• Головна
  • З 3 травня нотаріуси допущені до роботи.
Офіційно
12:50, 20 травня 2022 р.

З 3 травня нотаріуси допущені до роботи.

Офіційно
З 3 травня нотаріуси допущені до роботи.

Про це розповів Іван Легостаєв, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Він зазначив, що працює реєстр речових прав, можна посвідчувати правочини, можна робити угоди щодо розпорядження речовим майном: квартири, житлові будинки:

«Треба зазначити, що робота реєстру є не всюди. Він спочатку був відключений заради безпеки майнових прав українців. Через можливі кібератаки окупантів, які могли скористатися доступом до реєстру. Наразі є доступ до реєстру речових прав на тих територіях, де немає бойових дій».

Втім, все ж є певні обмеження. Угоди щодо нерухомого майна можуть вчиняти лише за його місцем знаходження. Також не можна вчиняти правочини за довіреністю, тобто власник повинен сам бути присутнім і власним підписом засвідчувати документ. Не можна одразу продавати майно, потрібно, аби власник ще місяць ним користувався.

«Є виключення. Це якщо вступ у спадщину або визначення часток сумісної власності подружжя.

Зараз є також обмеження у придбанні земельних ділянок, адже немає доступу до Державного земельного кадастру. Втім, з 7 травня ця робота відновлюється і найближчим часом можна буде укладати угоди і стосовно земельних ділянок», — підсумував Іван Легостаєв, начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дніпропетровщина #ДніпровськаОбласнаРада #056.ua #0564.ua #5632.ua #0566.ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...