• Головна
  • Відомий юрист зареєстрував петицію про скасування як помилкового Указу Президента про припинення громадянства Корбана
14:30, 13 серпня 2022 р.

Відомий юрист зареєстрував петицію про скасування як помилкового Указу Президента про припинення громадянства Корбана

Відомий юрист зареєстрував петицію про скасування як помилкового Указу Президента про припинення громадянства Корбана

Президента України Володимира Зеленського просять переглянути помилкове рішення щодо припинення громадянства та скасувати Указ Президента України №502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства Корбана Геннадія Олеговича, 1970 року народження, уродженця та мешканця міста Дніпра Дніпровського району Дніпропетровської області.

Петиція "Про перегляд помилкового рішення та скасування Указу Президента України №502/2022 від 18 липня 2022 року в частині припинення громадянства України Корбана Геннадія Олеговича" з'явилась на сайті Президента України.

Її автор - відомий український юрист, колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера - обгрунтував помилковість Указу Президента, про що повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Як відомо, у ЗМІ з’явився текст Указу Президента України (N 502/2022) від 18 липня 2022 року. За цим Указом було припинено громадянство України уродженця і мешканця українського міста Дніпра Геннадія Корбана. На мою думку, главу держави свідомо чи несвідомо було введено в оману, а сам Указ, як помилковий, підлягає скасуванню з таких міркувань:

1. Інформаційний ресурс «Бабель» 22 липня оприлюднив текст акта про вилучення прикордонниками паспорта Г. Корбана для виїзду за кордон.

В цьому акті зазначено, що ПАСПОРТ ВИЛУЧАВСЯ не в іноземного громадянина, а В АПАТРИДА (особи без громадянства).

Держава, в особі посадової особи державного органу офіційно шляхом складення документа, визнала відсутність в Г. Корбана іншого громадянства.

2. Сайт «Укрінформ» повідомив, що 28 липня на спільній прес-конференції (чи спільному брифінгу) Президентів України і Литовської Республіки Володимиром Зеленським було заявлено буквально таке: «… Ми на регулярній основі надаємо громадянство нашої держави або ПОЗБАВЛЯЄМО…»

Проте Конституція України в частині першій статті 25 чітко констатує: «Громадянин України не може бути позбавлений громадянства».

3. Для мене є незаперечною роль Г. Корбана в організації опору російським окупантам як у 2014 році, так і в 2022 році. 

На моє глибоке переконання, поява вищезгаданого Указу не сприяє консолідації усіх проукраїнських державницьких сил в Україні.

4. Виданий Указ суперечить не лише Конституції України, але й низці багатосторонніх міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана законами України. 

Зокрема, частиною національного законодавства і обов’язковими до виконання в Україні є:

1) Конвенція про статус апатридів 1954 року;

2) Конвенція про скорочення безгромадянства 1961 року; 

3) Європейська конвенція про громадянство 1997 року", - зазначив Магера.

Він також додав:

"Вважаю, що від помилок у житті не застрахований ніхто, в тому числі Президент України.  Проте здатність визнати свою помилку та її виправити є не слабкістю, а силою людини. Тим більше це важливо тоді, коли стосується вищих посадових осіб держави", - додав він і закликав громадян України підтримати електронну петицію.

Колаж: Наше місто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #петиція #корбан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...