• Главная
  • Вчора в Нікополі відбулася презентація проекту-переможця «Рушниковий вказівник»
09:00, 1 февраля 2018 г.

Вчора в Нікополі відбулася презентація проекту-переможця «Рушниковий вказівник»

Вчора в Нікополі відбулася презентація проекту-переможця «Рушниковий вказівник»

31 січня у Нікополі в рамках проведення звітної зустрічі «Реалізації  програми партиципаторного бюджетування в м.Нікополь у 2017-2018рр.» було проведено  презентацію проекту-переможця «Рушниковий вказівник» автором,  якого є Кулєшова Яна Олександрівна. 

Даний проект був представлений одинсередусіх переможців, адже він є візитною карткою міста та має вигляд рушників, де використано орнаментнашого регіону.На першому об’єкті - написана історія м.Нікополь, а саме: «Нікополь розташований на правому березі Каховського водосховища і веде своє літочислення від Микитинської Січі, заснованої козаками Війська Запорозького у1639 р. в урочищі Микитин Ріг.

Тут була найдавніша переправа через Дніпро та перехрестя торгових шляхів.

Назва міста пов’язана з перейменуванням козацького містечка Микитин Перевіз у 1780 р. у Нікополь (з давньогрецького «Ніка» - переможець та «Поль» - місто)

У січні 1648 р. повсталі українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким звільнили Микитинську Січ від польської шляхти. У квітні 1648 р. велика козацька рада Війська Запорозького обрала у Січі Б.Хмельницького Гетьманом України. Це був початок Української Козацької Гетьманської держави та національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. проти Речі Посполитої.

На захід від міста Нікополь знаходиться пам’ятка історії та культури національного значення «Могила І.Сірка» - славного кошового отамана Війська Запорозького Низового.

21 червня 1971 р. під час розкопок царського скіфського кургану «Товста Могила» виявлено культову золоту прикрасу – Пектораль – найвідомішу археологічну знахідку у світі у ХХ ст. та символ давньої історії України»,на другому (вказівнику) – розташування історичних місць, що поєднує в собі декоративність та глибокий символічний зміст.

На презентації були присутні представники німецького федеральної компанії GIZ Андрій Гарбуз, Ольга Косянчук,Оксана Таргоній, від виконавчого комітету Нікопольської міської ради Дорошенко С.А, Саюк О.І., Мельникова К.О. Сідько С.Д, представники Нікопольського краєзнавчого музею Кушнірук О.О., Жуковский М.П., від БФ «Нікополь туристичний» Байдуков В.Ю, автор проекту «Квітуче місто» Боярченко С.В. та інші громадяни міста.

Вчора в Нікополі відбулася презентація проекту-переможця «Рушниковий вказівник» , фото-5
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...