Ще років сто тому українці не могли собі навіть уявити, що транспортний засіб буде самим розповсюдженим явищем та ще мати у собі купу зручних елементів. Тут не потрібна якась телега чи карета, щоб перевезти особисті речі на велику відстань, а якщо раптово опинився в дорозі вночі, жоден вогонь для освітлення не потрібен, достатньо включити фонарі. Взагалі, це дуже цікаво, якщо в сучасне авто зараз попав Джон Форд. Він і гадки не знав, скільки різних дрібничек має автомобільний салон та які сильні агрегати стоять у сучасних автомобілях під капотом. Все дійсно під суцільним контролем, як стан автомобіля, так і окрема робота певних систем чи механізмів. Загорівся датчик, і водій розуміє, що треба їхати на заправку та поповнити рівень палива у паливному баку. Як це дивно для винахідників минулого, так як все зручно для сучасних водіїв!

Раніше, щоб дізнатися, у чому справа - машина стала, двигун заглох, потрібно було розбирати майже все, то сьогодні єдина мить свідчить про неполадки у роботі автомобільних систем - датчик засвітився, зрозуміло, треба їхати на СТО, а вже потім думати при потребі де купити запчастини Мерседес Спринтер. Тільки після діагностики стає відомим чи потрібен капітальний ремонт, чи достатньо замінити чи полагодити дрібні моменти.

Сучасні водії до кінця не розуміють, який розумний агрегат у них є. Які там задіяні системи оповіщення та як діють. Якщо всіх їх зібрати до купи, то вийде повний аркуш А4. Кожен працює цілодобово та відповідає за свою функцію. Отже, датчики автомобільних приборів, це свого роду, агент сповіщення, що діє якщо є неполадки в роботі у певному механізму чи агрегаті. Наприклад, у дорогих авто за температурою слідкують разом декілька датчиків терморегуляції, а також датчики вологості повітря та орієнтації на сонце, з якої сторони воно світить на автомобіль.

З точки зору інженерів, кожен автомобільний датчик це є електричний прилад. Сигнал це його реагування на відхилення від стандартів певної групи систем - тиск мастила в системі мащення, рівень освітлення фар у темну пору, оберти колінвалу, керованість керма, рівень тиску у гідроприводі зчеплення, тощо.

Типи датчиків авто

Умовно всі датчики можна поділити на ті, без яких авто не зрушиться з місця, і ті, що відповідають за другорядні задачі. Як приклад, якщо вийде з ладу датчик тиску системи кондиціонування, то не буде працювати лише клімат контроль. Без цього можна прожити, машина буде на ходу, хоч і без певного комфорту, але поїде. Це згодом можна купити запчастини Mersedes Vito, та запускати кондиціонер. А якщо спрацював датчик колінчастого валу, то двигун зовсім запускати не можна. Є така група датчиків, з якими впорається сам сучасний автомобіль. Мова йде про датчик лямбда зонду. Всі сучасні машини мають не один такий агент, який спрацьовує якщо є відхил від стандартів спалювання кисню, та з вихлопної труби йде сильний вуглекислий газ. У такому випадку електронна система авто самостійно підстроює системи таким чином, щоб оминати екологічні норми. Частіше це відбувається якщо залити низької якості паливо чи оливу.

Звісно, машина має дуже багато агентів, ми не можемо всіх їх розглянути та розповісти про всі їх задачи. Для прикладу зупинимося на двох головних з них.

Датчик колінчастого валу

Якщо можна виділити “агенти” за старшинством, то датчик колінвалу буде першим. Без праці з ним, більшість двигунів навіть не реагують на спроби запустити систему. Саме він надає сигнал, що почали працювати циліндри- це базовий момент вприскування та запалювання палива. Він слідкує також про швидкість обертів двигуна. Його також часто називають датчиком початку відліку чи датчиком сінхронізації. Якщо вам потрібні датчики колінчастого валу, звертайтесь до https://razborka-bus.kiev.ua/

Датчик ABS

Ці “агенти” контролюють стан колес: рахують кількість обертів під час руху, стан тиску в шинах, є синхронізації з системами гальмування чи пробуксовки. Сенсори спрацьовує завжди вчасно, якщо щось виходить із меж норми. Встановлюються на нерухомій ділянці маточини. Співпрацює з імпульсним кільцем, яке рухається одночасно з колесами.

Важливо! Сучасні авто наповнені великою кількістю електронних пристроїв. Коли виходить з ладу один з них, автомобіль можна одразу не реагувати. Тому дуже важливо проводити профілактичну перевірку систем. Наприклад, робити двічі на рік глубоку діагностику головних систем авто, щоб вчасно замінити датчики оповіщення.