податкова інформує
15:00, 27 вересня 2017 р.

До відома платників податку

податкова інформує

Виграші та призи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів.

Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Податковим агентом - оператором лотереї у строки, визначені для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується загальна сума податку з доходів фізичних осіб, нарахованого за ставкою 18%, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.

Крім того, податкові агенти - оператори лотереї у податковому розрахунку за формою 1ДФ відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку.

У податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу - платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу).

Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснюється у загальному порядку, встановленому для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою 18%.

Під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах, не беруться до уваги витрати платника податку у зв’язку з отриманням такого доходу.

Доходи остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.

Зазначена норма визначена пп. 164.2.8 ст. 164 та п. 170.6. ст. 170 Податкового кодексу України.

За видачу готівкових коштів під звіт без звітування щодо раніше виданих коштів застосовується штраф

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Отже, лише після звітування щодо використання раніше отриманих готівкових коштів працівнику можна видавати готівку.

За видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів застосовується штрафна санкція у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум.

Зазначені норми передбачені п.2.11 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 та п.1 Указу Президента України від 12.06.1995 №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

Пеня внаслідок самостійного виправлення помилок визначається з розрахунку 100% облікової ставки НБУ

З 01.01.2017 року при нарахуванні пені на суму грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день. 

Тобто з 01.01.2017 р. змінено розмір нарахування пені (замість 120% облікової ставки НБУ 100%) для пені, яка нараховується платником податків внаслідок самостійного виправлення помилок.

Зазначена норма визначена п.п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України.

Нарахований податок на нерухоме майно щодо об'єктів нежитлової нерухомості не зменшує об'єкт оподаткування податком на прибуток

З 01.01.2017 р. Законом України №1797 від 21.12.2016 виключено норму п. 137.6 ст. 137 Податкового кодексу, яка передбачала зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості.

При цьому п. 45 підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу визначено, що п. 137.6 ст. 137 (у редакції до 01.01.2017 р.) востаннє застосовується для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками 2016 року.

Тобто з 2017 року податок на нерухоме майно, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, не зменшує об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Відображення нарахованого доходу у податковому розрахунку за формою 1ДФ

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою 1ДФ свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. На підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться.

Податковий розрахунок за формою 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається.

Відображення відомостей у розділі I "Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку" податкового розрахунку за формою 1ДФ здійснюється наступним чином:

у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку.

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а "Сума нарахованого доходу" є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Зазначений порядок визначений розділом ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом МФУ від 13.01.15 №4.

Зміни щодо списання безнадійного боргу

Начальник відділу стягнення та роботи з безхазяйним майном території обслуговування Нікопольської ОДПІ управління погашення боргу ГУ ДФС у Дніпропетровській області Павло Роденко звертає увагу, що 31 серпня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №618, якою внесено зміни до Порядку списання непогашених грошових зобов’язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством.

Зазначеними змінами, зокрема, передбачено підстави за яких вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню грошові зобов'язання та/або податковий борг платника податків, що залишаються непогашеними після ліквідації такого платника, не пов'язаної з банкрутством, у зв'язку з недостатністю майна у нього та осіб, на яких у випадках, передбачених законом, покладається відповідальність щодо погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Постанова № 618 опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» від 31.08.2017 №161.

Дніпропетровською митницею ДФС виявлені факти порушення митного законодавства

З початку 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС складено 202 протоколи про порушення митних правил на суму 41,4 млн. грн. та направлено 6 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину на загальну суму 8,6 млн.грн.

В серпні 2017 року в зону діяльності Дніпропетровської митниці ДФС доставлено товар «Матеріал ПВХ» вартістю 1,1 млн.грн та 0,9 млн.грн., задекларований за кодом УКТЗЕД 3921906000 зі ставкою ввізного мита 5%.

В ході проведення лабораторних досліджень виявлено у кожній партії незадекларований товар, який класифікується за кодом УКТЗЕД 5903109090 зі ставкою ввізного мита 8% від вартості товару.

Таким чином, підприємство незадекларувало за встановленою формою товару на суми 194,7 тис. грн. та 204,2 тис. грн. відповідно.

По даним фактам складено два протоколи про порушення митних правил за ознаками правопорушення передбаченого ст. 472 МК України на загальну суму 398,9 тис. грн.

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

Платники ПДВ Дніпропетровщини сплатили до бюджету майже 4 мільярда гривень

Протягом 2017 року суб’єкти господарювання Дніпропетровської області суттєво наростили сплату податку на додану вартість, довівши його фактичні надходження до державного бюджету до 3 мільярдів 749,1 мільйонів гривень, у порівнянні з відповідним періодом 2016 року темп росту надходжень склав 44,5 відсотків, що в абсолютній сумі становить 1 мільярд 154,2 мільйонів гривень. Слід зазначити, що добровільна сплата податку складає 97,5 відсотків, а саме – 3 мільярда 655,5 мільйонів гривень.

Також повідомляємо, що ДФС доопрацьовано «Електронний кабінет платника» в частині надання доступу платникам податків на додану вартість до даних Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) в режимі реального часу щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування (ПН/РК).

Платникам податку на додану вартість після ідентифікації з використанням ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо ПН/РК, зареєстрованих, реєстрацію яких зупинено відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а також щодо яких комісією ДФС прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Пошук інформації в ЄРПН здійснюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також 4 платники мають можливість завантажити ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП).

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

З початку року Центрами обслуговування платників Дніпропетровської області надано майже 200 тис. адміністративних послуг

В органах ГУ ДФС у Дніпропетровській області створено та працюють 36 Центрів обслуговування платників (ЦОП), де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних.

Центрами забезпечується надання 31 вид адміністративних послуг.

Загалом працівниками ЦОП за січень - серпень 2017 року прийнято майже 2,4 млн. звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг, надано близько 198,9 тис. адміністративних послуг. Час прийому відвідувачів ЦОП (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг):

-з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.,

- п’ятниця – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.,

- субота – з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв;

- обідня перерва – з 13 год 00 хв. до 13 год. 45 хвилин;

- неділя - вихідний.

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

З початку року роботодавці Дніпропетровщини спрямували на соціальні потреби 7,2 мільярда гривень ЄСВ

За вісім місяців 2017 року роботодавці Дніпропетровської області сплатили до державних цільових фондів 7 мільярдів 164,9 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Додатково на соціальні потреби надійшло 1 мільярд 232,4 мільйони гривень ЄСВ.

Якщо порівнювати з відповідним періодом 2016 року, то надходження на «соціалку» зросли на 2 мільярда 90,1 мільйонів гривень.

Cвоєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. ЄСВ для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановленого у розмірі 22 відсотки, і він підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

(Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).

Електронна звітність: оновлено телефонний номер для отримання консультацій

Нікопольська ОДПІ звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news повідомив наступне.

Консультації з питань отримання послуг електронного цифрового підпису та використання особистих ключів електронного цифрового підпису можна отримати за номером телефона 0 800 501 007 (напрямок 2).

Блокування та скасування посилених сертифікатів відкритих ключів у телефонному режимі здійснюється за номером телефона (044) 284-00-10.

Сектор організації роботи

Більше інформації шукайте в розділі Податкова інформує

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...