Темі стовбурових клітин присвячено вже чимало наукових праць. Дійсно, відкриття цих елементів на початку двадцятого століття схвилювало вчений світ. Коли в 1981 році вчені вперше змогли виділити цей матеріал (тоді експеримент проводився на мишах), пішли розмови про те, що це універсальний препарат проти безлічі хвороб. Клітинам почали приписувати безліч корисних і унікальних якостей. Деякі з них виявилися лише міфами. Однак вченими було визнано, що такі клітини можуть допомогти вилікувати деякі небезпечні недуги.

Сьогодні клітини активно використовуються при проведенні операцій, терапії, косметологічних процедур. Як же добути ці стовбурові клітини? Треба сказати, що ця тема досить неоднозначна. Так, отримання ембріональних стовбурових клітин суперечить нормам моралі і викликає безліч суспільних суперечок. Однак це далеко не єдиний спосіб «здобичі» матеріалу. Його також можна виділити з пуповинної крові. Її можна зібрати після пологів і відправити на зберігання. Адже синтез кліток провадиться не відразу. Його починають тільки в тому випадку, якщо стовбурові клітини потрібні для лікування дитини або когось з її рідних. А доти просто зберігається сама кров. Щоб вона не псувалася, її заморожують і розміщують у спеціальних камерах зберігання. Організувати самостійно її збереження звісно не вийде. Вам треба буде звернутися в спеціальну організацію, яка надає послуги такого типу. Так, компанія hemafund.com - надійний банк пуповинної крові в Україні. Діє вона на вітчизняних теренах з 2005 року. Це приватна організація, яка готова допомогти клієнтам провести збір матеріалу і його кріозаморозку. Після цього матеріал розміщується в камерах схову, а клієнтам на руки видають спеціальний сертифікат. Він підтверджує їх право користування біодепозітом.

Треба сказати, що така кріозаморозка пуповинної крові досить популярна за кордоном. У всьому світі діє понад 200 приватних банків крові. Вони утримують тисячі зразків матеріалу.

Тому, якщо ви зацікавлені в збереженні пуповинної крові, вам треба ще до пологів домовитися з організацією про збір матеріалу. Послуги банків не безкоштовні.

Які ж саме хвороби пропонує допомогти лікувати «клітинна медицина»? Це різні онкологічні хвороби, СНІД, хвороба Паркінсона, діабет, склероз, проблеми, що пов'язані з серцево-судинною системою.

Тому, якщо ви вірите в досягнення клітинної медицини - зберігайте пуповинну кров. Це буде вашим біодепозітом на майбутнє.