Зима – це не лише холод чи сльота. Це ще пухнастий сніг, крижані гірки, величезні кучугури. Чудовий час для дитячих забав на свіжому повітрі! А щоб прогулянки приносили задоволення, важливо правильно одягнути дитину.

Сьогодні поговоримо про невід'ємну частину гардеробу – зимове взуття. Дитяча ніжка швидко росте, у процесі зростання відбувається її формування. Від здоров'я ступнів залежить стан всього опорно-рухового апарату, тому до вибору дитячого взуття потрібно підходити грамотно. Зимове взуття для дівчат і хлопчиків повинне бути не тільки зручним, але й теплим, непромокаючим, з надійною підошвою і захистом від попадання снігу.

Сучасні виробники пропонують широкий асортимент. Як вибрати правильну пару? Спробуємо розібратися.

Основні види зимового взуття

  1. Шкіряні чоботи або черевики з хутряною підкладкою.

Натуральна шкіра у поєднанні з хутром – гарний матеріал для дитячої ніжки. Такі черевики м'які, міцні, добре зберігають тепло, відводять вологу. Згодом шкіряне взуття «запам'ятовує» форму ноги, що робить його максимально комфортним. Але цей матеріал вимагає ретельного догляду: правильне сушіння, нанесення захисних засобів і т.д. Коштує шкіра досить дорого.

  1. Мембранні чоботи.

Виготовляються із застосуванням спеціального пористого матеріалу – мембрани. Це легке, міцне взуття відмінно тримає тепло, не промокає, при цьому «дихає» і зберігає ноги сухими. Мембранні черевики можна носити в сиру погоду та мороз. Їхній сезон триває орієнтовно з кінця осені до початку весни. Але мембрана не підходить малюкам, які мало рухаються на прогулянці або сидять у візку. Натомість – ідеальний варіант для активних діток.

  1. Сноубутси.

Щось середнє між гумовими чоботями та зимовим взуттям.

Підошва та нижня частина виготовляються з гуми або поліуретану, верхня частина – з непромокаючого текстилю. Зсередини черевики утеплені вовняною підкладкою, штучним хутром або повстю. Підходять для теплої зими та сльоти, але для сильних морозів краще вибрати інший варіант.

  1. Валянки.

Взуття, яке у своєму первісному вигляді не підходить для прогулянок у місті: сніг, що підтанув від реагентів, намочить повсть, від чого той втратить свої властивості і зовнішній вигляд. Сучасні валянки часто мають тверду непромокальну підошву та додаткове утеплення у вигляді вовняної підкладки. Цей вид зимового взуття – непоганий варіант для тривалих прогулянок.

  1. Уггі.

Чоботи на плоскій підошві, виготовлені з натуральної овчини.

В даний час існує великий вибір уггів з барвистим дизайном. Теплі, м'які підійдуть для морозної погоди до -30 -40 градусів. У сльоту їх краще не носити – промокнуть. Уггі не рекомендують малюкам, тому що ніжка в них не зафіксована, а устілка не має анатомічних вигинів.

Однозначно, Вашу увагу має привернути взуття бренду Olang, але якому саме віддати перевагу, вирішувати Вам. Ми лише розповімо про важливі нюанси при виборі.

Вимоги до зимового взуття

Очевидно, що на зимовій прогулянці має бути тепло та комфортно. Звідси випливає низка вимог до взуття для дитини:

  • Розмір. Зимові чоботи не повинні бути малі або надто великі. У тісному взутті нога замерзне. У надмірно вільній – незручно бігати, можна впасти. Краще брати пару з невеликим запасом, щоб дитина могла вільно ворушити пальцями.
  • Матеріал. Верх може бути виготовлений із шкіри або сучасного синтетичного текстилю. Обидва варіанти допустимі. А ось підкладка має бути тільки з натуральних матеріалів. Шерсть чи хутро добре тримають тепло та відводять вологу.
  • Устілка. Повинна вийматися. Це полегшує процес сушіння.
  • Підошва в зимовому взутті повинна бути гнучкою та міцною. Виготовлена з каучуку, поліуретану, термоеластопласту (ТЕП). Вибирайте матеріали, які не замерзають на морозі. Від ковзання захистить рельєф.
  • Застібки. Найбільш зручними є липучки чи блискавка. Таке взуття легко одягати та знімати, нога надійно зафіксована, «не бовтається». Шнурівка також забезпечує щільне прилягання, але малюкам з нею важко впоратися. Взуття без застібок – не найкращий варіант, адже його складно надягати, і воно недостатньо щільно сидить на нозі.