• Головна
  • Екологічний податок. За кордон не поспішай – спочатку декларацію подай! Та дещо інше
податкова інформує
15:00, 30 вересня 2017 р.

Екологічний податок. За кордон не поспішай – спочатку декларацію подай! Та дещо інше

податкова інформує

Екологічний податок: характерні помилки при заповненні податкової звітності за другий квартал 2017 року

Нікопольська ОДПІ нагадує, що ДФС України за результатами попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за другий квартал 2017 року встановлено непоодинокі методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме:

під час заповнення додатків до Податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) платниками не враховано, що з 1 січня 2017 року збільшено на 12% ставки екологічного податку, що діяли у 2016 році;

у колонці 3 додатків 1 – 3 до Декларації фактичний обсяг викидів або об’єкт оподаткування платниками зазначається у «кілограмах», а не у «тоннах», як передбачено додатками;

у випадках коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками замість «1» зазначається «0»;

у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками зазначається коефіцієнт інший, ніж передбачено Податковим кодексом України зі змінами та доповненнями, або замість коефіцієнта вказується ставка податку;

у додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний – код групи забруднюючої речовини (відходів) або код зовсім не зазначається;

у додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої;

платниками заповнюється замість одного додатка до Декларації інший додаток.

З урахуванням зазначеного, звертаємо увагу платників екологічного податку на забезпечення правильного заповнення усіх реквізитів звітності, застосування ставок та коефіцієнтів.

За кордон не поспішай – спочатку декларацію подай!

Нікопольська ОДПІ звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які перетинають кордон з метою переселення та проживання в іншій країні, зобов’язані подати до органу Державної фіскальної служби України за місцем свого проживання декларацію не пізніше ніж за 60 календарних днів, що передують виїзду.

Потім, звернувшись до Центру обслуговування платників територіального органу ДФС, платник податків має можливість отримати довідку про подану декларацію із зазначеним майновим станом та отриманих доходах.

Довідка видається безоплатно у паперовій та/або електронній формах на підставі:

- заяви платника податків про видачу Довідки (за встановлено формою, яка затверджена наказом Мінфіну від 13.06.2017 №568);

- поданої податкової декларації про майновий стан і доходи.

Заява та податкова декларація подаються платником податків або повноваженим представником до контролюючого органу за місцем податкового обліку.

За вибором платника заява може бути подана засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Слід пам’ятати, у заяві обов’язково зазначається підстава для отримання довідки та найменування підприємства (установи, організації) до якого вона буде надана (ст.179 Податкового кодексу України).

Довідка в обов’язковому порядку надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Увага сільгоспвиробників! Оновлено форму Заявки на отримання часткової компенсації вартості сільгосптехніки

Нікопольська ОДПІ доводить до відома сільгоспвиробників, що Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі – Мінагрополітики) внесло зміни до форми Заявки для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі – Заявка), затвердженої наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 №228. Ці зміни затверджено наказом Мінагрополітики від 07.09.2017 №499, наказ набрав чинності з 15.09.2017, з дня його офіційного опублікування (опубліковано у офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 15.09.2017 №72).

До форми Заявки додано нові пункти:

пункт 4 – «Основна діяльність» – тут зазначається, чи є виробництво сільгосппродукції основною діяльністю особи (чи становить питома вага вартості сільгосптоварів не менш ніж 75% вартості всіх товарів, поставлених протягом попередніх 12-ти послідовних звітних податкових періодів сукупно);

пункт 8 – «Ознайомлено» – особа, яка претендує на отримання часткової компенсації сільгосптехніки, має поставити відмітку про ознайомлення з вимогами п.10 і п.13 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою КМУ від 01.03.2017 №130.

На підставі яких документів визначається належність будівлі до класу 1251 «Будівлі промислові»?

Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.п.266.3.1 п.266.3 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п.266.3.2 п.266.3 ст.266 ПКУ).

Згідно з п.п.265.7.5 п.265.7 ст.265 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 №507 затверджено і введено в дію Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) в Україні. Об’єктами класифікації в ДК 018-2000 є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.

Таким чином, визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 106.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

У ДФС представлено «Білу книгу» прозорості

Підсумки реалізації третього компоненту проекту Twinning щодо побудови комплексної системи протидії корупції в органах ДФС підбивалися сьогодні, 20 вересня під час конференції з питань розвитку доброчесності у Державній фіскальній службі України.

Участь у заході взяли представники ДФС, Державної прикордонної служби України, Національного агентства з питань запобігання корупції, представники проекту Twinning, Місії ЄС зі сприяння прикордонному контролю (EUBAM), Консультативної місії ЄС (EUAM) тощо.

Над реалізацією третього компоненту, який спрямований на посилення можливостей фіскальної служби у запобіганні та протидії корупції, працювали литовські експерти.

«Наші іноземні колеги провели велику роботу по вивченню діючих нормативно-правової бази та практики запобігання та протидії корупції в ДФС, проаналізували практичні рекомендації на основі стандартів Всесвітньої митної організації, ЄС та досвіду митних органів Литви. Це дозволило їм розглянути проблематику з точки зору управління кадрами, митного оформлення та управління ризиками із застосуванням ІТ», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Результатом таких спільних дій фіскальної служби та експертів проекту стала «Біла книга. Прозорість у Державній фіскальній службі України». В ній викладений аналіз сучасного антикорупційного стану ДФС у сфері митних питань, проблеми, що залишаються в сфері боротьби з корупцією, та рекомендації щодо вдосконалення антикорупційної системи ДФС у митній сфері.

Так, за рекомендацією представників проекту Twinning, для підвищення ефективності боротьби з корупцією ДФС необхідно зробити кілька кроків. Основними з них є мотивація працівників служби, тобто підвищення заробітної плати, можливість професійного розвитку та ротації, та посилення відповідальності за корупційні прояви. Також надаються рекомендації щодо управління конфліктами інтересів, розслідування випадків корупції, управління ризиками, митного контролю тощо.

У свою чергу в.о. Голови ДФС Мирослав Продан зазначив, що фіскальна служба вживає низку заходів, спрямованих на реформування служби у сфері антикорупційної діяльності. Робота здійснюється за двома напрямами.

Перший – це розвиток дієвої та комплексної системи запобігання корупційним проявам шляхом створення необхідних організаційних та дисциплінарних процедур, а також залучення до цих антикорупційних заходів всіх без виключення керівників будь-якого рівня. Другий – посилення функціональних можливостей та ефективності діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо виявлення корупційних проявів та притягнення винних до відповідальності.

За словами в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, проект Twinning, який тривав майже 2 роки, став найрезультативнішим з усіх впроваджених проектів у митній сфері. Саме у рамках цього проекту забезпечено функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», розроблено законопроект щодо впровадження інституту Уповноваженого економічного оператора, здійснюються кроки щодо приєднання України до Спільної транзитної системи NCTS тощо.

Міжнародні експерти також відзначили позитивні кроки, які здійснені ДФС у напрямі протидії корупції. Серед них – реалізація Антикорупційної програми ДФС на 2015-2017 роки, затверджені Правила етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС, включення в програму професійного розвитку різних аспектів антикорупційної діяльності, функціонування «гарячої лінії» ДФС тощо.

Нагадаємо, Twinning – нова форма технічного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу “ноу-хау” та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, напрацювання унікального національного досвіду.

Проект Twinning було розпочато у січні 2016 року фахівцями ДФС спільно з європейськими колегами з митних служб Німеччини, Польщі та Литви. Термін реалізації проекту – 2 роки. Бюджет проекту становить 1,8 млн. євро (грант Європейського Союзу).

(Інформація прес-служби ДФС України).

Українські та литовські митники посилять співпрацю

Співпраця з протидії митним правопорушенням, впровадження реформ у митній сфері та перспективні напрями співробітництва митних служб обговорювалися під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з Генеральним директором Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Арунасом Адоменасом, яка відбулась 19 вересня в ДФС.

Мирослав Продан подякував литовським колегам за їх допомогу у реформуванні ДФС у рамках проекту Twinning «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами» та експертну підтримку у процесі приєднання України до міжнародної транзитної системи NCTS.

«Проект Twinning сьогодні один з найпозитивніших та результативних проектів, напрацювання якого ми широко використовуємо у багатьох процесах реформування митної сфери. Для нас дуже важливий досвід та експертна допомога наших колег щодо приведення діяльності митної служби у відповідність до європейської практики», - підкреслив в.о. Голови ДФС.

Зокрема, українських митників цікавив досвід литовських колег щодо впровадження в Україні інституту Уповноваженого економічного оператора та перспективи приєднання до NCTS, а також модернізація митних органів, впровадження електронного декларування, оснащення пунктів пропуску сучасними технічними засобами митного контролю.

Мирослав Продан підкреслив, що саме законопроекти про Уповноваженого економічного оператора та приєднання України до міжнародної транзитної системи NCTS, які наразі знаходяться на розгляді у Верховній Раді України, були спільно напрацьовані ДФС з колегами з інших країн у рамках проекту Twinning.

Сторони також обговорили ситуацію, яка склалася в Україні у зв’язку з перебуванням на її території значної кількості транспортних засобів, які були ввезені у режимах «тимчасового ввезення» та «транзиту», у тому числі і з литовською реєстрацією.

Так, загалом в Україні з порушенням митного законодавства знаходиться майже 64 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.

Тільки за 7 місяців поточного року митницями ДФС було виявлено майже 15,5 тис. порушень митних правил на суму 1 млрд. грн. Це становить 70% від загальної кількості протоколів, складених відносно громадян у 2017 році.

У зв’язку з цим представники ДФС та Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки домовилися розглянути можливості використання українськими митниками відкритих джерел інформації Литовської Республіки для оперативного отримання офіційної інформації щодо реєстрації транспортних засобів.

Генеральний директор Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Арунас Адоменас у свою чергу підкреслив значний прогрес, якого досягла ДФС у процесі реформування митного напряму, зокрема, електронізації процесів, та запевнив у підтримці дій українських митників щодо протидії митним правопорушенням та готовності до подальшої ефективної співпраці.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: Секторальні зустрічі з бізнесом дають можливість зрозуміти проблематику у кожній галузі

Друга секторальна зустріч із циклу започаткованих ДФС зустрічей з бізнесом відбулася сьогодні, 19 вересня. Вона стала продовженням діалогу представників фіскальної служби та галузевих підприємств. Цього разу свої питання та пропозиції висловлювали керівники підприємств харчової та фармацевтичної галузей, оптової та роздрібної торгівлі-члени Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС

«Для фіскальної служби дуже важливим є зворотній зв’язок з бізнесом. Такі зустрічі, спільно ініційовані ДФС та членами Інвестради, дають можливість чіткого розуміння проблематики кожної з галузей, адже під час загальних зустрічей неможна детально розглянути той спектр питань, який цікавить представників конкретної сфери. Завдяки секторальним зустрічам ми маємо змогу дізнатися про реальну ситуацію, існуючі проблеми та ефективно їх вирішити», – зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Одним з питань сьогоднішньої зустрічі, яке є актуальним не лише для представників присутніх підприємств, а й для всього бізнесу, стало визначення митної вартості. Так, через діяльність імпортерів, які завозять товар по заниженій митній вартості, наша держава втрачає значні суми коштів через несплату митних платежів, а інші підприємства, зокрема, офіційні підприємства компаній-виробників, отримують неконкурентні умови для своєї діяльності на українському ринку.

«Є неприпустимою ситуація, коли суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності при ввезенні товару на територію України сплачують менше митних платежів, ніж офіційний представник компанії-виробника. Тому визначення митної вартості є однією з великих проблем, над вирішенням якої працює фіскальна служба», – наголосив Мирослав Продан.

Він також надав доручення керівникам відповідних департаментів відпрацювати питання вирівняння митної вартості (зокрема, на ринку кави) з урахуванням отриманої інформації від підприємств-виробників щодо підтвердження автентичності товару.

Під час зустрічі порушувалося також питання, актуальне для фармацевтичної галузі, щодо порядку застосування нульової ставки акцизного збору на спирт етиловий, який використовується для виробництва лікарських засобів. Для врегулювання цього питання ДФС буде направлено відповідне звернення до Міністерства фінансів.

Варто зауважити, що представники бізнесу неодноразово звертали увагу на те, що Державна фіскальна служба України стає консультативним органом та відкрита до спілкування з бізнесом. Водночас висловлювалося побажання щодо вдосконалення роботи Електронного кабінету платника, зокрема, впровадження деяких сервісів, необхідних для роботи юридичних осіб.

У свою чергу очільник ДФС Мирослав Продан наголосив, що до кінця року планується впровадити в Електронний кабінет всі послуги, які надаються ДФС. Зокрема, для фізичних осіб вже сьогодні в електронному вигляді надається 80% послуг.

«Я впевнений, що лише спілкування платника податків з інспектором фіскальної служби виключно через електронні сервіси допоможе усунути в нашій роботі людський фактор, а отже і можливість корупційних проявів», – підкреслив Мирослав Продан.

На сьогодні в Електронному кабінеті платника найпопулярнішими є такі три сервіси. Перший – отримання довідки про доходи, яка необхідна для заповнення декларації та отримання субсидій, друга – отримання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом, необхідна для участі у тендерах, та третя – Єдиний реєстр податкових накладних, який надає можливість завантаження та друку податкових накладних та отримання інформації щодо їх статусу.

Мирослав Продан також зауважив, що ДФС докладає максимум зусиль для того, щоб Електронний кабінет платника став максимально потужним сервісом, який буде альтернативою для бізнесу під час вибору програмного продукту.

Учасники зустрічі також обговорили шляхи вирішення проблеми з вчасною реєстрацією податкових накладних через хакерські атаки на сервери компаній, посилення кібербезпеки, функціонування системи аналізу моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних, повернення переплат з податку на прибуток тощо.

Довідково:

З початку року платниками податків – представниками фармацевтичної галузі сплачено понад 1,1 млрд. грн. податкових платежів, харчової галузі – 5,5 млрд. грн., оптової торгівлі – понад 31,5 млрд. грн. та роздрібної торгівлі – майже 14,4 млрд. грн.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Мирослав Продан: Зроблено значні кроки у напрямі ефективного використання потенційних можливостей українських підземних сховищ газу

Набуття чинності з 1 вересня цього року Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом символічно співпало з початком закачування природного газу в українські підземні сховища газу (ПСГ) у режимі «митного складу». Такий режим дозволяє до 3 років зберігати ресурс без сплати податків і митних зборів за умови його подальшого транспортування за територію України або використовувати в Україні після митного оформлення.

Вперше в історії європейський газ зберігатиметься в Україні на ліцензованому митному складі. Це стало вагомим внеском нашої держави в демонополізацію та лібералізацію ринку природного газу, а також забезпечило виконання Україною положень Європейської та Міжнародної Енергетичної хартій.

«Запроваджені ДФС заходи з відкриття подібних митних складів сприятимуть виконанню довгострокової стратегії України з інтеграції в газовий ринок країн-членів ЄС. Створюються належні умови для розвитку співробітництва між енергетичними підприємствами різних країн, ефективного використання потенційних можливостей українських підземних сховищ газу та перетворення ПСГ на один з європейських газових хабів, що вплине на підвищення енергетичної безпеки України та Європи», - зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

Завдяки спільній роботі Державної фіскальної служби України, зокрема, Енергетичної митниці ДФС, та Міністерства фінансів України в українському законодавстві усунуто всі правові бар’єри та розширено спектр можливостей щодо надання трейдерами газу послуг зі зберігання природного газу в ПСГ.

Так, за ініціативи ДФС були внесені зміни до законодавства в частині регулювання діяльності митних складів і, зокрема, підземних сховищ газу. Нововведеннями передбачена можливість здійснювати митне оформлення природного газу, що ввозиться на митну територію України з метою його зберігання у газосховищах, відповідно до митного режиму митного складу.

При цьому, як єдиний митний склад може вважатись одне або декілька газосховищ, які знаходяться в управлінні одного оператора, а газосховища можуть бути територіально розташовані за різними адресами.

Також Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» були внесені зміни до ст. 197 Податкового кодексу в частині скасування звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту природного газу.

Таким чином закладено підґрунтя для залучення та розширення кола іноземних компаній, з якими Україна може співпрацювати у напрямі більш ефективної та раціональної експлуатації магістральних газопроводів і ПСГ.

Слід зазначити, що оскільки завантаженість українських газосховищ останніми роками складала менше 50%, а сусідні країни - Польща, Угорщина, Румунія, Словаччина, Молдова мали суттєвий дефіцит таких сховищ, впровадження Україною нової послуги щодо зберігання природного газу іноземних трейдерів у власних ПСГ стимулюватиме збільшення прибутку від їх діяльності та, відповідно, перерахування податків до державного бюджету України.

Так, 01.06.2017 Енергетичною митницею ДФС було надано дозвіл на відкриття та експлуатацію митного складу 10 ПСГ ПАТ „УКРТРАНСГАЗ”, загальним об’ємом 59 729 млн м3 (активний об’єм –30 240 млн м3). Це суттєво спростило процедури митного контролю та митного оформлення для трейдерів природного газу.

Довідково.

Європейська енергетична хартія - міжнародна угода, яка ставить за мету підвищити енергонезалежність і енергоефективність країн, що розвиваються, гарантує безпеку інвестицій та безпеку транзиту. Серед основних зобов’язань, які накладає Хартія – відсутність дискримінації постачальників енергоресурсу, створення конкурентного ринку, вільний транзит електроенергії.

(Інформація прес-служби ДФС України).

Сектор організації роботи

Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...