• Головна
  • Особливості інвестицій в житлову нерухомість
Новини компаній
12:34, 1 липня 2023 р.

Особливості інвестицій в житлову нерухомість

Новини компаній

Капітальні та короткочасні інвестиції в житлову нерухомість, їх особливості та переваги

Купівля квартир для подальшого проживання сім'ї або здавання придбаного житла у довготривалу чи подобову оренду є одним із найпоширеніших видів інвестиції. Продаж квартир, як і оренда житлових приміщень - досить затребуваний вид бізнес-діяльності, що гарантує власникам житлової нерухомості отримання стабільного пасивного доходу з мінімальною часткою ризику при вкладенні особистих заощаджень. Інвестиції в нерухомість можуть бути капітальними (довгостроковими), для яких характерна повільна окупність та короткостроковими (у певному роді спекулятивними).

Відмінні риси капітальних інвестицій у нерухомість

На авторитетну думку більшості експертів ринку житлової нерухомості довгострокові інвестиції у вигляді придбання житла для подальшої передачі в оренду є найменш ризикованим видом вкладень капіталу, при цьому його окупність може становити 10 років при подобовій оренді житла та 12 років і більше років – при довготривалій здачі житла оренду.

Саме тому перед тим вкладати кошти у покупку квартири слід заздалегідь визначитися щодо:

  • тривалості періоду, на який здаватиметься в оренду житлова нерухомість (щонайменше на півроку-рік, на добу-дві або на літній сезон). Останній варіант є найбільш оптимальним для Північної Пальміри, оскільки продаж квартир та передача її в оренду у літній період гарантує стабільну кількість потенційних квартиронаймачів;

  • особливостей потенційних орендарів житла, їхнього соціального статусу, рівня доходу та мети оренди тощо. Придбана неподалік вокзалу однокімнатна квартира гарантує стабільний дохід при її здачі в подобову оренду приїжджим;

  • певних нюансів здачі квартири в оренду, на кшталт можливості оренди житла власниками домашніх тварин, студентами у кількості двох-трьох осіб чи молодими сім'ями з дітьми.

Короткочасні інвестиції у житлову нерухомість

Короткочасні чи спекулятивні інвестиції в нерухомість передбачають купівлю житла та його перепродаж через певний час. Такий вид інвестиції обіцяє чималий одноразовий дохід за умови вигідної купівлі квартири та її перепродажу в найбільш вдалий момент (при здачі будинку в експлуатації або при максимальному заселенні будинку).

Термін можливої окупності короткострокових інвестицій у житлову нерухомість може становити 2-3 роки, при цьому розмір прибутку може бути як значним, так і мінімальним з урахуванням реальних тенденцій на ринку житлової нерухомості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...