• Головна
  • ТО газових мереж у багатоквартирних будинках: Дніпропетровська філія "Газмережі" відповіла на ключові запитання
Новини компаній
17:00, 5 січня

ТО газових мереж у багатоквартирних будинках: Дніпропетровська філія "Газмережі" відповіла на ключові запитання

Новини компаній

Міністерство енергетики України та НКРЕКП упорядкували питання технічного обслуговування газових мереж у багатоквартирних будинках і гуртожитках:

  • визначили обов’язки замовників і виконавців;
  • встановили граничні вартості робіт.

Технічне обслуговування необхідне для безпеки мешканців багатоповерхівок і гуртожитків. Адже справність мереж буде налагоджено, а ризики ймовірного витоку газу завчасно попереджені. Вартість профілактичних робіт є меншою, ніж ремонтних, коли проблема вже існує та її потрібно усунути.

Споживачі газу Дніпропетровщини мають звернутися до балансоутримувача – управителя багатоквартирного будинку, ОСББ чи житлово-будівельного кооперативу, а далі уповноважена особа, як замовник технічного обслуговування, триматиме зв’язок із виконавцем робіт.

Згідно з Постановою НКРЕКП, 07.12.2023 всі балансоутримувачі та співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів мають подати заявку на приєднання до Колективного договору в особі уповноваженого представника, а ті співвласники багатоквартирних будинків, які не подали заявку вважаються, що вони автоматично приєднались до Типового договору з Оператором ГРМ.

Клієнти Дніпропетровської філії «Газмережі» можуть обрати іншу обслуговуючу організацію, проте обраний виконавець повинен мати дозвіл на проведення робіт. У такому випадку впродовж 15-ти днів із моменту підписання угоди з іншою компанією уповноважена особа має повідомити про це Оператора ГРМ та розірвати угоду, укладену з ним за замовчуванням.

Орієнтовна кошторисна вартість по технічному обслуговуванню багатоквартирних будинків на Дніпропетровщині на 2024 рік вже опублікована на офіційному сайті Дніпропетровської філії «Газмережі» за посиланням https://dnp.grmu.com.ua/. Інформація періодично оновлюватиметься у процесі проведення технічного обслуговування.

Звертаємо увагу, що дані, які стосуються об’єктів критичної інфраструктури подаються згідно з вказаними вимогами відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури».

Роботи, що виконуватимуться:

1. Планове випробування систем на щільність.

2. Технічне обслуговування систем газопостачання (після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристроя в приміщенні споживача (включно з ним)), запірних пристроїв (які розташовані після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристроя в приміщенні споживача (включно з ним), газовикористовуючого обладнання призначеного виключно для опалення місць загального користування.

3. Перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання.

4. Усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.

Варіант оплати буде визначено під час укладання договору.

ТО газових мереж у багатоквартирних будинках: Дніпропетровська філія "Газмережі" відповіла на ключові запитання, фото-1

Оплату передбачено:

- або єдиним платежем управителем від імені усіх співвласників і за їх рахунок;

- або окремими рахунками від кожного мешканця;

Важливо: розрахунки на оплату будуть надаватись у тому місяці, у якому буде проводитись технічне обслуговування за визначеним графіком.

Документи, якими регулюється питання технічного обслуговування:

1. Наказ Міністерства енергетики України від 29.09.2023 №292 «Про затвердження Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку».

2. Постанова НКРЕКП від 05.12.23 р. № 2291 «Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем».

3. Методологія розрахунку граничних рівнів вартості виконання видів робіт і послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...