Для платників ПДВ та застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів

Як в інтегрованій картці платника та системі електронного адміністрування ПДВ враховуються показники уточнюючого розрахунку до податкової декларації ПДВ, в якому зменшено суму бюджетного відшкодування?

Після рознесення до інтегрованої картки платника (далі – ІКП) інформації про суму відшкодування ПДВ на рахунок платника або зменшення такої суми за уточненим розрахунком, поданим до раніше поданої звітності, в ІКП платника зменшується залишок бюджетного відшкодування за відповідний звітний (податковий) період, а у разі його недостатності відбувається зменшення позитивного сальдо розрахунків платника з бюджетом в календарній черговості його виникнення, при відсутності позитивного сальдо виникає податковий борг.

При поданні уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ, за результатами подання якого зменшено суму бюджетного відшкодування, на суму такого зменшення збільшується сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс (категорія 101.17).

Повернення неплатником ПДВ неоплаченого товару: коригування податкових зобов’язань

Нікопольська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.192.2 ст.192 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зменшення суми податкових зобов’язань платника податку – постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Податкові накладні (далі – ПН), які не надаються покупцю, а також ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) (п.201.10 ст.201 ПКУ).

Відповідно до п.9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 зі змінами і доповненнями, розрахунки коригування (далі – РК) до ПН, складених, зокрема до ПН, які не видаються отримувачу (покупцю) – платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складення таких розрахунків коригування), підлягають реєстрації постачальником (продавцем).

У випадку повернення неплатником ПДВ неоплаченого товару постачальник – платник ПДВ має право скласти РК до ПН, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ після реєстрації РК в ЄРПН.

При зміні номенклатури товарів/послуг, постачання яких неплатнику ПДВ ще не відбулось, розрахунок коригування до податкової накладної не складається

Нікопольська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку – постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п.192.2 ст.192 ПКУ).

Отже, якщо товари/послуги неплатнику ПДВ поставлені не були, то у разі зміни номенклатури таких товарів/послуг постачальник розрахунок коригування не складає.

Застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту

24 листопада у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція за участі фахівця управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадія Мажаєва на тему: «Застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту».

Він зазначив, що з 01.01.2017 відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває в наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту.

«Таким чином, з 01.01.2017 фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, зобов'язані застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій», - повідомив Геннадій Мажаєв.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та / або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує

Сектор організації роботи

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
18 ноября в Никополе работники КП «Горавтодор-1» заменили столб на улице Электрометаллургов, напротив кафе-клуба «Малина». 17 ноября внедорожик врезался в опору и уехал. Из-за ДТП случилось короткое замыкание — и район остался без уличного освещения. Коммунальщики отреагировали оперативно, — сообщает Информатор. Следует отметить, что стоимость новой опоры составляет примерно 2400 гривен. Замена ее с работой и использованием техники обходится бюджету пример...
Общество
17 ноября, около 16:15, в Никополе на улице Электрометаллургов внедорожик врезался в столб. Опора пошатнулась — и закоротило провода. Об этом Информатору сообщили очевидцы произошедшего. Водитель вышел из автомобиля, осмотрел машину и уехал. ДТП случилось на противоположной стороне от кафе-клуба «Малина». По словам очевидцев, в момент удара столб покосился, но не упал. Позже, примерно через 10 минут, провода вспыхнули и порвались. О случившемся сообщили в...
Общество
В Никополе закрыли детский сад из-за острой кишечной инфекции. В дошкольное заведении зафиксировали четыре случая заболевания. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы горсовета Никополя. Детсад № 36 «Солнышко» закрыт на десять дней. На этой неделе среди маленьких воспитанников выявили 4 случая заболевания острой кишечной инфекции, в связи с чем приостановили образовательный процесс. В настоящее время представители «Держпродспоживслужби...
Общество
Министерство культуры Украины лишило статуса 20 исторических памятников Никополя. Среди них исторические места и знакомые горожанам памятные знаки.  Об этом Информатору стало известно из Facebook. Сообщение появилось в группе «Никополь туристический». Минкульт еще в апреле 2019 года своим приказом № 298 определил 20 памятников истории Никополя, не подлежащих внесению в Государственный реестр недвижимых памятников Украины. Благотворительный фонд «Никополь т...
Общество
В Никополе полиция задержала мужчину, который совершил разбойное нападение на 32-летнюю женщину. Свою жертву злоумышленник ударил бутылкой по голове, а после — душил. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы Нацполиции в Днепропетровской области. Нападающий ударил свою жертву стеклянной бутылкой по голове, потом — душил, а напоследок — забрал сумку и убежал. Как стало известно правоохранителям, мужчина выследил свою жертву в сквере окол...
Новости компаний
Вы не знаете, что подарить своему ребенку, племяннику или крестнику? Сомневаетесь в выборе подарка? Подарите магнитный конструктор. Он обязательно понравится не только мальчикам, но и девочкам, как в маленьком возрасте, так и детям постарше. Что это такое? Магнитный конструктор – это новый вид конструкторов, который появился в нашей стране совсем недавно. С помощью безопасных и качественных деталей он позволяет конструировать различные фигуры, как плоские,...
Общество
В Никополе полицейские задержали женщину, которая украла кошелек с деньгами. Из чужого дома воровка вынесла 4 тысячи гривен. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы отдела полиции Никополя. Воровку задержали полицейские сектора реагирования патрульной полиции вместе с хозяевами дома. Злоумышленницей оказалась 61-летняя местная жительница. Как стало известно, женщина проникла в дом через незапертую дверь, вытащила из сумки кошелек и убе...
Общество
В центре Никополя высаживают молодые акации. Всего в городе появились 1200 молодых деревьев. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы горсовета Никополя. Рабочие КП «Парковое хозяйство» продолжают высаживать деревья на улицах Никополя. Вчера, 14 ноября, они высадили 150 саженцев акации вдоль проезжей части проспекта Трубников, от улицы Героев Чернобыля до ЦУМа. Также молодые деревца появились вдоль улицы Первомайской. Пока что работник...
Общество
14 ноября в одной из школ города Никополя подросток распылил газ. В результате инцидента детям стало плохо, 11 из них госпитализировали в больницу. Все дети находятся под наблюдением медиков. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы Никопольского отдела полиции. Директор одной из школ города сообщила в полицию о том, что в коридоре учебного заведения, на перемене, неизвестный распылил слезоточивый газ. Учеников и персонал эвакуировали....