріархом Іоакимом у 1690-му році зробили Указ про заборону української письменності. А вже у 1748-му році рішенням Синоду Російської Православної Церкви заборонили викладання у школах української мови. У підсумку, було закрито понад 900 шкіл.

Сучасним прообразом тих катів нашої держави став В.Ф. Янукович, духовне чадо УПЦ Московського Патріархату. Згадаємо, як у 2011-му році було закрито сотні українськомовних шкіл на Донбасі і в Криму. А чи бува не їх чадами, вже тоді, у 2004-му році, у м. Сєверодонецьку готувалась так звана Південно-Східна Українська Автономна Республіка (ПІСУАР) на установчому з’їзді якого були присутні вищі керівники Луганської єпархії УПЦ МП на чолі з митрополитом Іоанікієм, який і в цей раз «відзначився» на «інавгурації» «прем’єра ЛНР» Ігоря Плотницького.

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму, фото-4Далі гості Нікопольського благочинного УПЦ Московського Патріархату звертають увагу на те, що на Донбасі немає російських військ і зброї. Що війни на Донбасі з Росією нема, а є «громадянська війна». Про це він прямо говорить на прес-конфернеції у Нікополі 10-го серпня 2015-го року.

А як же тоді розуміти факт, коли протоієрей Єкатеринбурзької єпархії РПЦ Московського Патріархату Володимир Зайцев, весною цього року, перед від’їздом російських добровольців і «козаків» на Донбас благословляв їх словами, цитую: «Чтобы вы били фашистскую мразь. Я благословляю вас на войну не с братьями, а с фашистами». Не говорячи вже про помічника Патріарха Московського Кирила – Ігоря Гіркіна виконавця війни на Донбасі! Як бути з такими фактами, а їх ми всі знаємо достатньо. І це робить не хто не будь, а священик Московського Патріархату, співбратами якого є і о. Микола Марущак і його гості владики-запроданці.

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму (фото) - фото 5

Ювілей Марущака зі смаком сепаратизму (фото) - фото 5Протягом всієї прес-конференції владики жодного разу не згадують про російську агресію проти України, про окупації військами РФ Криму та частини Донбасу, як причину конфлікту. У всьому лише звинувачують саму Україну.
Для не дуже обізнаного з реаліями війни на сході України і недосвіченого в церковній історії слухача, їх відповіді можуть здаватися дійсно словами миротворців і осіб, які проповідують «Царство не від світу цього».

Конфлікт Росії з Україною, вторгнення військ РФ на українську територію, порушення міжнародного права та міжнародних угод, окупація частини суверенної країни – це не ГРОМАДЯНСЬКА війна, а зовнішня агресія, напад однієї країни на іншу. Але цього одіозні ієрархи Московського Патріархату, які прибули до Нікополя визнати не хочуть.

На основі служіння Москві і будується їх «миротворча» риторика, яка прямо суперечить широко відомим прикладам позиції їх же власної Російської Церкви у реально подібних до нинішнього конфліктах. Ми бачимо, як священноначаліє УПЦ Московського Патріархату хоче піднести «страждання» за Кремль, як страждання за Христа!
Чому УПЦ МП не благословляє на боротьбу з іноземними інтервентами та оккупантами, як це робили духовні керманичі РПЦ благословляючи святого Олександра Невського в боротьбі зі шведами і тевтонами, святого Димитрія Донського, який виступив проти хана Мамая, борців з польськими окупаційними військами російських полководців Мініна і князя Пожарського, осудження Святійшим Патріархом Всеросійським Тихоном укладеного більшовиками «Брестського миру», що фактично означало заклик продовжувати війну проти агрессора, благословення митрополита Сергія у 1941 р. на боротьбу з германськими окупантами і однозначне засудження колаборантів). Знаючи всі ці приклади ні отець Микола Марущак, ні його духовні керівники, не бажають визнати агресію РФ проти України, бо тоді вони будуть зобов'язані так само закликати свою паству до боротьби з агресорами і окупантами, чого вони категорично не хочуть робити.
Сьогоднішні події в країні вишколюють наші серця до більшої пильності й уважності. Вже очевидно, що маленькі «напівправди» архієреїв Московського Патріархату в Україні криють за собою великі біди. Найбільша ж з них – травма людської душі в самих її інтимних засадах, куди ця Церква такі «півправди» змогла вживити. Напевно, тому такий глибокий сум бере, коли духовенство УПЦ Московського Патріархату мовить про молитви за мир, про гостру необхідність зупинити війну й дивним чином повністю уникає ім’я очевидного агресора. Можливо, це не його вина, а його біда, як і тисяч інших православних в Україні, що приймаючи морально-духовні настанови, отруїлися дуже далеким від Євангелія імперським духом, монополією на спасительність, «істину та канонічність».

В підсумок всього написаного хочеться звернутись до правоохоронних органів, Нікопольської міської Прокуратури, Служби Безпеки України, громадських організацій міста та всіх небайдужих громадян з запитанням, чому колоборціоністи «Русского мира» приїжджають до нашого краю з антидержавною пропагандою і сіють в серцях людей зневагу до всього українського, насаджуючи їм свої «духовные скрепы Русского мира», від якого і так вже страждає країна і майже кожна родина. Ми вже бачили той «мир» в Чечні, Грузії, Придністров’ї, а тепер вже й на нашій багатостраждальній Богом даній землі!

Прес-служба Нікопольського благочиння
УПЦ Київського Патріархату

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...