Соціальні виплати в Нікополі зростуть з 1 грудня

З 1 грудня цього року підвищується рівень прожиткового мінімуму – до 1700 гривень, а так як всі соціальні виплати прив’язані саме до цієї суми, то відповідно, вони зростуть.

Отже, як повідомляє "канал 24" прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня виглядає так

Декретні визначається як 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць. Вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, з 1 грудня 2017 року ця цифра – не менше 440,5 грн (раніше – 421 грн).

Допомогу будуть отримують усі жінки (у тому числі неповнолітні), не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога при народженні дитини не змінюється, складаючи 41 280 грн, де 10 320 – одноразова виплата і 860 грн – щомісяця упродовж 3 років.

Розмір допомоги одиноким матерям визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Відтепер максимальний розмір допомоги, а саме з 1 грудня буде: для дітей до 6 років – 1492 грн (проти 1426 грн), від 6 до 18 років – 1860 ( проти 1777 грн) , від 18 до 23 років (за умови навчання на стаціонарі) – 1762 грн (проти 1684 грн).

Що стосується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, то розмір допомоги – в залежності від віку дитини буде таким:

Для дітей до 6 років: різниця між 2984 грн та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Від 6 до 18 років: різниця між 3720 грн та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Слід відмітити, якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, така допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Також звертаємо вашу увагу на допомогу дітям, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів:

До цієї ж категорії зараховуються діти, чиї батьки не мають можливості утримувати дитину або їхнє місце проживання невідоме.

Розмір цієї допомоги складає різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 746 грн (був 713 грн), від 6 до 18 років – 930 грн (був 888,5 грн).

Що стосується допомога малозабезпеченим сім’ям, то вона визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом. Цей розмір не може бути більший, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї.

Отже, з 1 грудня розміри прожиткових мінімумів такі:

- для працездатних осіб – 370,02 грн,

- для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн,

- для дітей, віком до 6 років - 1268,20 грн,

- для дітей, віком від 6 до 18 років -1581,00 грн,

- для дітей, віком від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1497,7 грн.

Допомога для громадян, які отримали статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 20%.

Що стосується допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи ІІ групи:

Ця допомога розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців (не може бути більшим, ніж мінімальна заробітна плата). Надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом. З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги складе 1700 грн ( раніше 1624 грн).

Стосовно допомога особам, які не мають права на пенсію, а саме, громадяни, віком від 63 років, що не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства (не набуто стажу) з жовтня цього року отримують допомогу у розмірі 1373 грн (було 949 грн).

Допомога особам з інвалідністю з жовтня 2017 року для І, ІІ і ІІІ груп, матерям-героїням становить 1452 грн (було 1312 грн).

Допомога священнослужителям, церковнослужителям та особам, які не менше 10 років до введення в дію ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації" займали посади в релігійних організаціях, становить 1373 грн.

Допомога за померлого годувальника виплачується дитині, що не отримує пенсію по втраті годувальника.

- на одну дитину – 1452 грн;

- на двох – 1742,4 грн;

- на трьох і більше – 2178 грн.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
За минувшие в Никополе за врачебной помощью обратились 22 жителя с диагнозом ОРВИ. Троим пациентам сделали ПЦР-тесты. Об этом Информатору стало известно из Facebook. Сообщение появилось в официальной группе горсовета Никополя. По состоянию на 27 мая 2020 года, к семейным врачам с диагнозом ОРВИ обратились 22 человека. В стационар первой городской больницы госпитализированы 2 человека с пневмонией. Сделано три забора биологического материала методом ПЦР. В...
Новости компаний
Каждый из нас хотя бы раз попадал под дождь в самый неподходящий момент. Одежда, прическа и макияж, попадая под капли дождя, теряют свой внешний вид, а настроение безвозвратно портится. Что делать? Правильно, брать зонт. Но многие люди не любят носить с собой этот аксессуар из-за его некомпактных размеров и несоответствия цвета с одеждой. Решение проблемы – Mini Umbrella. Что это такое? - Зонт с прочной металлической основой. Это позволяет использовать его...
Общество
В одном из сел Томаковского района мужчина хранил дома противотанковый гранатомет. Оружие нашли во время санкционированного обыска. Об этом Информатор сообщает со ссылкой на пресс-службу Никопольского отдела полиции. Обыск по месту жительства 39-летнего мужчины провели в рамках уголовного производства открытого по факту кражи. Оснащенный ручной противотанковый гранатомет РПГ-22 нашли в хозпостройке. Оружие изъяли и направили на экспертизу. Сейчас полицейск...
Общество
В Никополе полицейские задержали серийного вора. 39-летний мужчина причастен к восьми фактам квартирных краж. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы полиции Никополя. Местный житель совершал кражи в Никополе в течение мая. Мужчина выслеживал квартиру на первом этаже, а после, ночью, путем отжима пластикового окна, проникал внутрь помещения и похищал ноутбуки, компьютеры, телевизоры, электроинструменты, которые затем продавал. Во время...
Общество
27 мая объявлено штормовое предупреждение. На значительной части территории Днепропетровской области и Никополя сохранится чрезвычайная (5-го класса) пожарная опасность. По мнению синоптиков, видимость в тумане составит от 300 до 500 метров. Об этом сообщает Информатор, ссылаясь на пресс-службу ГСЧС в Днепропетровской области. 27 мая: облачно. Небольшой кратковременный дождь. Ночью и утром туман. Ветер восточный, 5 — 10 м/с. Температура воздуха по области...
Общество
26-го мая, в 14:44 в Службу спасения «101» сообщили происшествии. На автодороге Никополь-Днепр возле поселка Каменское горел грузовой автомобиль. Об этом сообщает Информатор, ссылаясь на пресс-службу ГСЧС в Днепропетровской области. На борьбу с огнем направили 5 спасателей 28-й пожарно-спасательной части и спецтехнику. На месте происшествия спасатели установили, что возгорание произошло в моторном отсеке грузового автомобиля КамАЗ-5511, во время его движен...
Общество
Возле села Алексеевка военные монтируют понтонную переправу. Мобильные секции, как конструктор, устанавливают на воде между обрушенным и железнодорожным мостами. Об этом Информатор сообщает с места события. Мы запечатлели, как движется работа. С высоты, строительство моста выглядит необычным, даже игрушечным. Но, на самом деле, один мобильный понтон может весить около 20 тонн. На речке Чертомлык военные развернули строительство временного моста. Для этого...
Общество
26 мая ночью в Никополе в районе улицы Первомайской вскрыли гараж. Из него украли четыре велосипеда. Об этом Информатору стало известно из сообщения многодетного отца Яна Селиванова в социальной сети Facebook. Это уже второй случай кражи велосипедов у этой семьи. «Прошу помощи! Украли из гаража четыре велосипеда: два взрослых и два детских. К сожалению, нет фото маленького велосипеда. Хочу верить в силу фейсбука и на человеческое взаимопонимание. Спекулиро...
Общество
В Марганце 43-летний мужчина похитил мопед и бензопилу у местного жителя. Украденное вернули хозяину. Правоохранители установили, что злоумышленник сначала похитил из хозяйственной постройки мопед, а после — вернулся и забрал бензопилу. Об этом Информатору стало известно из сообщения пресс-службы полиции Никополя. Работники полиции установили, что вор проник в домовладение через незакрытые двери и незаметно выкатил мопед со двора. Затем оставил его на хран...