Електронні сигарети стали предметом розгляду та обговорення у суспільстві та законодавчих органах через зростання їх популярності серед різних груп населення. За останні роки законодавство, регулююче використання електронних сигарет, стало все більш жорстким з цілого ряду причин.

І одна з них – це доступність електронних сигарет для дітей. До 2021 року не існувало законодавчого обмеження щодо віку, з якого можна продавати електроні сигарети, і тому купити одноразку міг будь хто. І часто можна було побачити школярів та студентів технічних училищ з цими девайсами. Тому було введено цілий ряд обмежень та заборон щодо їх використання та продажу.

Чи безпечні електроні сигарети: причини введення вікових обмежень

Дискусії на рахунок шкоди чи безпечності електронних сигарет все ще ведуться. Такі сучасні девайси однозначно більш безпечні за традиційні цигарки, адже при використанні не виділяють дим. В складі рідині для куріння містяться відносно безпечні компоненти, що не становлять шкоди для організму людини.

Проте прирівняння електронок до традиційних цигарок та введення обмеження віку для продажу мало морально-етичні підстави. Використання електронних сигарет, навіть з безнікотиновою основою, популяризує куріння серед молоді. Це збільшує частку людей, що курить та може спонукати переходити до традиційних цигарок. Тим паче, що електроні сигарети за відсутності вікових обмежень купували та використовували навіть діти до 12 років.

За рахунок відсутності неприємного аромату, як то було зі звичайними цигарками, батьки та опікуни дітей не завжди могли вираховувати, чи користується їх дитина таким сучасним девайсом. Адже виробники використовують якісні ароматизатори, що мають приємний фруктовий або ягідний аромат, який не в’їдається в шкіру рук чи одяг.

До того ж, відсутність обмежень пом’якшує сприйняття електронної сигарети, як предмету для куріння. Серед молоді сучасні девайси часто навівають «дудка», «ашка» і так далі. Електроні сигарети не сприймаються як щось, що може нанести шкоду при неправильному використанні або курінні підробок. Молодь, в особливості діти, не можуть контролювати безпечність девайсів, не звертають уваги на оригінальність того, що обирають купити та не завжди дотримуються правил безпечного використання.

Чому заборонили використовувати електроні сигарети в громадських місцях

Обмеження стали стосуватися і місць використання електронок. До введення обмежень, їх курили всюди, не зважаючи на інших людей. Деколи, оточуючі могли зробити зауваження щодо куріння електронних сигарет в громадських місцях, проте викликати поліцію або зробити ще щось не могли.

Причини такого обмеження просто пояснити відношенням оточуючих. Не всі люди освідомленні про безпечність електронних сигарет, тому часто негативно відносяться до тих, хто їх використовує. До того ж, не варто забувати і про аспект пасивного куріння. Вплив від електронних сигарет значно менший, проте оточуючи люди все одно можу вдихати пар, що містить в собі нікотин та ароматизатори. До того ж, повсюдне використання електронних сигарет також погано впливає на виховання молодого покоління, що починає толерантно відноситися до всього, що можна курити.

Причини введення інших обмежень

З електронними сигаретами на сьогодні пов’язано дуже багато обмежень та заборон. З ними склалась таж сама ситуація, що колись відбувалась і щ традиційними цигарками. На початку їх появи, вони використовувались всюди та всіма, навіть діти їх курили. І вже з часом стало зрозуміло, що така звичка ні до чого хорошого не призведе, тим паче, якщо курити починають змалечку. І по всьому світу були введені заборони та обожнення різної ступені суворості.

З електронними сигаретами відбується теж саме. Основна ціль, що заявляється державою – це захист громадського здоров'я, особливо серед молоді, та забезпечення загальної безпеки в суспільстві. Найближчі роки можна очікувати послаблення цих заборон, адже продаж електронних сигарет кращим чином впливав на економіку країни. До того ж, суворі заборони ведуть до появи підпільних виробництв та точок продажу, що неодмінно вплине на кількісті підробок на українському ринку.