• Головна
  • Радість та спілкування дарують дітям підземні освітні простори у Нікополі
13:13, 4 березня

Радість та спілкування дарують дітям підземні освітні простори у Нікополі

У Нікополі працюють 2 підземних освітніх центри для дітей. Невдовзі мають відкритися ще 3.

Підземні центри для дітей у Нікополі

Підземні центри для дітей у Нікополі

У прифронтовому Нікополі, де ворожі обстріли стали жахливою буденністю, з'явилися промінчики світла – підземні освітні простори для дітей. Ці затишні острівки безпеки, як повідомляє «Радіо свобода», дарують малечі можливість для спілкування, розвитку та творчості.

Земляна підлога, купи глини, захаращеність і вологість – таким був підвал одного з нікопольських ліцеїв до початку повномасштабної війни. Сьогодні ж тут, завдяки турботі волонтерів, затишно розмістився безпечний простір для дітей «Чарівна парасолька».

Яскраві меблі, цікаві іграшки, безліч матеріалів для творчості – все це робить «Чарівну парасольку» справжнім магнітом для дітей. Тут проводять майстер-класи з малювання та рукоділля, спортивні «руханки», групові та індивідуальні психологічні консультації.

Безпека – понад усе. Тому діти можуть відвідувати простір лише з батьками і за умови сприятливої ​​безпекової ситуації.

Директорка ліцею Наталія Полякова розповідає: на кожен захід збирають не більше 20 дітей. Загалом простір відвідує близько 500 хлопчиків та дівчаток – як учнів ліцею, так і дітей з прилеглих районів.

Спілкування – це те, чого найбільше зараз не вистачає і дорослим, і малим. «Чарівна парасолька» дає можливість дітям не лише весело та цікаво провести час, а й відчути себе частиною єдиної дружної команди.

Жити під постійними обстрілами – це жахливо, але нікопольці не здаються. Як розповідає Наталія Полякова, вибору немає: треба жити й працювати далі.

«Кенгурушка» – безпечний простір у підвалі нікопольського ліцею, де збираються групи по 10-15 дітей. Тут проводять не лише позакласні заняття, а й підготовку до шкільних олімпіад.

Проте війна не минула безслідно для юних нікопольців. Як констатує директора ліцею Поліна Записочна, діти збайдужіли. Їм важко емоційно реагувати на події, вони втратили цікавість до багатьох речей.

Ще одна тривожна тенденція – це нехтування загрозою. Діти вірять, що дорослі зможуть їх захистити, і не завжди усвідомлюють серйозність ситуації.

Зміна поведінки дітей – це виклик, з яким стикаються не лише педагоги Нікополя, а й всієї України. Допомогти юному поколінню подолати наслідки війни, повернути їм радість життя та віру в майбутнє – це завдання, яке потребує спільних зусиль.

Скоро в Нікополі планують відкрити ще 3 безпечні простори для дітей. Ще один облаштовують у селищі Південному Нікопольського району.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нікополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...