На жаль, у світі є проблеми, які ми змушені назвати глобальними. Це, наприклад, різке погіршення стану екології. Люди шукають вирішення цієї проблеми. І не тільки всередині окремої держави, а в усьому світі, спільно. У вирішення цієї складної задачі, для обміну думками, для висловлення своєї точки зору людям допомагає знання іноземної мови. Адже ці люди колись теж навчалися в школі. Їх навчали не тільки рідної мови та різних наук, але й іноземної мови, яка зіграла в їх житті вирішальну роль, зробивши їх відомими, подарувавши їм майбутнє, гідне поваги.

Адже саме для того, щоб домогтися у своєму житті високих результатів, підкорити те, що не під силу підкорити нікому іншому, залишити свій слід в розвитку світу, знайти справжню дружбу, нехай і за тисячі кілометрів звідси, показати всім, що це може зробити кожен, і слід вивчати іноземну мову. Адже вона може подарувати не тільки велике перспективне майбутнє, а також і веселе, повне спілкування сьогодення. Польська мова для початківців буде корисна майбутнім студентам, які планують навчання у Польщі, та туристам, що бажають познайомитися з культурою цієї держави.

Дамо декілька порад, які допоможуть у вивченні іноземної мови. . Першою порадою є заведення окремої записної книжки-словничка, куди потрібно записувати нові слова. Слова найкраще групувати за темами, які проходять в підручнику. Якщо ученьчитає книжку іноземною мовою, він виділяє  місце у своєму словнику для нових слів, що зустрічаються в книзі. Виписуть спочатку саме слово, потім у квадратних дужках фонетичну транскрипцію, тобто як це слово вимовляється, і відповідний переклад. Обов'язково треба відмічати в слові наголос або підкреслювати ударний склад. Це допоможе правильно запам'ятати вимову слова.

У своїй записній книжці-словнику виділяйте ту частину слова, яка вимовляється не за правилами. Так можна швидко запам'ятати виключення. Це дуже важливо, наприклад, для англійської, де багато слів не підпорядковуються встановленим правилам вимови.

Записувати у словничок дозволяється не тільки окремі слова, але і різні вирази і стійкі поєднання. Часто запам'ятовування вираження корисніше, ніж запам'ятовування одного слова. Одразу вбиваєш двох зайців одним пострілом: і запам'ятовуєш значення слів, що входять у вираз, окремо, і запам'ятовуєш значення всього виразу.

Коли вчать іноземну мову, головна задача максимально зануритися в мовне середовище. Один з багатьох способів цього добитися - це використовувати іноземну мову так часто, як це можливо: говори про свою родину, про своє життя, захоплення, друзів, плани і т. п.