У Нікополі відбулася презентація знахідок археологічних досліджень

2 лютого у Нікополі відбулася презентація знахідок археологічних досліджень які бузи знайдені поблизу села Токівське фахівцями Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

На зустріч зібралися наукові співробітники відділу археології Дмиртро Романчук та Василь Розтрьопа Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, Юрій Сергійчук – краєзнавець, Олег Фельдман – виконавчий директор благодійного фонду «Нікополь туристичний» та представники ЗМІ, історики, краєзнавці та зацікавленні представники громадськості.

В селі Токівськім Апостолівського району в 2012 році в ході археологічної розвідки, що проводилась експедицією ДНІМ під керівництвом Старіка О,В, було виявлено, а в 2015-2017рр. частково досліджено пам’ятку без наземних ознак.

В ході розкопок було виявлено багатошаровість пам’ятки, саме це дозволило датувати її добою бронзи-раннім залізним віком.

Вивчення конструктивних елементів пам’ятки, а саме: 3 камяні заклади, добудовані до природних гранітних жил, 4 культові ями, вівчарики та так званні «ящички», закладочки-вогнища, поховання людини, та відсутність споруд побутового призначення, а ще аналіз знайденого інвентарю які були знайденні дає підставі вивчати її як стаціонарне культове місце та пов’язувати з традицією мегалітичного будівництва в середовищі степових скотарських племен.

Дослідження все ще тривають. «Лише повне вивчення дасть змогу робити висновки щодо реконструкції та інтерпретації дій що проводились на святилищі, вписати село Токівське в загальну систему археологічних об’єктів бронзової доби та раннього залізничного віку регіону, доповнити методику досліджень», - говорять фахівці.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
104 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов