• Головна
  • Допомога при народженні дитини та контроль за використанням державних коштів
10:30, 6 лютого 2018 р.

Допомога при народженні дитини та контроль за використанням державних коштів

Допомога при народженні дитини та контроль за використанням державних коштів

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, яка у  2018 році становить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина.

Та із збільшенням цієї суми почастішали випадки нецільового використання державних коштів, про це розповідають в Нікопольському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. «Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного життя та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання», - йдеться в повідомленні.

Тож відповідно до постанови Кабінету Міністрів України контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді шляхом проведення обстеження сімей.

Фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги під час відвідування сімей з дітьми, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

Як розповідають фахівці, у більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте все ж таки є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

Слід відмітити, що у випадку, якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється. А саме, припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

За 2017 рік фахівцями із соціальної роботи Нікопольського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді обстежено 335 сімей.

Відповідно до плану роботи Центру перевірки будуть проводитися і надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...