IP-відеокамери (мережеві) стають все більш популярні в системах відеоспостереження, і не випадково.

 

IP-камери відеонагляду використовують прогресивну розгортку, яка дозволяє отримувати зображення рухомих об'єктів з високим ступенем деталізації. Вони не прив'язані до телевізійних стандартів, тому максимальний розмір зображення, який видається на монітор, нічим не обмежений. Такі камери здатні охопити набагато більшу територію, причому, навіть, при цифровому збільшенні, зображення залишиться чітким. Це дає можливість використовувати функції цифрового збільшення, нахилу і зуму, емулюючи роботу поворотної аналогової камери. Одна мегапіксельна відеокамера замінює 4 і більше аналогових. Мережеві камери не вносять спотворень в зображення, завдяки тому, що відсутнє багатоступінчате перетворення аналогового відеосигналу в цифровий. Цифровий потік транслюється з камери в мережу, і далі - на комп'ютери.

 

Більшість сучасних IP-відеокамер підтримують технологію PoE - дистанційного живлення по кабелю «вита пара», який використовується для передачі відео. У цьому випадку вже немає необхідності в прокладанні додаткової живильної лінії. Окремий кабель для передачі звуку також не потрібен аудіосигнали передаються спільно з відеоданими і автоматично синхронізуються з відео. Не потрібен кабель для управління поворотними відеокамерами - управління здійснюється за тією ж «крученою парою». Більш того, IP-камери здатні передавати кілька відеопотоків для різних користувачів по одному кабелю, підтримуючи організацію двостороннього дуплексного аудіозв'язку. Існують і камери, що підтримують підключення по безпровідній Wi-Fi технології, що взагалі виключає необхідність проведенння кабелів.

 

Вхідні і вихідні порти IP-відеокамер можуть бути задіяні для з'єднання з датчиками тривожної або пожежної сигналізації, дозволяючи здійснювати ефективну інтеграцію цих систем з відеоспостереженням. IP-відеокамери дозволяють створювати територіально розподілені системи відеонагляду, а моніторинг всіх об'єктів вести з одного місця. При цьому можливе використання існуючих комп'ютерних мереж і стандартних мережевих пристроїв (комутаторів і маршрутизаторів) для передачі сигналів. IP-відеокамери обладнуються якісними детекторами руху, вони здатні відстежувати появу і зникнення об'єктів.

 

Певну складність представляє налаштування, оскільки потребує знання принципів функціонування мереж та багато іншого. Тому, виникає необхідність у зверненні до спеціалістів для встановлення та коректної роботи такої системи, як ІР-відеонагляд.