• Головна
  • Верховна Рада України ухвалила медичну реформу
17:30, 20 жовтня 2017 р.

Верховна Рада України ухвалила медичну реформу

Верховна Рада України ухвалила медичну реформу

 Народні депутати ухвалили законопроект, що докорінну змінює систему охорони здоров’я.

Так що ж нас чекає, так от, починаючи з 2018 року в Україні запрацює національна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця. Медична реформа розпочнеться зі змін фінансування первинної медичної допомоги.

А ось нова модель фінансування для закладів спеціалізованої та вискоспеціалізованої медичної допомоги запрацює лише з 2020 року. Проте у 2018-2019 року певні послуги будуть фінансуватися у рамках пілотних проектів.

Народні депутати внесли певні правки до початкового варіанту законопроекту №6327. Основні з них — це відмова від співоплат та міжнародних протоколів. Однак медики можуть використовувати міжнародні клінічні настанови, згідно з наказом МОЗУ №1422.

Стосовно співоплати, як повідомляють в Міністерстві ОЗУ, вона є важливим фінансовим інструментом, що мав розширить доступ громадян до лікування, але вирішено запускати систему в класичному вигляді, як вона працює у Великій Британії і ряді інших країн, без співоплат. До цього питання Уряд повернеться ближче до 2020 року, адже співоплати планувалося запустити разом з новою моделлю фінансування амбулаторного та стаціонарного лікування.

Ще під час розгляду законопроекту була внесена правка, яка тимчасово протягом 2018-2019 років дозволяє Кабінету Міністрів України використовувати механізм субвенції. Це дозволить Уряду бути більш гнучким під час втілення медичної реформи.

Що стосовно приписної кампанії до сімейних лікарів, вона  розпочнеться, як повідомили в МОЗ, не раніше, ніж Президент України підпише Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Міністерство охорони здоров’я готує пакет нормативних документів, методичних рекомендацій та великий операційний посібник для місцевого самоврядування, лікарів та керівників медичних закладів.

Відео прес-конференції –https://goo.gl/ogvmTp

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...