Від початку повномасштабної війни на території нашої держави багато хто з захисників без роздумів і зайвих вагань по часу стали на оборону України. Впродовж тривалого часу ніхто з них навіть попри всі намагання не міг отримати УБД. Пов'язано це з тим, що порядок, що свого часу був до цього, просто не був достатньо "підігнаний" до сьогоденних реалій.

Але все змінилося 1 грудня минулого року, коли Генеральним штабом було запроваджено кардинально новий алгоритм для надання всім військовим службовцям статусу. Сьогодні поговоримо про те, хто може отримати цей статус та яка процедура отримання для військовослужбовців.

Хто саме зможе мати згаданий статус?

Статус учасника бойових дій мають повне право отримати певні категорії військових службовців. Зокрема зараз ми говоримо про військових, що належать до ЗСУ, а саме Сил тероборони з добровольчими формуваннями тергромад тощо. Крім того, такий статус також мають повне право отримувати наступні категорії військовослужбовців з:

  • Нацгвардії України;
  • МВС України;
  • СБУ;
  • та навіть інших силових структур.

Для чого потрібен статус і що він дає?

Якщо військовослужбовець доб'ється отримання такого статусу, йому гарантоване отримання права на пільги. Зокрема зараз ми маємо на увазі наступні пільги:

  • Військовослужбовець має право отримувати разову щорічну допомогу від держави.
  • Військовослужбовець має право на отримання фінансової підтримки для того аби здобути освіту як учаснику бойових дій.
  • Військовослужбовець також може отримати допомогу по тимчасовій своїй непрацездатності. Мова зараз про в 100% розмір від середньої зарплати, при цьому попри стаж його роботи.
  • Додатково також можна розраховувати на отримання пільгової позики на процес будівництва з ремонтом житла.

Найкраща допомога в отриманні учасника бойових дій – залучення спеціалістів з досвідом

Є декілька основних способів подати документи для отримання цього статусу. Їх може подати як сам командир частини, так і військовослужбовець своїм самостійним зверненням або ж це може зробити звільнений від служби військовослужбовець. Проте якщо ви хочете подолати всі бюрократичні моменти та можливі перепони, радимо вам при першій необхідності обов'язково залучити до допомоги військового юриста або адвоката з досвідом роботи. Саме він допоможе розібратися у всіх необхідних моментах, розкаже про те, які саме потрібні копії та яких документів, а також він гарантовано вже заздалегідь знає куди й що потрібно буде надсилати та до кого звертатися.

Наприклад, при першій необхідності ви завжди та без будь-яких зусиль можете звернутися за допомогою на юридичний маркетплейс Консультант, де працюють кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи у цій сфері. Вони як ніхто інший знають алгоритм отримання статусу учасник бойових дій, а також всі нюанси процедури. Тому залюбки будуть готові вам допомогти.

До слова, якщо вам цікаво чи можна оскаржити заповіт, радимо звернутися за консультацією у юридичну компанію «Приходько і Партнери». Тамтешні спеціалісти мають за плечима успішний багаторічний досвід роботи та необхідні для цієї роботи знання з уміннями та навичками. Тому вони завжди залюбки допоможуть вам.