Багато власників транспортних засобів, які здійснюють вантажні перевезення, ведуть дискусію про те, чи можна використовувати тахограф як супутникову систему моніторингу.

Причина спору обумовлена тим, що придбання та монтаж тахографа – це дороге «задоволення», тому багато власників бажають отримати від цього пристрою максимум можливостей.

На сьогоднішній день існує дві думки. Одні глибоко переконані, що система моніторингу з урахуванням тахографа функціонує не коректно і часто дає збій у роботі. Інші вважають, що тахограф можна використовувати як GPS-трекер.

Згідно з висновком експертів, стандартний тахограф здатний замінити трекер, але тільки в тому випадку, якщо до нього підключити модуль GPRS, за допомогою якого пристрій може передавати інформацію на сервер. Як правило, для вирішення цієї задачі використовується автомобільний трекер.

Теоретично до тахографа можна підключити будь-які датчики, тим самим розширивши його функціонал. Однак на практиці ситуація трохи інакша. Через особливості конструкції, до пристрою можна підключити обмежену кількість датчиків. Інакше висловлюючись, до тахографу можна підключити не більше 4 датчиків (залежно від моделі), а до трекеру до 10 приладів. Звичайно, чим більше датчиків можна підключити до моніторингового пристрою, тим ширші можливості моніторингу і більше даних для аналізу.

У стандартну комплектацію супутникової системи моніторингу входить, як правило, два обладнання: GPS трекер та датчик рівня палива. У деяких автомобілях може знадобитися монтаж два і більше ДРП.

Багато власників вантажних автомобілів, з метою економії, віддають перевагу системі стеження на основі тахографа. Якщо говорити про масштаби великої компанії, можна заощадити значні кошти. Однак використання тахограф не за прямим призначенням несе певні ризики. Якщо в роботі пристрою є збої, експлуатувати автомобіль далі категорично заборонено до усунення несправності. Транспортний засіб простоює, компанія зазнає збитків.