• Головна
  • Президента закликали ветувати закон, яким нардепи послабляють фінансовий моніторинг щодо ТОП-чиновників і депутатів
20:35, 4 листопада 2022 р.

Президента закликали ветувати закон, яким нардепи послабляють фінансовий моніторинг щодо ТОП-чиновників і депутатів

Президента закликали ветувати закон, яким нардепи послабляють фінансовий моніторинг щодо ТОП-чиновників і депутатів

Центр протидії корупції закликав Президента України ветувати закон про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843 (№8008), який Верховна Рада прийняла сьогодні, 4 листопада.

Своє звернення антикорупціонери опублікували у Facebook.

Йдеться про закон, який забороняє росіянам працювати на керівних посадах у банках і фінустановах України. Водночас у документ додали шкідливі правки.

Поіменне голосування за законопроєкт ТУТ.

"На фото - нардеп Григорій Мамка. В парламент він потрапив від партії ОПЗЖ. Якщо відверто, то вся ця проросійська юрба мала би або ходити на допити, або сидіти тихесенько. Але ні. Пан Мамка вніс кілька шкідливих правок до законопроекту №8008 про відмивання коштів. І депутати ці правки радо підтримали", - йдеться у зверненні.

Президента закликали ветувати закон, яким нардепи послабляють фінансовий моніторинг щодо ТОП-чиновників і депутатів, фото-1

Як пояснили у ЦПК, правками опзжиста Мамки скоротили строк перебування топ-чиновників та нардепів у статусі “національного публічного діяча”(ПЕП) до трьох років після звільнення. Хоча за міжнародними стандартами політики та чиновники високого рівня повинні мати пожиттєвий статус ПЕПа.

Тобто, в закон про посилення боротьби з відмиванням коштів всунули норми про послаблення фінансового моніторингу щодо тих же депутатів та топ-чиновників.

Через три роки після звільнення колишні посадовці зможуть вільно використовувати набуті корупційні активи, зв‘язки та фінансові злочини, у яких їм допомагатиме минулий статус. А перевірити походження коштів банки вже не зможуть.

Читайте также: Рада ухвалила закон щодо захисту фінансової системи від дій росії. Що не так з законом, пояснили у ЦПК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...