Ні для кого не секрет, що основна функція GPS моніторингу – контролювати роботу техніки та водіїв. З її допомогою компанія може вирішити безліч проблем, з найпопулярнішими з яких пропонуємо ознайомитись у даному огляді.

Накрутка пробігу

Багато водіїв накручують одометр з метою завищення пробігу, щоб здійснити махінації з паливом.

GPS моніторинг дозволяє власнику автотранспорту отримувати максимально достовірні дані про пробіг ТЗ, похибка яких становить не більше 1,5%.

Злив палива через «обратку»

Щоб обійти систему моніторингу, багато водіїв втручаються в паливну систему транспорту, щоб непомітно злити паливо. Однак і такі маніпуляції не будуть залишені непоміченими, тому що власнику достатньо вивчити динаміку витрати палива на 100 км і підозрілі витрати будуть виявлені. Як варіант, на хомути шлангів "обратки" можна встановити пломби, щоб підтвердити або спростувати підозри.

Заправки "на стороні"

Багато водіїв з метою додаткового заробітку заправляють транспорт низькоякісним паливом на узбіччі, що негативно впливає на роботу двигуна, стан паливних фільтрів тощо. Встановлений датчик рівня палива відобразить обсяг заправленого палива, а за допомогою терміналу можна визначити точне місце заправки.

Зношування транспорту

Агресивний стиль водіння негативно впливає як на витрату палива, так і на технічний стан транспорту в цілому, а також часті ДТП та отримання штрафів за порушення правил дорожнього руху. Усе це загалом призводить до збитків та витрат компанії. Система контролю транспорту дисциплінує водіїв, оскільки дозволяє виявити різкий набір швидкості та гальмування.

Розкрадення вантажу

Часто під час перевезень сипучих продуктів відбувається їх часткове розкрадання. Щоб уникнути спірних ситуацій без супутникової системи моніторингу не обійтися. Оснастивши систему датчиком навантаження на вісь або датчиком підйому кузова, непомітно розвантажити частину вантажу, що перевозиться, під час виконання маршруту буде неможливо.

«Ліві» рейси

Моніторинг сільгосптехніки та вантажівок дозволяє контролювати кожен метр маршруту. Перетин контрольних зон водієм є прямим підтвердженням того, що транспорт використовується в особистих цілях, і безперечно негативно впливає на ефективність роботи автопарку і компанії в цілому.

Контроль температури у рефрижераторному відсіку

Для моніторингу товарів, при транспортуванні яких важливим є суворе дотримання температурного режиму, систему моніторингу слід укомплектувати температурними датчиками та датчиками відчинення дверей.