Алкоголь діє також як клітинний токсин. Регулярне та надмірне вживання алкоголю призводить до:

  • пошкодження печінки;
  • запалення шлунково-кишкового тракту та підшлункової залози;
  • серцево-судинних захворювань;
  • ураження головного мозку.

Зловживання алкоголем також збільшує ризик розвитку раку порожнини рота, горла та стравоходу. Виникають симптоми відміни, такі як нудота, пітливість, тремор та занепокоєння. Підвищується ризик тривоги та депресії. Соціальна ізоляція, сімейні проблеми та втрата друзів чи роботи також є поширеними наслідками алкогольної залежності. Типові ознаки алкоголізму можуть включати приховування алкоголю та таємне його вживання. Якщо вам потрібна допомога, звертайтесь до клініки Віта Код у Житомирі. На сайті https://vitacode.com.ua/price/likuvannia-alkoholizmu ви можете дізнатись усю необхідну інформацію стосовно методів та вартості лікування.

Алкогольна залежність: дослідження та діагностика

При підозрі на алкогольну залежність лікар спочатку уточнює типові симптоми та поведінку у розмові. Перш за все треба з’ясувати:

  • як часто ви п'єте;
  • як часто ви думаєте про алкоголь;
  • чи скоротили ви споживання алкоголю раніше і як ви почували себе тоді;
  • що робить алкоголь з вами;
  • чи є у вас фізичні симптоми, такі як безсоння, тремор, пітливість.

Деякі показники крові надають додаткову інформацію. Якщо підозра обґрунтована, зазвичай має місце направлення до профільних лікарів або до поліклініки.

Критерії наявності залежності

Згідно з міжнародними критеріями, залежність має місце, якщо застосовні три з наступних пунктів:

1.    Сильне бажання алкоголю

2.    Більше неможливо контролювати кількість випитого

3.    Абстинентний синдром виникає, коли алкоголь не п'ється

Алкогольна залежність: терапія та реабілітація

Метою будь-якої терапії та реабілітації алкогольної залежності є досягнення тривалої помірності або, принаймні, різке зниження споживання алкоголю. Порівняно з іншими захворюваннями лікування залежностей завжди тривале. У більшості випадків за невідкладною терапією слідує реабілітація, яка допомагає пацієнтам постійно жити без алкоголю.

І останнє, але не менш важливе: групи самодопомоги також надають цінну підтримку у боротьбі із залежністю - тут постраждалі обмінюються ідеями та допомагають один одному. Після успішної реабілітації від алкогольної залежності доцільно подальше спостереження лікарів або психотерапевтів. Однак, перш за все, рекомендується подальше лікування або подальше спостереження в консультаційному центрі для залежних та регулярні відвідування групи самодопомоги, щоб гарантувати, що досягнута помірність також буде постійною.