• Головна
  • Про податкову знижку та наповнення до бюджету
податкова інформує
16:00, 9 жовтня 2017 р.

Про податкову знижку та наповнення до бюджету

податкова інформує

Частину коштів, сплачених за навчання, можна повернути у вигляді податкової знижки.

Як повідомив в.о. начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський, громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2016 році платили за своє навчання або члена сім’ї першого ступеня споріднення (який не одержує заробітної плати), мають право на податкову знижку за навчання (ст.166 Податкового кодексу України). Для цього достатньо подати до податкового органу за місцем податкової адреси (реєстрації) декларацію про майновий стан і доходи та копії підтверджуючих документів.

Перелік документів, які необхідно мати при заповненні декларації:

- договір (контракт) з вищим або професійно-технічним закладом;

- документи, що підтверджують оплату за навчання;

- паспорт та ідентифікаційний код платника податку;

- паспорт та ідентифікаційний код члена сім’ї першого ступеня споріднення платника податків (у разі якщо право на податкову знижку заявляє така особа);

- свідоцтво про народження або свідоцтво про шлюб платника податків (у разі, якщо право на податкову знижку заявляє член сім’ї першого ступеня споріднення платника податків);

- довідка з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки.

Взагалі, за дев’ять місяців вже скористалися правом на податкову знижку 1162 громадянина Нікопольського регіону, яким до повернення підлягає податок на доходи з фізичних осіб в загальній сумі майже 1,7 млн гривень.

Обладнали автомобіль газовою установкою – скористайтесь правом на податкову знижку!

Як повідомив в.о. начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський, громадяни, які у минулому році переобладнали свій власний транспортний засіб з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання.

Це передбачено статтею 166 Податкового кодексу України.

Переобладнання підтверджується сертифікатом відповідності, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, актом технічної експертизи про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного засобу, актом приймання - передачі транспортного засобу, актом виконаних робіт по встановленню газового обладнання.

Понесені витрати враховуються відповідно платіжним та розрахунковим документам, зокрема квитанціям, фіскальним або товарним чекам, прибутковим касовим ордерам, копіям договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для отримання податкової знижки необхідно заповнити та подати Декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.

Наповнення державної та місцевих скарбничок від платників Нікопольського регіону.

Як повідомив в.о. начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський платниками Нікопольського регіону за дев’ять місяців 2017 року сплачено податків та зборів у зведений бюджет більше 1 млрд 209 млн грн, що на 274,3 млн грн більше аналогічного періоду минулого року. У тому числі, до державного бюджету надійшло 429,4 млн грн та до місцевого – майже 780 млн гривень (м. Нікополь та Нікопольський район – 512,1 млн грн, м. Покров – 122,4 млн грн, м. Марганець –82,2 млн грн, смт. Томаківка – 63,2 млн грн).

Володимир Малиновський дякує платникам за своєчасне та повне внесення податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.

З початку року роботодавці Нікопольщини спрямували на соціальні потреби 365,6 мільйонів гривень ЄСВ.

За дев’ять місяців 2017 року роботодавці Нікопольського регіону сплатили до державних цільових фондів 365,6 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Додатково на соціальні потреби надійшло 52,2 мільйони гривень ЄСВ.

Якщо порівнювати з відповідним періодом 2016 року, то надходження на «соціалку» зросли на 90,1 мільйонів гривень. Про це повідомив в.о. начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. ЄСВ для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановленого у розмірі 22 відсотки, і він підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Чи необхідно сплачувати єдиний внесок підприємцю – інваліду III групи?

Як нагадав в.о. начальника Нікопольської ОДПІ Володимир Малиновський, частиною четвертою ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Тобто, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є, зокрема, інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Сектор організації роботи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...