• Головна
  • Рекордна колекція митця Яни Кулєшової
12:00, 4 грудня 2017 р.

Рекордна колекція митця Яни Кулєшової

Рекордна колекція митця Яни Кулєшової

Вчора в Нікополі відбулася реєстрація рекорду нікопольчанки Яни Олександрівни Кулєшової.

Про сам рекорд ми вже вам розповідали, а сьогодні хочемо вам розповісти про самі роботи Яни Олександрівни, які вона представила, а саме картини, в яких відображена історія м.Нікополь, що вишиті у форматі 3D при використані фото рідного міста, фарб та ниток.

Як розповідає сама авторка, основна мета створення картин – це підтримка та популяризація українського мистецтва, адже українське мистецтво вишивання має давнє походження витоки якого сягають епохи неоліту, тим паче стародавнє поширення вишивки на території України засвідчують зображення на творах декоративно-ужиткового мистецтва скіфської доби - золота пектораль (з кургану Товста могила (ІV ст. до н. е.), яку було знайдено неподалік від мого рідного міста Нікополь.

Своїм мистецтвом вона підтримує традиції вишивання та популізує цей вид задля його збереження, надаючи приклад іншим.

Деякі з даних робіт вже були представлені на Першій Українській виставці «Легіт», де отримали гарні відгуки гостей та жителів міста. Дуже гарну підтримку отримала вона від майстринь з вишивки різних регіонів країни (Дніпро, Кривий Ріг, Вараш, Вінниця, майстринь Нікополя та Нікопольського району)

В своїх картинах їй хотілося показати, яким є гарним та історичним наше місто, адже Нікополь – це місто перемог (походить від слів «Ніко» — перемога та «Поль» — місто).

До колекції увійшли такі відомі нікопольські місця як: «Парку Перемоги»- центр сучасного міста, колись тут була розташована Січ, яку яку називають Микитинською або ще Першою чи Старою (1639-1652 роки). «Могили легендарного запоріжського кошового отамана Івана Сірка», що знаходиться в 12 кілометрах від Нікополя. Іван Сірко провів понад 50 успішних боїв проти татар, турків (Поневолювачів), 12 раз обирався козацьким ватажком Чортомлицької Січі. Разом з козаками написав відомого листа турецькому султану. «Каховського водосховища», що було штучно створено в 1956 році – основне джерело водопостачання Сходу України. Загальна площа 2150 км2, охоплює Херсонську, Запоріжську, Дніпропетровську області .«Алея-бульвар» до 1958 року проходив маршрут «Трудового поїзда».«Будинку зі шпилем». «Проспект Трубників» – найгарніша вулиця міста. Довжина проспекту 5 км, ширина – 60 м. Перша назва проспекту - Первая Продольная улица, після - імені Сталіна, з 1961 року - імені Леніна. В 1996 році за ініціативи Генерального директора Южнотрубного завода А.И. Куценко та рішенням виконкому вулиця отримала назву – «Проспект Трубників» . «Танк» - встановлений на площі Незалежності в знак визволення міста Нікополя 8 лютого1944 року від фашиських загарбників. «Вічний вогонь» і меморіал трубникам, загинувших в роки Великої Вітчихняної Війни 1941-1945рр. «Спасо-Преображеський Собор» - побудований у 1898 році. На дзвіниці собору знаходиться «цар-дзвін» відлитий у 1793 році на гроші козаків братів-Шиянів. «Храму Трьох Святителей» історія, якого починалася з 1998 р. ще в приміщені по вул.Луговій, потім по вул.Кооперативна в маленькому приміщені з під магазину, а вже у 2003р. навесні храм отримав справжню будівлю. Ікона трьох Святителей виноситься на свята, що була написана та подарована владикою Криворіжським Нікопольським Єфремом. «Будинку зі шпилем» та «Будівля Податкової» - памятка архітектури та містобудування. «Старої частини міста» Микитинська виводить до серця Нiкополя — на маленьку i затишну площу Богдана Хмельницького, яку войовничо оглядає кам’яна постать гетьмана. Неподалiк встановлено гранiтний кам’яний знак, напис на якому свiдчить, що саме в цьому мiсцi iснувала славна Микитинська Сiч.

На завершення Яна Кулєшова виразила слова вдячності всім хто її підтримав.

«Хочу подякувати: першій людині, яка мене підтримала – заступнику голові –Коник Ользі Василівні, Мамонтовій Таїсіі Володимирівні, міському голові - Фісаку Андрію Петровичу, господині «Палацу Урочистих Подій» - Дніпровій Іні В’ячеславовій, Головені Наталі Володимирівні і своїй мамі, яка завжди є моєю підтримкою», - сказала вона.

Читайте також: "У Нікополі відбулася реєстрація національного рекорду".

та "В Никополе зарегистрирован национальный рекорд".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...