PR
11:00, 5 жовтня 2023 р.

Де в Україні найбільше ЦНАПів

PR

Дніпропетровщина, яка вже є лідером за кількістю Центрів надання адміністративних послуг, планує найближчим часом збільшити цей показник. Керівництво обласної військової адміністрації розраховує на допомогу міжнародних партнерів на цьому шляху

Станом на 1 вересня поточного року в Дніпропетровській області працює 75 Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Якщо брати до уваги їх філії, віддалені робочі місця та мобільні офіси, то загалом регіон має 219 точок доступу до адміністративних послуг у 73 територіальних громадах. «Це найбільший показник в Україні щодо кількості офісів ЦНАПів на території однієї області», – зазначає Юлія Кримчак, заступниця директора департаменту – начальниця управління моніторингу, оцінки якості, розвитку адміністративних та електронних послуг департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської ОВА.

За її словами, пріоритетне завдання – збільшити цей показник і відкрити центри у невеликих громадах, чисельність населення яких не перевищує 10 тисяч осіб. «Необхідно створити ЦНАПи в громадах, які їх іще не мають. Адже місцеві жителі й переселенці вимушені долати великі відстані до сусідніх громад, щоб отримати життєво важливі послуги. Це вкрай незручно та потребує матеріальних витрат», – каже пані Кримчак.


На Дніпропетровщині сьогодні зареєстровано десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб, які обрали для тимчасового перебування не лише обласний центр, але й невеликі населені пункти. Показовим є приклад Мирівської сільської територіальної громади в Нікопольському районі. Там до майже 8300 місцевих жителів додалося 2600 внутрішньо переміщених осіб.

Громада має власний ЦНАП, у якому працюють два фахівці. За час війни кількість звернень збільшилась вдвічі, розповідає керівниця Центру Яна Радчук. Зокрема, за 6,5 місяців поточного рокузареєстровано та надано 1346 адміністративних й інших послуг, а саме:

  • 165 довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб;
  • 150 призначень щомісячної адресної грошової допомоги ВПО для покриття витрат на проживання;
  • 133 довідки про реєстрацію місця проживання;
  • 96 послуг із реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання тощо.

«Ми прагнемо максимально скоротити й спростити процедуру отримання необхідних документів, адже за якістю надання адміністративних послуг кожен житель оцінює, наскільки місцева влада піклується про нього та поважає його права. Надання сучасних, якісних сервісів жителям громади – один із найважливіших пріоритетів місцевої влади. Ми впевнено крокуємо до реалізації державної концепції з перетворення бюрократичного апарату на сервісну інституцію, орієнтовану на потреби громадян і зменшення ризиків корупційних проявів», – підкреслює Яна Радчук.

Щоб реалізувати цю мету навіть у найменших громадах, на допомогу місцевій владі приходять міжнародні партнери. Так, проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» надав для ЦНАПу в Мирівській громаді комп’ютерну й офісну техніку. «Це дає нам змогу якісно й швидко надавати адміністративні послуги, зменшувати черги та створювати доступні умови для отримання послуг. Після наступного траншу, коли ми отримаємо меблі для облаштування ЦНАПу, зможемо створити комфортні та зручні умови для громадян і маломобільних груп населення», – розповідає Яна Радчук.


На рівні області також зазначають важливість міжнародної співпраці на шляху розбудови якісної мережі Центрів адміністративних послуг. «Усі послуги оформляються за допомогою комп’ютерної техніки, яка від постійного інтенсивного навантаження часто виходить із ладу, що значно ускладнює оформлення допомоги переселенцям й іншим категоріям громадян, які звертаються по базові адміністративні послуги в ЦНАП», – розповідає пані Кримчак. За її словами, завдяки підтримці партнерів невеликі громади, які лише планують у 2023 році створити ЦНАПи, будуть забезпечені необхідними меблями, комп’ютерною та офісною технікою, інформаційними дошками, вивісками тощо. «А три наявні ЦНАПи отримають вкрай необхідне паспортне обладнання», – анонсує Юлія Кримчак.

Підвищення рівня надання адміністративних послуг жителям Дніпропетровської області стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, отриманій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що забезпечив технічну й експертну допомогу в оснащенні ЦНАПів в обʼєднаних територіальних громадах Дніпропетровської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...