Борошно є головною складовою такого важливого продукту харчування, як хліб. Цей компонент обов’язково входить у склад випічки. Щоб перелічені продукти мали гарний смак та вигляд, борошно має бути найкращої якості. Саме такий товар пропонує купити український виробник «Вінницький млинар» за приємними цінами. Для оптових споживачів вартість буде знижена.

Визначення якості борошна

Щоб оцінити якість борошна, потрібно розуміти, які параметри найбільш важливі для визначення. Хлібопекарські якості пшеничного борошна оцінюють як візуально (колір, наявність шкідників), так і за допомогою аналітичних приладів, що визначають важливі для хлібопекарської галузі параметри.

З хімічної точки зору пшеничне борошно складається приблизно з 65% вуглеводів (в основному крохмалю), 8-13% білків, 14% води, 1% жиру та невеликої кількості клітковини, золи, вітамінів та мінералів.

Загалом можна сказати, що одні параметри мають більший вплив на хлібопекарські властивості борошна, ніж інші. Але всі вони є важливими.

Найбільш важливим є зміст і якість білків та крохмалю, які відповідають за створення структури тіста, збереження структури м'якішу та газів у виробі. Також не можна забувати про грануляцію борошна та зольності.

В основному у пекарнях, у домашній кухні використовують звичайне пшеничне борошно. Для спеціальних продуктів також житнє і цільнозернове.

Завжди краще переробляти борошно із якісного зерна. Звичайно, на якість зерна впливає і якість урожаю (погода протягом року), якість сорту та ґрунту.

Процес виробництва

Борошно можна змолоти з будь-якої крупи. Насамперед, пшениця була однією з найчастіше використовуваних з доісторичних часів. І залишається на піку популярності серед злаків до сьогодення. Проте помел борошна не такий простий, як може здатися на перший погляд.

Шлях зерна довгий і починається у бункері. Звідти він веде до очисних споруд, де відбувається відділення бруду. Чисте зерно потрапляє в лущичник, а потім у проточне лущення. Потім пшениця переміщається в млин, де воно поступово подрібнюється на кілька проходів. У процесі помелу ядро відокремлюється від оболонки, в результаті чого виходять висівки, крупа великого помелу і первинне борошно, яке піддається подальшій переробці.

Простіше кажучи, помел полягає у дробленні зерна злаку та мистецтві відділення його окремих частин одна від одної. Властивості одержуваного продукту залежать насамперед від якості сировини, що переробляється.