• Головна
  • Найбільш популярні види складаних ножів минулого, які можна купити в наш час
Новини компаній
14:06, 30 червня 2023 р.

Найбільш популярні види складаних ножів минулого, які можна купити в наш час

Новини компаній
Найбільш популярні види складаних ножів минулого, які можна купити в наш час, фото-1

Складні ножі використовуються людством дуже давно (є інформація, що не менше, чим 2500 років). За цей довгий час у різних куточках світу було зроблено багато самих різноманітних ножів. Але деякі їх форми та моделі були особливо вдалими, а тому стали насправді відомими та популярними.

Не припинилась еволюція складаних ножі і в наш час. Навпаки, у зв'язку з розвитком технологій, вона значно прискорилась. І в наші часи появляються типи та моделі ножів, які стають найбільш затребуваними користувачами та колекціонерами.

Ця невелика стаття познайомить вас з найбільш відомими типами ножів минулого. Ці знання допомжуть вам розібратись, що до чого у величезному світі складаних ножів, і не розгубитись серед того різноманіття, що ви можете побачити на полицях та сторінках магазинів. Тож ви зможете легко вибрати та купити цікавий складаний ніж для себе, або на подарунок для іншої людини, яка, наприклад, цікавиться ножовою темою.

Які складані ножі минулого стали найбільш відомими та популярними

  • Іспанський складаний ніж наваха має характерний дизайном, який важко сплутати з чимось іншим. Ніж цей походить з Іспанії, і з'явився він доволі давно, мабуть ще в шістнадцятому столітті. Наваха отримала своє ім'я від іспанського регіону Наварра, де вперше з'явилася.

Характерною особливістю навахи є її механізм фіксації клинка, мабуть, один з перших у Європі. За характерний звук його називали “трещіткою”, та казали, що якщо ви зненацька почули цей характерний потрійний “клац” на нічній вулиці – то начувайтеся!

Зазвичай навахи мають ручки з дерева, рогу або інших натуральних матеріалів. З часом наваха набула популярності як культурний символ і стала популярним колекційним предметом та сувеніром.

  • Французька розкладачка – лайоль (Laguiole). Одним з найвідоміших типів європейських складаних ножів є французька розкладачка, яка має своє коріння в регіоні Овернь у Франції. Ці ножі, відомі своїм характерним дизайном та високою якістю, стали популярними у дев’ятнадцятому столітті і досі залишаються одним із символів французької культури.

Найбільш популярним сучасним виробником традиційних ножів є компанія Opinél (Опинéль). Їх ножі більш безпечні завдяки наявності замка-фіксатора леза, але в усьому іншому є справжніми французькими складаними ножами.

  • Японські традиційні ножі хігонокамі. Японія також має свою унікальну традицію складаних ножів. Справжні японські хігонокамі дуже прості за будовою, але відомі своїм чудовим рівнем виконанням та високою якістю сталі (все це, завдяки традиційними методами виробництва). Традиційний ніж хігонокамі має тришаровий клинок з якісною сталлю в серцевині та просте руків'я у вигляді зігнутої навколо клинка латунної пластини.

Батьківщиною цього типа ножів є японське місто Мікі, де вони вироблялись десь з кінця дев'ятнадцятого століття. Хігонокамі ще виробляються деякими японськими виробниками (та китайськими підробниками) і є доволі популярними серед колекціонерів.

  • Філіппінський балісонг також відомий як ніж-метелик або ніж батангас. Є різновидом складного кишенькового ножа, який походить з Філіппін. Його особливістю є руків'я з двох половинок, що обертаються на одній осі з лезом, так що в закритому стані лезо ховається в розташованих у них пазах. Балісонг зазвичай використовувався філіпінцями, як рибальський, побутовий кишеньковий ніж та засіб самозахисту.

Завдяки кінематографу балісонг зараз є, мабуть, найбільш популярним з традиційних складаних ножів. Його виробляє багато виробників по всьому світі, тому знайти цей ніж можна майже у кожному ножовому магазині.

  • Пинат (peanut, арахіс) – маленький та легкий кишеньковий ніж з двома лезами, який колись був дуже популярний у старих США.

Чому цей ніж так називається? Арахіс був у американців не менш популярний, чим колись насіння соняшника у нас. Взяти та сипанути у кишеню жменю цих горіхів було звичайним ділом. Пинат найф по-перше був дещо зовнішньо схожий на арахіс. По-друге, його кинути до кишені було також легко. Та й поширений він був, мабуть, не менше, бо вважалося, що справжній джентльмен нічого (наприклад, листи, пакунки або кінчик сигари) не буде розгризати зубами, неохайно розривати на шматки або дряпати нігтями, у нього має бути із собою ніж.

Сучасні репліки пінат найфов знайти не важко. Деякі з них досить якісно зроблені та коштують недорого. І, треба сказати. це досі доволі зручний та харизматичний складаний ніж.

  • Італійський автоматичний складаний стилет (Italian switchblade, switchblade stiletto) – це тип ножа, який поєднує в собі елементи дизайну традиційного італійського стилета з механізмом автоматичного відкривання. Він оснащений пружинною системою автоматичного розкладання леза, яка дозволяє швидко та легко відкривати ніж натисканням кнопки або важеля.

Ці культові ножі зявилися на початку 20 століття в Італії. Вони швидко набули популярності серед різних груп населення, включаючи військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів, цивільних і, звісно, криміналу. Разом з італійцями ці ножі попали у США, де їх і знайшла їх (дещо сумна) популярність.

Постійне згадування цих ножів в усіх видах засобів масової інформації, фільмах та літературі, швидко підвищило їх відомість та згодом принесло справжнє визнання у якості своєрідної частини світової популярної культури.

Ці ножі і досі не втратили своєї популярності і виробляются у США, Італії і, звісно, Китаї. Не важко купити такий стилет і в Україні. Варто зазначити, що законність володіння та носіння автоматичних складних ножів (у тому числі і італійських стилетів) може відрізнятися залежно від місцевих законів і правил. В Україні ніяких заборон на володіння саме автоматичними ножами немає, але вони мають задовольняти іншим вимогам кримінальної експертизи (наприклад, довжина та товщина клинка не можуть перевищувати дозволених, є також певні обмеження відносно наявності гарди та ін.)

Саме тому подібні ножі краще купувати в спеціалізованих магазинах, де вам можуть надати консультацію та видати справку від експерта щодо того, що саме ваш ніж не є зброєю та не потребує оформлення ніяких додаткових дозволів та документів. У разі розумного підходу ви легко (та не дорого) зможете стати власником чудової репліки справжнього італійського автоматичного стилета! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...