У Нікополі побудували першу сонячну станцію

У Нікополі енергетична компанія TIU Канада закінчила будівництво першої сонячної електростанції потужністю 10,5 мегават.

Про це повідомляє прес-служба нікопольської міської ради. Слід відмітити, що це  перша інвестиція з боку канадців, що була зроблена в рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Будівництво цієї станції було розпочато ще в червні і загальний обсяг інвестицій склав 10,5 мільйонів євро. Нікопольська станція містить 32304 сонячних панель та 392 інверторів, які були встановлені, для управління напругою. Під час будівництва було прокладено більш ніж 105 кілометрів кабелів, а загальна площа ділянки, на якій розташовується станція, складає 15 гектарів. Кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями зменшено на 12738 тон/рік. Таким чином, ця станція надаватиме чисту електроенергію мешканцям та бізнесу у Нікополі.

У Нікополі побудували першу сонячну станцію, фото-1

Як говорить  Валентина Белякова – директор TIU Канада в Україні, станція готова на 100% і наразі затверджено зелений тариф у НКРЕКП. Старший комісар з питань торгівлі Посольства Канади в Україні – Адам Барболет заявив, що це важливий приклад того, як Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою поглиблює комерційне та інвестиційне співробітництво

Андрій Фісак в свою чергу наголошує: «Будівництво сонячної електростанції у місті завдяки канадським інвестиціям – це великий крок вперед у визнанні інвестиційної привабливості Нікополя та розбудові міжнародного співробітництва, яке вже принесло результати місцевій громаді у вигляді створення 25 нових робочих місць. Місцевий бюджет вже отримав 2040000 гривень оренди за 15 гектарів землі, на якій побудовано станцію. Ми сподіваємося, що це початок плідної співпраці, яка продовжиться не тільки в енергетичній сфері».

Саме ж відкриття станції заплановано на кінець січня.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии