• Главная
  • Идеи о переименовании улиц Никополя
11:56, 3 августа 2015 г.

Идеи о переименовании улиц Никополя

В  управление градостроительства и архитектуры горсовета начали поступать предложения никопольчан относительно новых названий улиц города, которые подлежат переименованию. Заявки принимаются до 16 августа.

Особливо активними виявились мешканці вулиці Миронова. Надійшло дві  пропозиції  від мешканців цієї вулиці в яких вони пропонують з метою економії бюджетних коштів вважати, що ця вулиця названа так на честь  актора Андрія Миронова. Мешканка будинку №17 додає, що в дитинстві так і вважала. До речі  мало хто чув, що був такий революціонер  та  і  ініціалів ні на одній табличці немає.

Така ж пропозиція  надійшла і від  Максима Вікторовича Горбова. Крім цього він пропонує ще два варіанти перейменування вул.Миронова, а саме:

— вул. І. Мітченко ( колишній мер міста  мешкав на цій вулиці),

-повернути цій вулиці колишню назву «8-поперечна». 

Цікава пропозиція надійшла від члена Нікопольської спілки журналістів України Анатолія Сєрого, щодо перейменування  вул.Чубаря  на честь  археолога Бориса Мозолевського.

Борис Миколайович Мозолевський (4 лютого 1936 р. — 13 вересня 1993 р.) – археолог, історик, поет, котрий 21 червня 1971 року під час розкопок скіфського кургану Товста могила недалеко від нашого міста знайшов золотий знак царської влади – золоту Пектораль. Ця знахідка прославила наш край на весь світ.

А чому саме вул.Чубаря дописувач пояснює так:

«Чому я пропоную саме вулицю Чубаря назвати іменем вченого та поета? Тому, що Борис Миколайович був моїм добрим другом і кожного року, коли він працював у нашому краї, він завжди знаходив день-другий, щоб приїхати до нас у гості. Він сидів серед мого сімейства у квартирі в будинку, розташованому на розі вулиць Героїв Чорнобиля та Чубаря, яку він ласкаво називав «тихе обійстя», вікна якої виходили саме на вул. Чубаря.

Я вважаю, що це буде маленька данина пам’яті великої людини».

Сергій Вітько запропонував перейменувати вул.Крупської на вул.Портова, але вулиця з такою назвою у місті є.

Данило Музика запропонував назви:

-вул.Героїв Небесної Сотні;

— вул.Героїв АТО.

Мешканка вулиці К.Лібкнехта  Анна Довгань запропонувала  чотири варіанти:

  • вул.І.Франка (але така вулиця в місті вже є);
  • вул.Згоди;
  • вул.Папи Карло;
  • вул.В.Лучука (чудового українського дитячого поета).

 

Мешканець вулиці Менжинського Юрій Юрков запропонував перейменувати вулицю на честь свого діда Бондаренка Григорія Прокоповича, який все своє життя віддав заводу ПТЗ. Через свою вірність заводу, який він залишився охороняти під час німецької окупації навіть потрапив до полону. То того ж внук Юрій наголошує, що призвіще Бондаренко дуже українське.

Мешканець міста Іван Симберг для відновлення історичної справедливості запропонував перейменувати вулицю Фрунзе на вул.Нестора Махно.

 

Робоча група та управління містобудування та архітектури вдячні всім, хто надав свої пропозиції.

Пропозиції  щодо  нових  назв  вулиць  приймаються у письмовому вигляді  в  секретаріаті робочої групи  за адресою:

м. Нікополь, вул. Електрометалургів, буд. 17/1, управління містобудування та архітектури Нікопольської міської ради, тел.: (0566)2-30-41.

На електронну адресу  —  [email protected] 

Термін подання пропозицій збігає 16 серпня. Долучайтесь  до такої важливої справи!

                                         

                                   Управління містобудування та архітектури Нікопольської міської ради

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...