10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері

У центрі міста молоді активісти роздавали квіти та листівки мамам, вітаючи їх зі святом.

Свято Матері народилося у далекій Америці. Започаткувала це свято жінка Анна Джарвіс. Втративши свою матір, вона написала тисячі листів до державних чиновників, політиків, священників, щоб ті прийняли державне рішення і один день на рік присвятили матерям – таким чином суспільство мало б віддати шану найдорожчій людині на світі, якою є мама. 1910 року губернатор американського штату Західна Вірджинія видав прокламацію про святкування Дня Матері. Громадській рух поширювався усіма штатами США, і у 1914 році Вільсон підписав резолюцію Конгресу, в якій День Матері було оголошено державним святом. Невдовзі 43 держави світу теж приєдналися до цього руху.

1929 року жіноча громадська організація Союзу українок Галичини звернулися до громади, щодо встановлення Дня Матері. Українська громада щиро підтримала цю пропозицію і впродовж 10 років це свято відзначалося у першу неділю травня. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. В ті часи День Матері відзначали дуже широко, аж до 1939 року. А з 1939 року свято було заборонене радянською владою, аж до 1991 року.

З часів Незалежної України згідно з Указом Президента України Л.Кучмой «Про День Матері» від 10 травня 1999 року №489/99, свято встановлене в другу неділю травня.

Місяць травень не випадково обрано для святкування Дня Матері. Саме травень вважається місяцем Божої Матері, Пречистої Діви Марії, до якої християни завжди зверталися по допомогу і захист, дякували за багатий врожай і за перемогу в битвах. Саме в травні розквітає вся природа, земля потопає в пишному цвітінні садів, повертаються до свого гнізда перелітні птахи, а теплий вітер приносить нам надію на наше духовне відродження.

Шанування Матері в Україні є давньою традицією, що йде своїм корінням в слов’янську епоху. Спираючись на тисячолітню українську традицію поваги до Рідної Матері, до Божої Матері, до Землі Матері, до України Матері, ми повинні пам’ятати про свято і святкувати його в своїх родинах.

Від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Тому нам треба шанувати материнську самопожертву і не забувати про своїх мам.

Геніальний Моцарт свого часу казав: «Життя – це завжди посмішка, навіть коли по обличчю течуть сльози». І кому, як не нашим мамам нести в наше життя божественний вогонь любові – щодня, щомиті і в усьому.

Любіть своїх мам, допомагайте їм, пам’ятайте про них - ніхто не зробить для Вас більше, ніж вони, і і ніхто не буде з Вами так само щирий.

10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері (фото) - фото 1 10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері, фото-2 10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері (фото) - фото 1 10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері, фото-4 10 травня «Студентська свобода» поздоровила жінок Нікополя з Днем матері (фото) - фото 1

Зі святом Вас, дорогі наші мами!

Слава Нікополю! Слава Україні!

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии