Суть технології створення порошкового полімерного покриття, що імітує фактуру дерева, мармуру і граніту, полягає в перенесення малюнка вакуумним термопресуванням на попередньо створене полімерне порошкове покриття. Можуть забарвлюватися як плоскі, так і складнопрофільні вироби. Порошкова фарба є дрібнодисперсним порошком, структура якого має полімерну природу. До його складу входять деякі полімерні смоли, а також отверджувачі і речовини, що додають колір.

В даний час нанесення порошкових полімерних покриттів – це технологія, яка витискає поступово на ринку традиційні способи створення лакофарбових покриттів. На сьогоднішній день у світовій промисловості технологія полімерно порошкового фарбування застосовується для фарбування близько 20% всіх виробів, що потребують фарбування.

Варто відзначити, що декорування профілів тут власноруч зробити не вийде, для цього необхідне устаткування для полімерно-порошкове фарбування. Але, за популярністю та якістю важко назвати кращий спосіб фарбування металовиробів. Про надійність порошкового фарбування говорить і той факт, що таким способом фарбуються автомобільні диски, які піддаються екстремальним впливам у вигляді вологи, солі і каменів.

 

Переваги полімерно-порошкових покриттів:

підвищена хімічна стійкість покриттів;

можливість отримання товстих одношарових покриттів (за рахунок 100%-ного вмісту сухої речовини) замість більш дорогих багатошарових покриттів при використанні рідких фарб;

зведення до мінімуму ушкоджень пофарбованих виробів під час їх транспортування, і, отже, зниження витрат на упаковку;

виняток патьоків на вертикальних поверхнях і зморщування покриттів при сушінні.

підвищена адгезія (зчеплення частинок з пофарбованою поверхнею — 500 нм).На відміну від технології ламінації, при якій плівка, що імітує фактуру дерева, наклеюється на профіль, в даному випадку фактура малюнка "упаюється" в полімерно-порошкове покриття на всю його товщину і таким чином не стирається в процесі експлуатації виробу. Тобто покриття володіє всіма перевагами порошкових полімерних покриттів: – міцністю, зносостійкістю, довговічністю, покриття вогнебезпечне і екологічне. Технологія порошкового фарбування полягає в електростатичному розпилення фарбувальної суспензії, яка добре сідає на підготовлену металеву поверхню. Потрібно відзначити, що при такому методі фарба наноситься рівномірно, і в підсумку покриття виходить стійким і довговічним.

 

Фарбування дисків

Для проведення процесу фарбування