• Головна
  • В Никополе почтили память ликвидаторов чернобыльской аварии
09:15, 28 квітня 2015 р.

В Никополе почтили память ликвидаторов чернобыльской аварии

Тематическая встреча «Чорнобильська біда минулого століття» не оставила равнодушным никого из участников.

Чорнобильська біда минулого століття

Здається, відбувались ці події не так давно, але пройшло вже 29 років і ми досі згадуємо той жахливий день – 26 квітня 1986 року, коли сталася одна з найтрагічніших сторінок нашої історії.

26 квітня в Україні відзначається День чорнобильської трагедії. А з 2003 року він став Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Чи буде квітень, як завжди,

Дарунком весняної здоби,

Чи власним іменем біди

Ми назвемо його «Чорнобиль»?..

Студенти Нікопольського Центру профосвіти 23 квітня завітали до Центральної дитячої бібліотеки на зустріч з представниками організації ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС «Союз Чорнобиль». Серед гостей були присутні: голова організації – Микола Патейчук, ліквідатори аварії: Юрій Чердаклієв, Юрій Конончук, Ігор Мазіров, Григорій Волик, Леонід Лащенко, а також вдова ліквідатора аварії на ЧАЕС 1 категорії - Надія Іванова.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як пригадують очевидці, найтихішою і найтемнішою. Ніщо не віщувало біди. Дорогою ціною обійшлася нам людська недбалість. Микола Патейчук у своїй розповіді представив маловідомі факти, які розкривали всю небезпечність тієї ситуації. Учасників ліквідації Ігор Мазіров показав прибор – дозиметр, який дозволяв вимірювати рівень радіації на аварійному об’єкті. При нормі до 14 мк/ренген радіація зашкалювала до 2 тисяч мк/ренген.

Голова спілки «Громадський дозор» Юрій Бабінін зазначив, що саме з Нікополя приймали участь у ліквідації 646 осіб, які добросовісно виконали свій обов’язок. Він побажав присутнім студентам не бути байдужими до екології рідного міста.

Гості згадували своїх товаришів, адже багатьох з них немає в живих. Портрети учасників були представлені на банері, розташованому в читальному залі. Під журливу мелодію бібліотекар Чиндяєва Л.І. запалила свічку Пам’яті.

Година-реквієм «Чорнобильська біда минулого століття», підготована Центральною дитячою бібліотекою, не залишила нікого байдужими. Після хвилини мовчання хлопці та дівчата з повагою дарували квіти шановним гостям.

Ася Мочньова –

заступник директора

по роботі з дітьми

КЗ «Нікопольська МЦБС»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...