• Головна
  • Як розвивається карієс на зубах
Новини компаній
19:20, 11 травня 2023 р.

Як розвивається карієс на зубах

Новини компаній

Це хронічне захворювання ротової порожнини, яке вражає зубну тканину і призводить до повної втрати зуба. Причиною розвитку патології стали бактерії, які мешкають на поверхні емалі й живляться залишками їжі. Зубний карієс розвивається поступово, і якщо не звернути увагу на симптоми, він може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям зубів. Тому не можна відкладати лікування карієсу на потім.

Якщо людина помічає такі симптоми, то варто звернутись на діагностику до стоматолога:

  • дискомфортні відчуття при вживанні їжі чи напоїв, особливо солодких та холодних;

  • поява білих чи коричневих плям на поверхні зубів;

  • видимі отвори на зубних елементах;

  • відчуття чутливості при торканні чи механічній дії.

Множинний карієс починає розвиватися на поверхні зуба, руйнуючи емаль, найміцнішу тканину в організмі людини. Потім він продовжує руйнувати внутрішні тканини, досягаючи зубної пульпи, де знаходяться нерви та кровоносні судини. Якщо лікування карієсу зубів не розпочати вчасно, він призведе до виникнення запалення й інфекційного зараження ротової порожнини.

Карієс між зубами розвивається як у дорослих, так і у дітей. Для збереження цілісності та повних функцій зубного ряду треба вчасно проводити лікування карієсу. Київ пропонує великий перелік сучасних стоматологій, здатних провести лікування передніх зубів, жувальних для дорослих та маленьких пацієнтів з використанням сучасних способів та засобів.

Щоб запобігти розвитку патології, необхідно стежити за ротовою гігієною, чистити ротову порожнину не менше двох разів на день, використовувати зубну нитку та регулярно відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

Якщо вже активно почав розвиватись карієс зубів, лікування складатиметься із видалення ураженої зубної тканини, пломбування або коронкової реставрації. У складних випадках проводиться обробка каналів. При відсутності можливості врятувати елемент виконується його видалення.

Яким шляхом виявляє карієс зубів стоматолог

Фахівець діагностує захворювання шляхом обстеження ротової порожнини. Один з основних методів – це візуальний огляд, який визначає початкові стадії. Інший метод – зондування, яке визначає глибокі каріозні порожнини, які можуть бути невидимі, на перший погляд. Також застосовується перкусія, що характеризує болючість елемента при невеликому натисканні на нього.

Для більш точного з’ясування ступеня розвитку патології та ураження використовуються додаткові способи діагностування, як-от:

  • Інтрооральна камера: знімаються фотографії зубів у реальному часі. На основі такого дослідження виконується лікування карієсу, ціна якого залежить від ушкодженої площі.

  • Вітальне фарбування: визначає місця, де емаль вже зруйнована. Для цього на поверхню зуба наносяться спеціальні барвники, які при потраплянні на уражені області фарбують їх.

  • Термопроба: розпізнає чутливість зуба до тепла.

  • Рентгенографія: використовується для визначення глибоких каріозних порожнин та ураження всередині.

  • Електроодонтометрія: застосовується для визначення місць, де емаль вже зруйнована та є ураження карієсом.

  • Люмінесценція – ґрунтується на використанні світлових хвиль різних довжин, що реагують зі спеціальною речовиною, якою обробляється зуб.

Використання всіх цих методів дає змогу стоматологу визначити, де розвивається карієс. Лікування після точної діагностики стане відповідним.

Якими способами лікується карієс зуба

В залежності від особливостей захворювання спеціаліст може використовувати різні методи його усунення. В залежності від обраного способу стане зрозуміло, скільки коштує лікування карієсу.

  1. Пломбування —  застосовуються фотополімерні матеріали, які відмінно зливаються із кольором зубної емалі, тому пломба практично непомітна. Таким шляхом видаляється поверхневий та середньої форми карієс. Лікування, ціна на яке визначається місткістю вироблених матеріалів, направлене на заповнення дефектної порожнини з відновленням анатомічної форми зубного елемента.

  2. Композитна реставрація зуба — характерна у випадках, коли ураження тканини не більше 30%. Відбувається відновлення пошкоджених ділянок з повним відновленням природного зовнішнього вигляду.

  3. Встановлення зубної коронки — бувають керамічними, металевими або металокерамічними. Вони повністю повторюють анатомію зуба та слугують до 15 років. Зубні коронки розраховані як на передні, так і на жувальні зуби та викорінюють гострий карієс.

  4. Встановлення зубної накладки — поміщається на здоровий зуб, та відновлює його естетичну привабливість.

Не бійтесь, а пам’ятайте, що сучасне лікування карієсу продуктивне та з довготривалим ефектом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...