• Головна
  • Профнастил чи металева черепиця: що обрати у якості покрівлі?
Новини компаній
15:45, 30 березня 2023 р.

Профнастил чи металева черепиця: що обрати у якості покрівлі?

Новини компаній

Сучасний ринок пропонує багато покрівельних матеріалів з дуже різними характеристиками та вартістю, середину рейтингу яких займають два: профнастил та металева черепиця. Вони ж найпопулярніші з усіх, та виготовляються за схожою технологією. Покрівля кожного матеріалу вважається надійною та красивою.

Однак їх виготовлення має відмінності, що обумовлює і різницю між профнастилом та металочерепицею. У чому вона полягає та яке покриття обрати для свого даху? Спробуємо відповісти на це питання в межах нашої статті.

На що впливає форма профнастилу?

Головне, у чому відрізняються два покрівельні матеріали – це форма. Профнастил має виражені трапецієподібні ребра жорсткості різної висоти, внаслідок яких витримує більші навантаження. Завдяки цьому, профнастил може використовуватися для опалубки, стінового матеріалу будівель, що швидко зводяться, будівництва парканів та фасадного оздоблення.

Всі ніші покрівельні матеріали, що в асортименті представлені за посиланням https://evrokrovlya.com.ua/, в тому числі металочерепиця, на відміну від профнастилу можуть використовуватися лише на даху. Їх жорсткість замала, наприклад форма металевої черепиці має переважно декоративне значення, і практично не становить конструктивної користі. Металочерепиці не вистачає сапоопорної здатності: вона легко гнеться у різних напрямах, тож потребує обережнішого поводження під час монтажу та обслуговування.

Строк служби профлиста

Строк служби кожного матеріалу дуже залежить від виробничих факторів: якості продукції, виду покриття, кваліфікації покрівельників. Але головне, з чим пов’язана довговічність – це товщина металу. 

Металочерепиця взагалі товще, але лише завдяки більшій кількості шарів покриття. Профнастил тонший, але сам його метал товще, тож його довговічність у середньому на 7 – 10 років більша, якщо обидва види покриття будуть виготовлені одним виробником з дотриманням технології. Також профнастил важче. 

На практиці це не означає, що будь-який профнастил служить довше за металеву черепицю, адже ці матеріали скоріш за все матимуть різне походження та не завжди виготовляються з дотриманням технічного стандарту, тож надати перевагу профнастилу може хіба що досвідчений покрівельник, що працював з усім асортиментом металевих матеріалів. 

Ціна матеріалу і монтажу металопрофілю

У питанні вартості все однозначно. Дешевше покрівля з профлисту – металочерепиця за ціною мінімум на 30% дорожча. Навіть на тлі більшої товщини профнастилу, фарбово-полімерне покриття метелочерепиці виходить дорожче, так саме як і штампування останньої на дорогому обладнанні.

Що стосується витрат на монтаж, то більша вага профнастилу не стає на заваді: вона компенсується підвищеною жорсткістю, завдяки якій можна зменшити крок решетування, у той час, як для металочерепиці, особливо на даху з малим ухилом, доводиться влаштовувати майже суцільну опорну конструкцію. Також жорсткіший профнастил менше деформується під час транспортування та монтажу, краще витримує статичні та ударні навантаження 

Дизайн 

Естетичні якості профнастилу та металочерепиці дуже різні. Перший має більш утилітарний та казенний вигляд, що нагадує промислові будівлі швидкого зведення, друга відповідає архітектурній класиці. Тож якщо для вас головний критерій вибору – це вигляд даху, радимо надати перевагу металочерепиці.

Таким чином профнастил однозначно кращий з практичної точки зору – це оптимальне поєднання функціоналу та якості, якщо зовнішній вигляд має другорядне значення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...